Obrazy podle kategorie - Kubismus

Obrazy kubismus od Picassa nabízejí zajímavou variantu zároveň jak pro milovníky umění, tak i pro ty z nás, kdož milují moderní, avantgardní řešení v interiérech. Charakteristické hranaté formy a výrazné geometrické kompozice budou dokonale vypadat v minimalisticky zařízeném pokoji, ve kterém se takto výrazná dekorace stane zcela zásadní dominantou. Obrazy kubismus, které navazují na díla Picassa nebo které jsou volnou interpretací jeho stylu, nabízejí vynikající možnost, jak rychle osvěžit aranžaci a propůjčit místnosti umělecký charakter. Český kubismus obrazy se hodí nejen do moderních interiérů. Dokonale doplní také retro styl navazující na počátky 20. století.

75 obrazů

 

Obrazy kubismus – krátká lekce z dějin umění

Obrazy kubismus se začaly objevovat na počátku 20. stol. ve Francii. Umělci, tvořící tímto stylem, se snažili především o odtržení od tradičně chápané lineární perspektivy a realistického zobrazování skutečnosti. Obrazy kubismus v počátcích zaznamenávaly představovaný předmět do formy krychle (z francouzského cube – odtud název tohoto směru), aby ji následně rozbily na zcela plochý povrch plátna. Geometrické představení skutečnosti  kubisty bylo také pokusem ukázat objekt ze všech možných stran. Uchopíme-li toto téma synteticky jako kubisté, jsou obrazy kubismus zároveň ukázáním třech rozměrů na plochém obraze.

Obrazy kubismus Picasso, čili nápad na avantgardní interiér

Ačkoliv je za tvůrce kubismu považován Georges Braque, tak jeho nejlépe rozpoznatelný představitelem je samozřejmě Pablo Picasso – znají ho dokonce i ti, kteří se o umění vůbec nezajímají. Obrazy kubismus představující "Avignonské slečny" nebo "Guernicu" se těší stejné, nebo možná dokonce i větší popularitě než samotná "Mona Lisa". Jestliže si tedy ceníte výjimečné krásy, dokážou Vás nadchnout geometrické, abstraktní tvary Picassových žen, zatímco neuvěřitelně hranaté jablko ze zátiší způsobuje rychlejší tlukot Vašeho srdce, pak obrazy Picasso prostě musí viset ve Vašem obývacím pokoji nebo ložnici! Věříme, že nikoho nemusíme přesvědčovat o velikosti kubismu. Jestliže však i nadále máte pochybnosti, zda taková dekorace pokoje bude vhodnou volbou, pak bez váhání říkáme: ANO!

  • Obrazy kubismus Pablo Picasso představující nádherné krajiny i pohledy na malá městečka v nevysokém stupni geometrizace se trefí do vkusu dokonce i těm z Vás, kdo se skepticky díváte na avantgardní současné umění.
  • Český kubismus obrazy ze zralého období tohoto směru, se silně odrealizovanými tvary, bude perfektně působit v obklopení moderního nábytku geometrických forem.
  • Naopak černobílé obrazy kubismus Picassa o imponujících rozměrech inspirované „Guernicou” ozdobí prostorný obývací pokoj, díky čemuž nebudete potřebovat žádnou další dekoraci.

Umění není nikdy moc, čili obrazy kubismus ve formě triptychu

Jestli jste šťastlivci a můžete se pochlubit prostorným obývacím pokojem, pak pro Vás máme dokonalou nabídku na zařízení veliké metráže. Český kubismus obrazy získají větší sílu a dosah, když je naaranžujeme ve formě nádherného triptychu. Sáhněte po zátiší, ženských aktech nebo krajinomalbách a vytvořte z nich překrásnou kompozici, která se stane neopakovatelnou dekorací. A pokud jste právě ve fázi zařizování celého bytu, pak je vynikající nápad vnést geometrické motivy také do jiných místností či do předsíně. Obrazy kubismus budou skvěle působit, když nás do obývacího pokoje doprovodí chodba s geometrickou tapetou, a když se v kuchyni objeví abstraktní 3D motivy.

Ženské akty - obrazy kubismus nejen pro dospělé

Lidské tělo odedávna fascinuje umělce. Počínaje v prehistorických dobách a konče u současného umění - nahota patří k nejčastěji se objevujícím motivům. Ani v kubismu tomu nebylo jinak. V tomto případě však ženské tělo bylo považováno za trojrozměrné těleso nebo geometrický tvar, díky čemuž byla jakákoliv stopa po erotice vytlačena čistě uměleckým charakterem. To však neznamená, že jsou obrazy kubismus ukazující ženské akty vizuálně neatraktivní. Plné barev, syntetické uchopení dámské postavy bude dokonalou dekorací stylové ložnice. V závislost na vzoru, pro jaký se rozhodneme, bude  kubistický akt vynikajícím řešením zároveň jak do moderní, romantické, tak i do typicky pánské ložnice.

Chuť na umění: český kubismus obrazy kuchyni

Český kubismus obrazy představující zátiší se výborně hodí také do moderní kuchyně. Geometrická zobrazení zeleniny a ovoce nebo synteticky pojaté květiny ve váze budou zajímavou alternativou za standardní fototapety nebo obrazy s tématikou jídla. Český kubismus obrazy se zátišími jsou charakteristické svého druhu dětinskou jednoduchostí a výjimečně  intenzivními, výraznými barvami. Taková dekorace zároveň oživí tlumenou koloristiko, stejně jako doplní interiér pulzující barvami.