Plakáty podle kategorie - Skandinávský styl

Jestli hledáte způsob, jak si zařídit interiér univerzálně a nadčasově, pak je tento minimalistický styl ze severu dokonalou volbou. Jasná, pastelová koloristika zdí, bělený, dřevěný nábytek a šedé doplňky vytvoří překrásnou aranžaci. Naopak barevné plakáty ve skandinávském stylu oživí interiér a způsobí, že se stane útulným a oku lahodícím. Majestátní jeleni, zábavní koníci ze švédské provincie Dalarna nebo malebné vesničky uprostřed hor – to je pouze několik návrhů z naší široké nabídky. Skandinávské plakáty jsou výjimečně praktické, protože v porovnání s tapetou je můžete snadno kdykoliv přenést do jiného pokoje nebo je pověsit na jinou zeď. Navíc se plakát scandi stane nádhernou ozdobou vánoční aranžace.

48 plakátů

 

Skandinávské plakáty – tedy jaké?

Skandinávský styl pochází z dalekého severu. Surové přírodní podmínky a zimní krajina zahalená sněhem jsou tam každodenní realitou, se kterou si musí obyvatelé severu poradit. Jasná a světlá koloristika dominující ve skandinávském stylu vychází z čistě praktických potřeb. Dlouhé polární noci a nedostatečné množství denního světla po značnou část roku mají negativní vliv na naši psychiku. Bílá barva v interiérech rozjasní aranžaci a je dokonalou alternativou slunce. A proto jsou skandinávské plakáty založeny především na světlých odstínech, díky čemuž plní jak estetickou, tak i praktickou funkci. Nejčastější motivy jsou:

  • obrázkoví jeleni – výjimečně realističtí, připomínající rytiny ze starých atlasů, nebo zjednodušené, jednobarevné postavy;
  • zimní krajinky prezentující jednotlivé domky obklopené horami;
  • grafické, geometrické vzory asociující vzorky známé ze svetrů;
  • a charakterističtí koníci ze švédské provincie Dalarna.

Skandinávské plakáty s tímto motivem mají ještě další význam – chrání nás i náš interiér před zlými duchy a neštěstím. Takovou funkci mají v pověrách dřevěné hračky už po celá staletí. Bez ohledu na to, zda věříme v magickou moc koníka z Dalarna, nebo nevěříme, jeho radostná, barevná postava se stane překrásnou ozdobou tlumeného interiéru.

Plakat scandi nejen ve skandinávském interiéru

Nemusíte mít obývací pokoj ve skandinávském stylu, abyste se mohli rozhodnout pro plakát scandi. Přestože takové motivy vypadají dokonale v analogické aranžaci interiéru, můžeme je také vnést do minimalistického nebo industriálního obývacího pokoje. Tlumené barvy plakátů dokonale doplní monochromatický interiér, naopak barevná zobrazení oživí prostory a způsobí, že se stanou útulnějšími. Ačkoliv se to může zdát překvapivé, plakáty ve skandinávském stylu budou také fantasticky působit v rustikálně zařízených místnostech. Stačí vybrat vzor, který představuje malebné pestrobarevné domky stojící v řadě u jezera, v jehož hladině se odrážejí lesy a štíty hor. Naopak v minimalistické aranžaci s barevnými akcenty sáhněte po skandinávských plakátech představujících postavu jelena ve stylu origami. Pestrobarevné tvary budou s takovým interiérem skvěle korespondovat.

Vánoce jsou stále blíž, čili plakáty ve skandinávském stylu

Skandinávské plakáty jsou také stylovou dekorací svátečního obývacího pokoje. Když se za oknem objeví první sněhové vločky a ulice měst začínají zdobit barevná světélka, je to jasný signál, že je čas začít myslet na vánoční doplňky. Jestli chcete, aby Vámi vybrané plakáty skandinávský styl zdobily Váš pokoj také po svátcích, vyberte si vzor neutrálního zimního charakteru. Větvička pokrytá sněhem, malebná vesnička ukrytá mezi horami nebo grafické představení vloček, připomínající ty, jaké děti vystřihují z papíru na hodinách výtvarné výchovy, budou dokonalou variantou. Plakáty skandinávský styl můžou také představovat ozdobený vánoční stromeček s dárky, soby zapřažené do saní Santa Clause a zvonky, jejichž zvuk uslyšíme, když popustíme uzdu naší fantazii!

Útulná ložnice v severském stylu

Vhodně vybrané doplňky způsobí, že se skandinávský styl stane výjimečně útulným. Jestli chcete zařídit svou ložnici právě v této estetice, sáhněte po barevném patchworkovém přehozu, ozdobné lampičce v růžové nebo mátové barvě, nadýchaném koberci a plakátech skandinávský styl. V takovém pokoji budou dokonale vypadat vzory zobrazující obrázkové šišky nebo smrkové větvičky. Když takovou dekoraci spojíte se skutečnými lesními poklady rozsypanými na okenním parapetu, vytvoříte nádhernou autorskou aranžaci. V zátiší ložnice budou také fantasticky působit plakáty ve skandinávském stylu s majestátní postavou jelena.

Dětské plakáty ve skandinávském stylu

Pokoj Vašeho dítěte je naprosto ideálním místem pro dekoraci z dalekého severu. Výše zmiňovaný koník z Dalarna se bude stejně líbit chlapcům i holčičkám, protože vytvoří překrásnou dekoraci pokoje. Výjimečně pohádkově působí také kreslené domky připomínající tvorbu malých dětí s velkými uměleckými ambicemi. Plakáty skandinávský styl s jelínkem, barevnými ptáčky nebo lištičkou ukrytou ve sněhu si zamilují všichni malý milovníci zvířátek. A Vy díky nim budete moct vymýšlet zajímavé příběhy na dobrou noc.