Obrazy podle kategorie - Stromy

Byt v prostředí, ve kterém roste spousta stromů, má mnoho předností: nejenom nižší úroveň hluku a lepší kvalitu vzduchu, ale také, podle některých výzkumů... vyšší úroveň sousedské srdečnosti a nižší koeficient kriminality. Takže stromy tedy zlepšují mezilidské vztahy? Už to tak vypadá, že skutečně ano! Jestli chcete zjistit, zda stejný efekt poskytují také obrazy stromy, pak jste na správném místě: máme pro Vás velké množství krásných, inspirativních a zkrátka a jednoduše prostě moc, moc stylových vzorů s motivem stromů a lesa. Jsme si jisti, že bohaté "stromové" motivy – bez ohledu na to, jestli půjde o výrazně metaforický a subtilní obraz tyrkysového stromu, nebo typické obrazy stromy – báječně se zakomponují do aranžace mnoha rozmanitých interiérů, ať už těch domácích, nebo firemních. Abychom Vám to dokázali, připravili jsme několik nápadů a inspirací!

Obraz černobílé stromy

Obraz černobílé stromy

Obraz se stromy v monochromatické koloristice osvěží klasickou aranžaci ve skandinávském stylu.
Obraz strom - krajina

Obraz strom - krajina

Přírodní inspirace se hodí do každého interiéru. Obraz se stromem je vhodná dekorace do rustikálního bytu.
43 obrazů
Obraz stromy v lese

Obraz stromy v lese

Krajinka se zapadajícím sluncem oteplí klasický interiér a vnese do něj útulnou atmosféru.
Obraz strom - krajina na podzim

Obraz strom - krajina na podzim

Obraz inspirovaný malířstvím se zalíbí milovníkům klasické elegance. Pověsme ho např. v předsíni nebo v obývacím pokoji.
Obraz barevný strom

Obraz barevný strom

Strom v nekonvenčním provedení? Barevný obraz oživí interiér pokoje teenagera. Dokonale bude působit také v šedé předsíni.
Obraz palmy - západ slunce

Obraz palmy - západ slunce

Exotická pláž a palmy při západu slunce – takový obraz je ideálním doplňkem do ložnice nebo do moderního obývacího pokoje.
Obraz strom - minimalismus

Obraz strom - minimalismus

Kontrastní spojení černé a bílé na obraze se stromem bude efektním a zároveň subtilním prvkem interiéru.
Obraz strom višeň akvarel

Obraz strom višeň akvarel

Obraz se stromem višně může najít své místo zároveň v minimalistických prostorách, stejně jako v klasickém bytě.
Obraz triptych se stromy

Obraz triptych se stromy

Pohled do přírody v obývacím pokoji: obraz s lesními stromy přitahuje pozornost, a proto bychom ho měli umístit na viditelné místo.
Obraz s podzimními stromy

Obraz s podzimními stromy

Obraz s podzimními stromy nabízí dokonalou možnost jak oteplit chladnou koloristiku ložnice.

 

Stylové od kořenů po korunu: obraz strom do každého interiéru

Kdyby nebylo stromů, nebyly by ani lidé? Je to pravděpodobné, protože naši předkové prý kdysi opravdu slezli ze stromů... Jak bychom se dnes tedy mohli divit, že naše sympatie ke stromům a hluboké spojení, které s nimi cítí značné množství lidí, jsou tak rozšířené?

Mohli bychom se tu dlouze rozepisovat o tom, proč je dobré trávit čas mezi stromy, procházet se mezi jejich silnými, drsnými a zároveň tak trochu jakoby měkkými a teplými kmeny, ale to v žádném případě není téma tohoto textu (a proto nám holt musíte zkrátka věřit)! Dnes bychom Vám rádi ukázali, jakým způsobem můžete využít obrazy stromy jako ozdobu interiéru, a to tak, abyste dosáhli nejlepšího možného efektu – a občas nejen dekoračního!

Vyberte si svoji barvu: obrazy stromy v každém interiéru

Víte, co je na stromech to nejkrásnější? Samozřejmě, že to víte: že v každém ročním období vypadají jinak! Jemně zelenkavý jarní strom pokrytý sotva rozvinutými poupaty vypadá zcela jinak než strom raného podzimu, který se pyšní zlatem a purpurem. Tato cyklická proměnlivost zajišťuje, že můžete umístit obrazy stromy do každého interiéru bez ohledu na to, v jaké tónině je zařízený. Představte si například:

  • v minimalistickém interiéru plném neutrálních barev nebo spojení černé a bílé obrazy stromy černobílé, na příklad vytvořené na základě snímků zimního lesa, budou vypadat velmi stylově a na svém místě;
  • v místnosti, ve které dominuje pastelová koloristika – na příklad v dětském pokoji, v útulné ložnici nebo v kavárně zařízené v shabby chic stylu – bude báječně vypadat obraz stromu s poupaty;
  • ti z vás, kteří máte rádi spíše výrazné, intenzivní barvy můžete sáhnout po podzimních lesních krajinkách – jejich nádherné teplé barvy se fantasticky hodí do interiérů, ve kterých dominuje stejně teplá koloristika;
  • a zkrátka zelené, letní stromy? Ty budou vypadat dobře v podstatě všude!

V asijském stylu: obraz strom bonsaj

Tradice tvorby bonsajů, tedy miniaturních ozdobných stromků vznikajících po dlouhá léta prořezávání a svazování některých druhů stromů, pochází z Číny, přestože si ji většina lidí více spojuje s Japonskem. Patří k těm nejznámějším tradičním umění těchto zemí v celém širém světě – a proto, jestliže se v nějakém interiéru (ať už to bude domácí salón, nebo restaurace s nabídkou čínské kuchyně) chcete cítit jako v nějakém městě Číny nebo Japonska, obraz strom bonsaj je přímo ideální! Jeho klidné linie a neutrální koloristika způsobí, že ve Vámi určených prostorách budete skutečně moct pocítit zen. Pro umocnění efektu stojí za to pověsit ne pouze jednotlivou dekoraci, ale obraz triptych strom – nejlépe na nějakém dobře viditelném místě, centrálním pro danou místnost (na příklad nad postelí v ložnici). Pokud byste svůj styl označili spíše jako ekominimal než jako inspirovaný asijským stylem (tyto dvě stylistiky na první pohled vypadají velmi podobně!), sáhněte po obraze ze dřeva: 100% eko!

Proč stojí za to dívat se na obrazy stromy?

Určitě nejen proto, že jsou uklidňující a krásné! Existuje ještě jeden důvod, který se však připomíná výrazně méně často: zeleň stromů je téměř magickou barvou, která pomáhá odpočinout unaveným očím. Výzkumy prokazují, že dívání se na přírodní zeleň způsobuje, že se oči rychleji regenerují po dlouhodobé námaze, jakou je na příklad práce na počítači (mor dnešní doby!) nebo čtení. Jestliže tedy nebydlíte nedaleko lesa nebo z okna své kanceláře vidíte jen panelák naproti, obrazy stromy jsou tím pravým právě pro Vás! Samozřejmě za předpokladu, že se na Vašem plátně nacházejí zelené stromy: bohužel, jiné dekorace inspirované stromy, jakými jsou například obrazy tyrkysový strom nebo dokonce obrazy ze dřeva, takový efekt nenabízejí.

Ve jménu rodiny: jak využít obrazy genealogického stromu?

V dnešní době, podobně jako vymýcené stromy, jsme často oderváni od svých kořenů: bydlíme daleko od domů rodičů a ještě dále od prarodičů. Stýská se nám však po dobách, ve kterých velké rodinné klany, které za všech okolností držely při sobě, nebyly ničím výjimečným. Jestliže i Vy chcete zdůraznit, jak moc jste se svou rodinou propojeni, můžete to dát najevo, když v reprezentativním interiéru zavěsíte obraz genealogického stromu zobrazujícího její historii.