Fototapety podle kategorie - Typografie • Fototapeta

Vynález písma byl beze sporu nejdůležitějším vynálezem v celé historii lidstva. To díky písmu bylo možné předávat si informace i jinak než pouze při   bezprostředním kontaktu, ale také tedy na dálku – a to zároveň dálku v prostoru, stejně jako i v čase. Momentálně jsme si už tak moc zvykli, že písmenka a nápisy jsou všude, že je už neumíme docenit tak, jak si to zasluhují: a to je velká škoda! Počítáme s tím, že naše fototapeta nápisy na zeď se pro Vás stane záminkou, abyste se zamysleli nejen nad tím, jak fantastickým dílem písmo je, ale také nad tím, jak různorodé a bohaté může být. Naše fototapety nápisy na zeď  jsou téměř nekonečně pestré: nejenže samozřejmě mohou představovat libovolný nápis (nebo zkrátka řadu písmen), ale také jsou v nabídce v ohromném počtu fontů a barev! 

319 fototapet

 

Písmena tak krásná: typografické fototapety do bytu i firmy

Text. Prohlédněte si ho. Ne, nečtěte ho – prostě si ho prohlédněte. Zkuste na chvilku zapomenout na to, že znáte písmena, zvuky, které představují, významy slov... Podívejte zkrátka na text jako na řadu symbolů. Jaké ve Vás vyvolávají pocity? Zdají se Vám jakýmsi způsobem krásné, nebo snad odpudivě ošklivé? Možná pociťujete neklid nebo nadšení? Anebo něco zcela jiného? Pravděpodobně nepociťujete žádnou z těchto emocí: a víte, proč? Protože písmo – nebo možná spíš font nebo typ písma, jak by (a správně!) řekl grafik nebo technický redaktor – které jsme použili k vytvoření tohoto textu, je zcela neutrální. Má pouze za úkol předat jisté údaje a informace, určitý smysl, ale nemá přitahovat pozornost na sebe samo. Po přečtení tohoto textu byste si ani neměli pamatovat, jak vlastně vypadal!

Neobvyklé fonty: tapety s nápisy

Typografické fototapety, které tu prezentujeme, to je ale úplně jiná káva! To jsou slova – a nezřídka dokonce zkrátka pouze  písmena – které byly uspořádány a zapsány takovým způsobem, aby byla pozornost přitahována především krojem písma. Není totiž "průzračné": přímo naopak, dělá všechno, co může, abychom právě na něj obrátili svou pozornost! Jestli navíc daná fototapeta nápisy na zeď nese přirozeně i jakýsi obsah, například inspirativní citát, motto, legrační průpovídku či cokoliv jiného, vzniká zajímavé napětí – občas kontrast, občas harmonie – mezi formou dekorace a jejím obsahem. Vytváří to pestré dekorační možnosti – a také nám to umožňuje zakomponovat danou fototapetu nápisy na zeď do interiérů různých stylů a charakterů. Do jakých například? Máme zde pár nápadů!

Romantická fototapeta nápisy na zeď

Když si prohlédnete fototapety, které jsme zde nashromáždili, jistě si všimnete, že spousta z nich představuje nápisy vytvořené díky použití velmi energického písma plného zákrutů, inspirovaného kaligrafickým ručním písmem. Jestli hledáte něco elegantního a zároveň něco se specifickou atmosférou, ale klasický minimalismus není tím, co se Vám líbí nejvíc ze všeho, pak právě takové  tapety s nápisy jsou tím pravým přímo pro Vás! Vzory tohoto typu můžeme báječně kombinovat s různými populárními dekoračními styly – od sladkého shabby chic přes populární skandinávský styl až po, v některých verzích, trochu méně ortodoxní minimalismus.

Fototapeta nápisy na zeď v pokoji dítěte i teenagera

V pokoji dítěte i v pokoji teenagera mohou tapety s nápisy plnit trošku jinou funkci. Nejmladším dětem fototapeta s abecedou, na příklad anglickou, může usnadnit učení psaní a čtení písmen, zatímco teenagerům fototapeta nápisy na zeď poslouží ještě jako další prostředek jak dát najevo svůj charakter, preference a osobnost. Všechny naše typografické fototapety můžete snadno omývat, zlehka otírat navlhčenou utěrkou nebo houbičkou, což se zvláště v pokoji dítěte (a možná i teenagera?) může ukázat jako velmi užitečné. Protože jsme se skutečně snažili, aby naše tapety nápisy byly jak nejpestřejší a nejbarevnější, jsme si jisti, že bez ohledu na to, jaká barevná paleta zbylých prvků aranžace daného interiéru, bez problémů u nás naleznete takový vzor, který se do něj bude ideálně hodit.

Tapety nápisy jako dekorace firemního interiéru

Slovní obrat „firemní interiér”, a to bychom rádi vyjasnili hned na úvod, zde chápeme tak široce, jak je to jen možné. Může v našem podání označovat zároveň interiér v kavárně nebo v restauraci, stejně jako čekárnu před ordinací nebo konferenční sál. Naštěstí v každém z těchto interiérů bude naše fototapeta nápisy vypadat stejně dobře – je to pouze otázka výběru takového vzoru, který se bude hodit k danému typu podnikání jak stylem, tak i obsahem. Do kavárny, na příklad, se skvěle hodí zábavné, třpytivé nápisy. Ve firemní kanceláři – motivační hesla nebo motto firmy... Každý případ si zaslouží vlastní řešení!