Obrazy podle kategorie - Lidé • Obrazy na stěnu

Už prehistorické obrazy prvních lidí, jaké můžeme nalézt v jeskyních, dokazují, že člověk se od prapočátků vždy objevoval všeho dění a našeho zájmu. A přestože v Lascaux nalezneme také zobrazení zvířat, tak ta jsou nerozlučně spojena s lovem a náboženskými rituály, tedy doménou člověka. V průběhu věků vznikaly nespočetné obrazy lidí – zároveň jak portréty, tak i žánrové scény, a to za použití různých technik: fresky, akvarely, tempery nebo olejové barvy. A dnes? Dnes dominují obrazy s lidmi ve formě neuvěřitelně populárních selfie, tedy autoportrétů zachycených nejčastěji mobilním telefonem. Ukazuje se tedy, že mezi tou spoustou různých věcí, které nám svět nabízí, se i nadále nejvíce zajímáme o … sami sebe!    

141 obrazů

 

Exotické obrazy s lidmi v obývacím pokoji

Poznávání cizích jazyků, kultur a tradicí je výjimečně zajímavou záležitostí. Díky tomu, že se různíme nejenom barvou kůže, ale také náboženským vyznáním, světonázorem či životním stylem, je svět, který nás obklopuje, tak šíleně a nádherně zajímavý. Jestli rádi cestujete a poznáváte nové lidi, pak se dekorační obrazy s lidmi z nejodlehlejších zákoutí zeměkoule mohou stát báječnou ozdobou Vašeho obývacího pokoje. Co byste řekli na elegantní portrét gejši, zobrazení africké kmene nebo skupinu buddhistických mnichů v jejich klášteře? V závislosti na tom, v jakém stylu jste si zařídili pokoj a na tom, jaké jsou Vaše osobní zájmy, můžete sáhnout po naprosto rozdílných olejomalbách lidé. Jestli jste si zařídili obývací pokoj ve stylu boho, pak skvělým řešením bude portrét ženy s barevným papouškem nebo exotickým hadem. Naopak v námořnické aranžaci bude báječně vypadat obraz lidé v retro stylu s kouzelnou pin-up girl na pláži.

Akty plné skvělé atmosféry, tedy obrazy s lidmi v ložnici

Lidské tělo od pradávna fascinovalo umělce. Vedle krajinomaleb, zátiší a portrétů patřily akty k nejčastějším malířským motivům. A přestože se specifické, erotické obrazy lidé nehodí do každého interiéru, v ložnici vypadají fantasticky. Na výběr máte minimalistické černobílé snímky, zobrazení plná barev ve stylu body painting nebo vysportované ženské postavy zachycené v obtížné pozici jógy. Jestli máte v ložnici k dispozici prostornou nezařízenou stěnu, skvělého výsledku dosáhnete díky obrazům lidé ve formě uměleckého triptychu. Vyberte si tři zobrazení zdůrazňující pouze detail lidského těla – namalované rty, odhalená záda nebo nohy – a vytvořte z nich elegantní ozdobu jedinou svého typu.

Originální a plné obratnosti obrazy z lidí v pokoji teenagera

Výjimečně dlouho trvající popularitě se těší společenské události, jejichž cílem je vytvoření konkrétního tvaru nebo nápisu ze vhodně ustavených lidí. Z dronu vyfotografovaný snímek se pak stává báječnou reklamou události, která kromě zajímavé formy ukazuje také počet osob, které se jí zúčastnily. Obrazy z lidí zobrazující charakteristický symbol nebo nápis důležitého poselství se mohou stát skvělou dekorací v pokoji teenagera, zvláště v případě že se tento mladý člověk sám podobných akcí účastní. Další možností jak vyzdobit takový interiér jsou olejomalby lidé zobrazujíc konkrétní sport. Extrémní cyklistika, lyžování, plavání či běhání – výběr záleží na tom, která disciplína zajímá našeho teenagera.

Ve zdravém těle zdravý duch - motivační obrazy lidé v posilovně

Když jsme říkali, že člověka od prapočátků zajímalo lidské tělo, bylo by potřeba dodat, že jsme měli na mysli tělo vysportované, o které je po všech stránkách dobře postaráno. Už v antickém Řecku byl ideálem dobrého občana člověk, který dbal o svůj intelektuální a duchovní rozvoj a zároveň také i o fyzický. Této tradice se držíme i v dnešní době – chodíme do posilovny nebo cvičíme v klidu našeho domova. Skvělou motivací, aby se člověk pustil do cvičení nebo aby zvýšil svůj výkon, jsou obrazy se sportujícími lidmi, které zobrazují sportovce plné energie, ale i obyčejné lidi – takové, jakými jsme my sami – jak zvedají činky, běhají na trenažéru nebo se roztahují na cvičební podložce. Taková ozdoba v posilovně nebo fitness klubu Vás bude motivovat ke každodennímu cvičení a ke zdravému způsobu života, jako by ty byl Váš osobní trenér.