Obrazy podle kategorie - Ovoce

Obrazy z ovoce mohou ve Vašem bytě plnit různé funkce: ozdobné, didaktické, a dokonce zdravotní! Jak je to možné? Šťavnaté snímky pomerančů, jahod nebo jablek se stanou báječnou dekorací obývacího pokoje a jídelny, protože do interiéru vnesou radost a barvy. Obrazy z ovoce do kuchyně budou zase skvělou motivací k tomu, abychom naše děti naučili základy zdravé stravy pomocí chutných zobrazení sladkých malin nebo ananasů. A nám, dospělým, budou připomínat, nejen abychom dělali zdravé nákupy, ale abychom místo kalorické bomby v podobě sladké tyčinky raději sáhli po banánu nebo kiwi. Obrazy ovoce nabízejí jednoduchý a přitom krásný způsob, jak můžeme oživit interiér, dodat mu barvy a osladit si svou každodennost. 

55 obrazů

 

Umělecké dílo v obývacím pokoji, čili obraz ovoce – zátiší

Zátiší byla odjakživa populárním malířským tématem. Obrazy ovoce a zelenina se objevily už v antice. Svědčí o tom známá starověká anekdota jejímž hrdinou je malíř Zeuxis. V rámci sázky namaloval hrozny vína tak realisticky, že se na ně slétávali skuteční ptáci. Obrazy ovoce se objevovaly také v následujících epochách až do dnešních dob, přesto však můžeme říct, že mistrovství v nich dosáhli holandští malíři v 18. století. Široká paleta vzorů z nabídky našeho obchodu dokonale navazuje na bohatou tradici zátiší, mezi kterými se obrazy ovoce a zelenina vždy těšily největšímu zájmu.

Obývací pokoj s chutí – obraz z ovoce na několik způsobů

Ačkoliv obvykle jíme buď v kuchyni, nebo v jídelně, tak právě obývací pokoj je tím místem, ve kterém trávíme nejvíce času. A proto stojí za to vybrat si vhodnou dekoraci, která nejen že ozdobí náš interiér, ale bude v nás také vyvolávat pozitivní náladu. Barevné obrazy ovoce jsou báječným nápadem jak můžeme oživit monochromatický interiér. Nehraje roli, zda Váš obývací pokoj reprezentuje moderní, rustikální nebo industriální styl, široká nabídka vzorů zajistí, že do každé aranžace najdete něco, co se tam hodí.

  • V minimalistickém obývacím pokoji budou dokonale působit obrazy ovoce představující barevné višně, banány nebo hroznové víno na sněhobílém pozadí.  Tak výrazný barevný akcent oživí interiér, ale zároveň zachová úsporný charakter aranžace.
  • V rustikálním obývacím pokoji, kde dominují dřevěné elementy, budou trefou do černého obrazy ovoce a zelenina prezentované na tmavě hnědých deskách. Spojení energických barev s tlumeným pozadím dřeva vytvoří harmonickou kompozici, která se perfektně hodí do rustikální aranžace.
  • Naopak industriální prostory, které jsou založeny na surových materiálech a neomítnutých zdech, budou skvěle kontrastovat s čerstvým ovocem plným života. Do takového interiéru můžeme vybrat obrazy z ovoce představující  naše oblíbené ovoce na pozadí šedivé betonové stěny nebo na bílo natřené cihlové zdi.

Až nám teče slina! Obrazy ovoce a zelenina v jídelně

Jídelna je v našem domě výjimečným místem. Zde se můžeme uklidnit, strávit čas s našimi nejbližšími a beze spěchu vychutnávat báječné domácí jídlo. Proto stojí za to se snažit, aby dekorace jídelny těmto způsobům trávení volného času přála. Obraz ovoce plný barev jistě zařídí dobrou náladu u všech, kdož se sejdou u společného stolu. Navíc šťavnaté ovoce a zelenina zvýší naši chuť k jídlu. Na výběr máme jak minimalistické představení na bílém pozadí, ovoce rozsypané v uměleckém nepořádku na mramorové kuchyňské desce, tak i dřevěné koše plné sladkých jablek, švestek a třešní, které vypadají, jako byste si je právě natrhaly v sadu na vesnici u babičky. Vy nejlépe víte, co se členům Vaší rodiny nejvíc líbí, takže můžete vybrat přesně takový vzor, který se jim trefí do vkusu. Nás nadchl obraz z ovoce, který díky správné kompozici vytvořil překrásné srdce v duhových barvách.

Chutná kuchyně plná zdraví

Obraz z ovoce se může ukázat jako neocenitelný pomocník v případě, že toužíte shodit několik zbytečných kilogramů. Vědci totiž dokázali, že už samotný pohled na konkrétní jídlo může buď hubnutí přát, nebo nám ho naopak výrazně ztěžovat. Jestliže se tedy obklopíte zobrazením zdravých, nízkokalorických potravin, které jsou navíc esteticky podané, tak tím zvýšíte šanci, že právě po takovém jídle sáhnete. Obraz ovoce s ananasem, papájou nebo grepem (tedy ovocem, které zrychluje spalování tuků) bude nejen nádhernou dekorací, ale také vynikajícím pomocníkem v boji za štíhlou postavu a zdravé tělo.

Obraz ovoce v dětském pokoji

Kreslené představení ovoce a zeleniny může být také báječným nápadem na aranžaci dětského pokoje. Barevný obrázek jablek, banánů, jahod nebo brokolice ve formě animovaných hrdinů bude už od mala učit Vaše dítě základům zdravého životního stylu. Obraz ovoce představující barevnou duhu se bude skvěle hodit k barevnému nábytku a zábavným plyšákům. Navíc můžeme ovocnou aranžaci doplnit vhodnými nálepkami na zeď nebo na nábytek.