Plakáty podle kategorie - Citáty

Ačkoliv žijeme v době obrazů, v časech obrázkové kultury, neměli bychom zapomínat, že právě psané slovo stojí u základů naší civilizace. Zapsaná vyprávění a legendy, příběhy našeho národa, kodexy a literatura způsobily, že jsme právě takovým – a ne jiným – národem, společností, člověkem. Plakáty s citáty nabízejí vynikající možnost jak si dopřát originální dekoraci plnou významů do moderního interiéru. Díky nim můžeme vyjádřit motto, které je pro nás důležité, nebo specifické fráze. Plakáty citáty jsou také skvělým zdrojem každodenní motivace a navíc díky nim získáme zábavnou dekoraci. Sáhneme-li po minimalistickém vzoru, ozdobíme elegantní obývací pokoj, zatímco když se rozhodneme pro barevné plakáty pro mládež, připravíte skvělé překvapení svému teenagerovi.

411 plakátů

 

Cizí chválíte, svoje neznáte – originální plakáty s citáty česky

Plakáty citáty patří k výjimečně populárním dekoratérským trendům. Minimalistické vzory ve skandinávském stylu se objevují v katalozích, e-shopech i na blozích věnujících se dekoraci interiérů. Jestliže se však chcete odlišit a vnést do své aranžace originální akcent, vsaďte na plakáty s citáty česky. I když je naše kultura prosáklá anglickými slovíčky, stojí za to si uvědomit, že čeština nabízí výjimečné bohatství nuancí, zábavných jazykových hříček a přísloví jedinečných svého druhu, které nemají svůj protějšek v žádném jiném jazyce. A právě proto stojí za to vyhledat nápisy v češtině – díky nim nejenom ukážete svůj respekt k vlastnímu jazyku, ale zajistíte si také unikátní ozdobu obývacího pokoje nebo ložnice.

Moderní obývací pokoj s poselstvím – plakát citát ve Vašem stylu

Síla citátu tkví nejenom v jeho významu a obsahu, který vyjadřuje. Když mluvíme o vizuální dekoraci, je neméně důležité také typ písma, jeho barva a velikost, stejně jako pozadí, na němž je nápis umístěn. Na tom totiž záleží, jaký charakter bude mít heslo, které si vybereme. Základní předností, kterou nabízejí plakáty citáty, je to, že se hodí do každého interiéru – musíte si pouze najít vhodný vzor.

  • Bílo-černý, minimalistický nápis bude báječně působit v obývacím pokoji zařízeném ve skandinávském stylu. Monochromatické barvy a jednoduchá forma dokonale doplní úsporně zařízenou místnost, v níž dominují bílá a pastelové odstíny.
  • Plakáty s citáty budou skvěle vypadat také v industriální aranžaci. V tomto případě stojí za to vyhledat si vzory v charakteristické měděné nebo stříbrné barvě. Lesklý nápis se bude dokonale vyjímat na pozadí cihlové zdi nebo betonové stěny.
  • A pokud váháte, jaký plakát s citátem se hodí do retro interiéru, pak nejlepším řešením bude vzor ve stylu staré, lehce vybledlé fotografie, nápis připomínající typ písma antikvárního psacího stroje nebo motto umístěné na vzoru typickém pro estetiku 60., 70. nebo 80. let 20 století.

Hello, you’re beautiful, čili příjemné plakáty s citáty do ložnice

Jestli nepatříte k ranním ptáčatům a zvonek budíku v šest hodin ráno Vám nahání husí kůži, pak zkuste své ranní trápení se vstáváním zmírnit vhodnou aranžací ložnice. Motivační plakáty s citáty, které Vás uvítají milým komplimentem, zábavným žertíkem nebo dávkou optimismu, způsobí, že bez ohledu na to, jaké povinnosti na Vás ten den čekají, ráno přivítáte s úsměvem na rtech. A dobře začatý den zase zajistí, že i následující hodiny prožijete s pozitivním přístupem ke světu. Co byste řekli na: Choose to shine, 1 year = 365 opportunities nebo Follow your passion? Ze široké nabídky vzorů si vyberte takový nápis, který Vám hned po prvním přečtení zlepší náladu – tak si zajistíte příjemné ráno každý den!

Tisíc způsobů jak dát najevo sebe sama – plakáty s citáty v pokoji teenagera

Hledáte-li ozdobu do pokoje teenagera, stojí za to obrátit pozornost nejen na obsah citátu, ale také na na formu, v jaké je představený. V aranžaci místnosti dospívajících dětí stojí za to vsadit na výrazné plakáty plné barev, které k sobě okamžitě přitáhnou pozornost. Skvěle budou působit plakáty citáty zobrazující nápisy na pozadí krajiny, jejichž specifické barvy bylo dosaženo pomocí módních fotografických filtrů. Můžete také sáhnout po vzorech navazujících na kultovní filmy nebo seriály, případně se rozhodnout pro motivační nápisy ve formě barevného typu písma. V závislosti na tom, zda hledáte dekoraci do dívčího nebo chlapeckého pokoje, je dobré vsadit na vhodné poselství plakátu s citátem, který se bude hodit k jeho adresátovi.

Neopakovatelný dárek? Plakáty s citáty!

Domníváme se, že dobře promyšlený dárek může být zároveň jak pěkný, tak i praktický. Nejlepším důkazem toho jsou plakáty, které jsou díky překrásné grafické úpravě a zajímavým citátům dokonalou upomínkou, která ozdobí interiér obdarovaného člověka. Takový motivační dárek zapůsobí báječně především v případě, když ho kupujeme pro někoho, kdo je nám blízký, nebo pro někoho z rodiny, koho dokonale známe. Tímto způsobem se nám může povést vhodně vybrat nejenom vizuální stránku, ale také vhodný citát, frázi nebo motivační heslo. Taková ozdoba nebude pouze krásnou součástí aranžace, ale také báječnou upomínkou.