Obrazy podle kategorie - Máky

Obraz vlčí máky nám přináší na mysl venkovské prázdniny na české vesnici. Slunečné počasí, zlatá pole obilí a červené hlavičky máků - to jsou vzpomínky, které jsou společné většině z nás. Není tedy nic divného, že tyto malebné květiny jsou častým motivem našeho malířství. Nejslavnější obraz vlčí máky na světě je dílo Claudea Moneta, který se nachází v Muzeum Orsay v Paříži. Pokud si tedy vyberete obraz červené máky do svého interiéru, máte jistotu, že jste sáhli po dekoraci v nejlepším stylu.

Obraz máky akvarel

Obraz máky akvarel

Subtilní akvarel dodá krásu minimalistické, ale stejně tak i klasické stylizaci interiéru obývacího pokoje, kanceláře nebo ložnice.
Obraz plátky máků

Obraz plátky máků

Obrazu s máky dominuje červená barva. Díky takové ozdobě získají prostory obývacího pokoje romantický charakter.
49 obrazů
Obraz máky do obývacího pokoje

Obraz máky do obývacího pokoje

Dynamická kompozice na obraze s máky vypadá výborně jako hlavní ozdoba minimalistické aranžace.
Obraz máky do ložnice

Obraz máky do ložnice

Do aranžace ložnice stojí za to zapojit alespoň jeden barevný akcent, např. veliký obraz s polem máků.
Obraz máky retro

Obraz máky retro

Obraz s máky retro doplní obývací pokoj zaaranžovaný v eklektickém stylu.
Obraz pole máků

Obraz pole máků

Přírodní motivy zvěčněné na obrazech zvyšují vizuální kvality interiéru. Obraz pole máků může najít své místo v obývacím pokoji nebo v předsíni.
Obraz máky na louce

Obraz máky na louce

Jarní louka obsypaná červenými květy - obraz s máky nejlépe vypadá ve velkém formátu.
Obraz máky kresba

Obraz máky kresba

Delikátní kresba květin se trefí do vkusu dětem. Takový obraz může nalézt své místo v pokoji Vaší ratolesti.
Obraz máky malířství

Obraz máky malířství

Hledáme-li nápad na osvěžení stylizace nezapomínejme na květinové motivy - obraz s polem máků je univerzální ozdoba interiéru.
Obraz s květem máku

Obraz s květem máku

Veliký obraz s koloristickým akcentem zastoupí jiné grafické dekorace. Červený mák přitahuje pozornost.
Obraz červené máky do ložnice

Obraz červené máky do ložnice

Ohnivě rudá vypadá dokonale v asketické ložnici. Výrazný pigment obrazu dodá charakter celku aranžace.
Obraz kvetoucí máky

Obraz kvetoucí máky

Obraz s polem máků je nápad na dárek pro kamarádku. Květinové motivy jsou univerzálním doplňkem do interiéru.

 

Makové obrazy: od impresionismu po minimalismus

Obraz vlčí máky je součástí dlouhé malířské tradice. Květiny totiž odedávna inspirovaly a okouzlovaly umělce. K nejslavnějším obrazům věnovaným této tématice můžem počítat „Slunečnice”  Vincenta van Gogha, „Lekníny” Claudea Moneta nebo obraz vlčí máky rovněž z dílny mistra impresionismu. V závislosti na období byly malovány zcela jiným způsobem: realisticky, kubisticky, symbolicky nebo minimalisticky - pokaždé však okouzlovaly a lákaly svou univerzální krásou. Podobně i nyní - olejomalby máky jsou dostupné v pestré stylistice, díky čemuž se stanou dokonalou ozdobou jak klasického, tak i moderního interiéru. 

  • Černobílý obraz vlčí máky s akcentem – monochromatický obraz s máky, ozdobený pouze jedním koloristickým akcentem v podobě červených plátků, bude ideální ozdobou moderního interiéru zařízeného v tlumených barvách. Takový výběr dekorace způsobí, že hlavní koloristická dominanta zůstane nenarušená, zatímco jedna výrazná barevná skvrna dodá interiéru výraz a zajistí, že bude mnohem zajímavější.
  • Realistické máky na louce – obraz vlčí máky v podobě barvami pulsujících venkovských zobrazení červených květin na zelené louce bude nejlépe vypadat v rustikálním obývacím pokoji. Umístěný ve společnosti skutečných rostlin v keramických vázách bude okouzlovat každého hosta. Přírodní materiály jako dřevo, proutí nebo len a makové obrazy na plátně spolu budou báječně korespondovat. Na mysl nám přivedou dílo mistra impresionismu: obraz vlčí máky v Argenteuil.
  • Minimalistické makovice – šedivé makovice připomínající svým tvarem královské žezlo nabízejí dokonalý způsob jak ozdobit industriální interiér. Moderní styl, ve kterém dominuje nábytek z oceli a ze skla a ostré, geometrické formy - harmonicky ho vyváží přirozené, měkké tvary makovice. Tlumená koloristika navíc zdůrazní monochromatické zařízení interiéru.
  • Mák z makovice – tento typ zobrazení navazuje na mák jako kulinární pomůcku. Zrnka  máku užíváme především do svátečních jídle jakými jsou makovec, vánoční nudle s mákem či šišky nebo škubánky. Obraz vlčí máky s rozsypanými černými zrníčky se ideálně hodí jako dekorace zároveň do moderní stejně jako i do klasické kuchyně a bude inspirovat k přípravě chutných pokrmů.

Obraz vlčí máky Moneta v obývacím pokoji

Ačkoliv se obraz vlčí máky v Argenteuil nachází v pařížském muzeu, tak si myslíme, že mnohem lépe by působil v komorním obývacím pokoji zařízeném v romantickém nebo rustikálním stylu. Útulný interiér, měkký koberec na podlaze, solidní dřevěný nábytek v přírodní barvě a obraz na plátně máky pověšený v centrální části pokoje. Takovou kompozici bychom mohli obdivovat celé hodiny. A přestože naše vize zůstává pouze ve sféře nesplněných přání (a Monetův obraz máky zase v muzeu), tak obrazy z nabídky našeho obchodu způsobí, že se budete cítit jako skutečný sběratel umění, který narazil na unikátní malířské dílo do svého interiéru!

Obraz vlčí máky v ložnici

Známé přísloví říká: ticho, jako kdyby sel mák. Kde se vzalo takové porovnání? Vše je způsobeno uklidňujícími a uspávacími vlastnostmi, kterými tato rostlina disponuje. A právě proto je olejomalba máky ideální dekorací do ložnice. Přestože si tuto květinu spojujeme především s červenou barvou, je dobré vědět, že se její odrůdy objevují také ve žluté, oranžové a dokonce i v červené barvě, a díky této rozmanitosti se hodí do drtivé většiny interiérů. Obraz vlčí máky v růžové barvě vypadá báječně v romantické ložnici zařízené v pastelových barvách. Naopak obraz vlčí mák ve žluté verzi bude dokonale působit v moderním monochromatickém interiér, který oživí a rozveselí. A jestliže je naše ložnice baštou romantiky, pak obraz s máky v příjemné koloristice bude tou nejlepší volbou!