Obrazy podle kategorie - Lev

Lev je symbolem odvahy, mužství a skutečné síly. Jeho majestátní postava budí respekt a způsobuje nám husí kůži. Dětem obrazy lva připomínají především nejpopulárnější velkou kočku na světě, tedy Simba z Disneyho pohádky Lví král. Dospělí před očima obraz lva jako divoké šelmy, která je během okamžiku schopná dohonit antilopu nebo zebru. A pro nás? Čím jsou pro nás obrazy se lvy? Báječnou variantou dekorace interiéru. Jde o řešení, které má své místo zároveň v moderní, stejně jako v africké aranžaci, jak v obývacím, tak i v dětském pokoji. Je to spojení elegance a divokosti, které vnese výjimečnou atmosféru do každého interiéru.

50 obrazů

 

Obrazy se lvy nejen v africké aranžaci

obraz černobílý lev

Obraz lva bude skvěle vypadat v koloniální aranžaci nebo v africky zařízených místnostech. Teplé, tlumené barvy, proutěný nábytek a zvířecí motivy jsou skvělým pozadím pro skutečného krále zvířat. Jestliže k tomu přidáme ještě vyřezávané figurky slona nebo nosorožce z tmavého ebenového dřeva a barevné gobelíny nebo polštářky s etno vzory, vytvoříme fantastickou aranžaci s horkou, divokou atmosférou. Obraz lva však působí skvěle nejen v africké stylistice. Všechno záleží na tom, jaký dekorační vzor vybereme.

  • Velkému zájme se těší obrazy lva v úsporné, černobílé koloristice. Takovou dekoraci můžeme báječně zakomponovat do moderního, minimalisticky zařízeného interiéru.
  • Zcela jiný typ dekorace prezentují zobrazení lvů ve formě barevného grafického portrétu v etno stylu. Pro takové řešení se můžeme rozhodnout zároveň v minimalistické aranžaci, stejně jako i v barevně zařízené místnosti v boho stylu.
  • Milovníkům umění se trefí do vkusu obrazy se lvy připomínající uměleckou skicu, barevný akvarel v delikátních, rozmývajících se barvách nebo výrazná kompozice složená z geometrických tvarů. To poslední řešení připomínající origami nebo vitráž stojí za to umístit v centrální části pokoje a udělat z něj hlavní dominantu aranžace.

Nápad na obraz lva v prostorném obývacím pokoji

V nabídce našeho obchodu se nacházejí také zcela výjimečné obrazy lvů určené do prostorných interiérů. Čím se liší o standardních obrazů? Tím, že se skládají z několika částí, které, teprve až když je pověsíte vedle sebe, vytvoří propojené představení. Nejčastěji vybíraným řešením je triptych, tedy obraz skládající se ze tří obrazů, ale možností existuje více. Jestliže je Váš obývací pokoj skutečně veliký a máte k dispozici prostornou, zcela nezařízenou stěnu, pak je pro Vás ideální volbou polyptych, tedy kompozice skládající se z několika menších obrazů – čtyřech, pěti nebo dokonce šesti. Jako ostražitý lev zaostřete všechny svoje smysly a vydejte se na lov na našem webu s cílem vybrat si pro sebe to nejlepší, co je k dispozici!

obraz lev na pozadí

Simba a Mufasa - obrazy Lví král v dětském pokoji

Ačkoliv je Disneyho pohádka o Lvím králi už hezkou řádku let stará, stále ještě se na ni rádi dívají nejmladší diváci. Jestliže Vaše ratolest miluje Simbu a zábavnou dvojici Timona a Pumbu, pak jsou obrazy Lví král povinnou výbavou v dětském pokoji. Pokud k nim přidáte vhodně vybrané dekorační nálepky na zeď, které s nimi budou korespondovat, budete mít jistotu, že vytváříte dech beroucí aranžaci, kterou si Vaše děcko zamiluje. A pokud už je Vaše dítě trochu starší, pak vsaďte na obrazy lva ve formě zábavných kreslených portrétů. Co byste řekli na obrázek lva v hipsterských brýlích, se sluchátky na uších nebo s elegantním motýlkem na krku?

Divoká aranžace firemní kanceláře? Vsaďte na obraz lev!

Jestli hledáte výrazný dekorační motiv, díky kterému můžete během okamžiku proměnit vzhled Vaší kanceláře, pak jsou obrazy lvů skvělým nápadem, skoro se až chce zařvat: ROARRRRR! V závislosti na tom, jestli jste milovníkem minimalistických nebo realistických zobrazení, sáhněte buď po černobílé fotografii zuby cenícího lva nebo po barevném provedení divoké kočky válející se na pozadí africké savany. A pokud potřebujete barevný akcent, který oživí monotónní aranžaci, nejlepším řešením bude obraz s hlavou lva v geometrické, výjimečně barevné formě.