Plakáty podle interiérů - Koupelna

Koupelna je místnost, na kterou často zapomínáme, když promýšlíme výzdobu domu. Samozřejmě – velkou váhu klademe na výběr obkladaček, sanitárního zařízení, skříněk, hledáme vhodná zrcadla a osvětlení, ale obvykle přitom zapomínáme na drobnosti a detaily. A právě ty nám pomáhají personalizovat interiér a udělat ho útulnější. Mezi mnoha dostupnými řešeními stojí za to se zamyslet nad plakáty. Koupelna není místem, na kterém se s nimi často potkáváme – zdá se, jako by se do ní ani nehodily, navíc se množství lidí nejspíš bude bát, aby dekorace tohoto typu nezničilo vlhko. Přesto Vás však zkusíme přesvědčit, že plakát do koupelny je naprosto dokonalá volba!

76 plakátů

 

Přímořské klima – klasické inspirace do koupelny

Koupelna je bez pochyby místem, na kterém výjimečně kouzelně a stylově vypadají všechny mořské a námořnické motivy. Na dobře viditelném místě položená velká mušle, věšáky na ručníky ve tvaru mořských koníků, blankytné obkladačky – takové drobnůstky Vám pomůžou vytvořit v této místnosti neopakovatelnou, prázdninovou atmosféru. Dokonale ji doplní také atraktivní plakát. Koupelna je místnost, ve které bohužel nechybí vlhkost. Dobré by tedy bylo, kdybychom svůj nákup zarámovali do jednoduchého rámu, který se bude hodit k aranžaci a zároveň zabezpečí výtisk před negativními vlivy vody a vodní páry.

  • Na výběr máme několik standardních témat. Můžeme se rozhodnout pro plakát do koupelny s motivem lodi, plachetnice či ponorky, obrázek ryby, snímek představující korálový útes nebo maják. Zajímavě pak vypadá plakát, jehož hlavním tématem je písečná pláž omývaná mořskými vlnami. Kompozice tohoto typu spojená s mušlemi položenými na břehu vany Vás v myšlenkách přenese do luxusního prázdninového letoviska a pomůže Vám také si odpočinout a zapomenout na každodenní problémy.
  • Voda jako živel je v nás zafixovaná jako osvěžení, čistota, jako něco, co dává život – a zároveň jako něco, co si zaslouží obrovskou úctu. Kapky, vlny, víry, vodopády – to jsou pouze některé krásné formy, v jakých ji můžeme potkávat. Vodní arcidíla tohoto typu vytvořená přírodou nás inspirovaly k tomu, abychom vytvořili originální vzory na plakát na zeď do koupelny. Kouzelně rozstříknutá voda je jedním z našich nápadů, který zajistí, že místnost získá auru delikátnosti. Trochu výmluvnější jsou naopak pěnící se vlny. Jestli tedy i Vy toužíte po koupelně, která se kreativním a zajímavým způsobem baví vodou jako motivem, pak neváhejte a sáhněte právě po tomto typu plakátů.

Ženská krása

Dalším zajímavým tématem, který stojí za to vzít v úvahu, když vybíráme plakát do koupelny, je, velmi stručně řečeno, „ženskost”. Všeobecně se soudí, že právě „krásné pohlaví” tráví v koupelně více času. Make-up, různé pleťové masky a nanášení kondicionérů, péče o tělo – to všechno zabírá dámám spoustu času... a stává se dokonalým tématem plakátu. Smyslnou a romantickou atmosféru zajistí postava modelky, umělecký snímek v černé a bílé nebo subtilní akt. Takový plakát na zeď do koupelny bude zvláště skvěle působit ve společnosti poličky plné kosmetiky a pomůcek k nanášení make-upu. Zajímavým řešením – především potom do koupelen zařízených moderně, nejlépe minimalisticky – bude také palkát s pohádkovou fotografií nebo ilustrací. Smyslná a zároveň plná tajemství koupelna... A proč by ne?!

Plakát do koupelny plný obsahu

Typografie je hitem posledních let. Nápisy a různé citáty se stále častěji objevují na zdech obývacích pokojů nebo ložnic. A co koupelna? No co by – i zde typografie působí fantasticky! Mohou to být kartónová nebo dřevěná písmena, slova namalovaná přímo na zeď nebo plakáty, nejčastěji v jednoduchém, minimalistickém rámu. Nic nebrání tomu, abyste nad vanou nebo vedle zrcadla pověsili takový koupelnový plakát s inspirativním heslem.

Plakáty do koupelny jsou dekorací, která je stále ještě nepříliš populární a jen zřídka na ni narazíme. Výše uvedené příklady však dokazují, že to je škoda. Plakáty pověšené v koupelně nebo ve wellness salónech vypadají velmi originálně a navíc mohou interiéru propůjčit velmi zajímavou atmosféru. Množství témat a motivů zaručuje, že dekorační motivy zakomponujeme do aranžace každého typu.