Fototapety podle kategorie - Ornament

Možná jste si všimli, že během několika posledních let nebyla zdobnost v módě. Asketický minimalismus vládl v podstatě absolutně ve většině interiérů od domácích obývacích pokojů přes kavárny a restaurace až po koupelny. Všechna pozemská i nebeská znamení však ukazují na to, že tento trend je již ve fázi ústupu: lidé znovu zatoužili po tom, co je ozdobné, krásné a složité. Dost bylo prázdných bílých zdí! Ať žijí barva, ať žijí vzory! Fototapeta ornament Vám nabízí téměř nekonečné možnosti zdobení s použitím vzorů a barev. V této kategorii naleznete nejrozmanitější verze fototapet s ornamenty: od tlumených a subtilních až po zářivé a přitahující pozornost. Která se stane Vaší oblíbenou? Snad Vám při výběru pomůže náš rádce, který jsme pro Vás připravili!

Zelená fototapeta do obývacího pokoje

Zelená fototapeta do obývacího pokoje

Díky fototapetě s barevným ornamentem můžeme proměnit nudný interiér. Dynamický motiv zvýrazní stylový charakter místnosti.
Fototapeta ornament v akvarelu

Fototapeta ornament v akvarelu

Tak delikátní ornament nejlépe vynikne v aranžacích ve stylu boho, minimal nebo v elegantních obývacích pokojích.
113 fototapet
Abstraktní fototapeta ornament

Abstraktní fototapeta ornament

Motiv připomínající exotické popínavé rostliny a květy udělá dojem na každého, kdo si cení moderní estetiky v interiérech.
Fototapeta ve stylu glamour

Fototapeta ve stylu glamour

Teplé a dynamické indické motivy se hodí do aranžace obývacího pokoje. Fototapeta obohatí estetiku místnosti.
Delikátní ornamentální fototapeta

Delikátní ornamentální fototapeta

Fototapeta s pravidelným motivem představuje vhodné pozadí pro každý typ stylizace. Můžeme ji umístit např. do ložnice nad postel.
Fototapeta ornament v černé a bílé

Fototapeta ornament v černé a bílé

Abstraktní motiv v monochromatickém provedení se stane zajímavým prvkem klasického interiéru.
Fototapeta v barokním stylu

Fototapeta v barokním stylu

Delikátní fototapeta v barokním stylu nabízí skvělé aranžační řešení do malé ložnice.
Fototapeta vintage do ložnice

Fototapeta vintage do ložnice

Zařizujeme-li obývací pokoj, vsaďme na barevný motivy – ornament můžeme umístit do prostoru nad pohovkou.
Fototapeta s květinami do garsonky

Fototapeta s květinami do garsonky

Garsonka v orientálním stylu? Využijme teplé barvy, lehké látky a dynamické ornamenty.
Minimalistická ornamentální fototapeta

Minimalistická ornamentální fototapeta

Ornamenty nemusí jednoznačně připomínat pouze Orient. Takové fototapety prolomí monotematicky zařízený obývací pokoj a stanou se jeho moderním prvkem.
Květinová fototapeta do dětského pokoje

Květinová fototapeta do dětského pokoje

Abstraktní forma vzoru přitáhne pozornost. Tento vzorek oživí chladný interiér dětského pokoje. Hodí se též jako ozdoba kavárny nebo obývacího pokoje.
Fototapeta ornament do obývacího pokoje

Fototapeta ornament do obývacího pokoje

Bohatý vzor zvěčněný na fototapetě je doporučován do prostorných interiérů. Měl by ozdobit jednu zeď nebo její fragment.

 

Fototapeta ornament v novém využití

Slovo „ornament” pochází z latinského ornare – zdobit. A právě v tom tkví celá podstata ornamentu: ornament je to, co zdobí. Jenom to... nebo spíš právě TO? Mezi všemi ozdobami, jejichž funkce mohou být dvojí nebo dokonce ještě složitější, ornamenty vyčnívají svou jednoduchostí a bezprostředností: mají zkrátka zdobit, nic víc.

Nebude tedy žádným velkým překvapením, když řekneme, že námi připravené fototapety s ornamenty patří k těm nejrafinovanějším a nejozdobnějším fototapetám, jaké vůbec můžete najít v našem katalogu. Jistě už po prvním dokonce i zběžném prohlédnutí zjistíte, že nejčastěji jde o vzory, které bychom s přimhouřením oka mohli označit za klikyháky: jsou plné různých kudrlinek, které v sobě mají cosi rostlinného, ale ne vždy byly inspirovány skutečnými rostlinami. Díky tomu jsou překvapivě (nebo možná znovu ne až tak moc překvapivě?) univerzální a skvěle se hodí k vyzdobení spousty typů interiérů různých stylů i charakterů. Několik nejzajímavějších nápadů na to, jak využít takové fototapety k výzdobě domácích nebo firemních prostor, Vám představíme níže – doufáme, že mezi nimi naleznete takový vzor, který Vás bude inspirovat k experimentování!

Netypické použití fototapety s ornamentem, čili dekorujte vrstvami

Napůl abstraktní vzory, typické pro většinu fototapet s ornamentálním potiskem, můžeme přímo fantasticky komponovat s… jinými dekoracemi. Co tím myslíme? Hlavně to, že výběr tohoto vzoru fototapety Vám umožní vytváření zajímavých, vrstvených kompozic. Na pozadí fototapety a ornamentu bude skvěle vypadat nejeden obraz či plakát, jestliže je jen ozdobený dostatečně výrazným vzorem. Takhle to zní možná trošku komplikovaně, ale hned to zkusíme vysvětlit: jde o to, že na zdi ozdobené fototapetou, můžete pověsit dekorace jiného typu, pokud se však bude výrazně odlišovat barvou a vzorem (jinak by se „ztratila“ na pozadí celku). Takto získaný efekt bude skutečně zajímavý: představte si, že, na příklad, na pozadí barevné ornamentální fototapety pověsíte černobílý filmový plakát nebo snímek v sépii... Bude to krása! Mějte však na paměti, abyste – jestliže se rozhodnete pro řešení tohoto typu – nechali dekoraci zarámovat (bez ohledu na to, zda jde o fotografii, plakát, obraz či cokoliv jiného), díky čemuž bude posílena vizuální hranice mezi dvěma „vrstvami“ dekorace. Je to samozřejmě varianta pro ty z vás, kdož máte rádi silné, výrazné aranžace – vyžaduje to odvahu, ale rozhodně stojí za to ji vyzkoušet!

Proč bude fototapeta s ornamentem ideální dekorací kanceláře?

Tolik jsme si toho říkali o tom, že fototapety s ornamentem jsou výrazné dekorace, které přitahují pozornost, a teď najednou Vás chceme přesvědčit, že se skvěle hodí k ozdobení firemních místností, které už přeci ze své podstaty musí držet jistou úroveň chladné profesionality? Jaký to má smysl? Nedá se nic dělat, poslechněte si, co Vám chceme sdělit! Zaprvé, ne každá fototapeta musí být hned výjimečně zářivá. Nemusí dokonce ani nijak zvlášť bít do očí! Spousta našich fototapet ornamentálního charakteru se vyznačuje velmi jemnými, subtilními vzory a tlumenými elegantními barvami. Mnohem důležitější je to, že jejich tématika je... no, vlastně tu žádná tématika není. Není tu žádný konkrétní motiv, díky čemuž nebudou v žádném případě ničím kontroverzní (což je aspekt, který bychom měli rozhodně vzít v potaz v případě, kdy zařizujeme kancelář – zvláště, jestliže do ní nemají přicházet pouze zaměstnanci, ale také naši klienti či obchodní partneři).

Fototapeta - ornament v dětském pokoji i v ložnici teenagera

Každý rodič ví, že zařizování dětského pokoje je zřejmě tím nejtěžším ze všech aranžačních úkolů! Ornamentální fototapety mohou pomoct při řešení tohoto problému: stojí za to vybrat takové, které mají veselé barvy, jež se hodí do pokoje malého i většího dítěte. Některé fototapety s ornamenty mohou dokonce sloužit jako obrovské omalovánky! Dodatečnou předností tohoto typu vzorů je, že „nestárnou“ takovým tempem, jakým se to stává typickým dětským fototapetám zobrazujícím rozkošná zvířátka nebo pohádkové postavičky, díky čemuž je nemusíte měnit příliš často. Zkrátka po dlouhou dobu nevypadají infantilně a „rostou“ spolu s dítětem.