Fototapety podle kategorie - Mosty

Fototapeta most nám umožní diametrálně změnit prostorové proporce dané místnosti. Od jiných druhů fototapet ji odlišuje především způsob, jakým dokáže propojit architektonický prvek se stylem konkrétního pokoje i s ostatními elementy zařízení interiéru. Fototapety s mosty opticky „otevírají” prostor pomocí propojování toho, co se nachází uvnitř budov, s velkou architekturou venku. Fototapeta 3D most je ideálním řešením, jestliže nám záleží na optickém rozšíření, zvětšení povrchu. Jako žádný jiný vzor dokáže dodat hloubku malým pokojům, jídelně či domácí pracovně. Monumentální charakter kovové, ocelové nebo dřevěné konstrukce se stane vizuálním centrem každé místnosti a pomůže odvrátit pozornost od jejích nedostatků.
Fototapeta Brooklyn Bridge

Fototapeta Brooklyn Bridge

Brooklyn Bridge je nejcharakterističtějším mostem v New Yorku, jehož krása obohatí industriální interiér obývacího pokoje.
Černobílá fototapeta Praha

Černobílá fototapeta Praha

Pro milovníky Prahy máme fototapetu s Karlovým mostem. Takový obraz se hodí např. do eklektického obývacího pokoje.
700 fototapet
Fototapeta černobílý most

Fototapeta černobílý most

Minimalistický interiér bude dynamičtější, když ho vyzdobíme fototapetou s černobílým mostem.
Fototapeta krajina s mostem

Fototapeta krajina s mostem

Fototapeta s dřevěným mostem opticky zvětší prostory a vnese do interiéru romantickou atmosféru.
Fototapeta lávka v džungli

Fototapeta lávka v džungli

Moderní fototapeta s lanovým mostem a zelenou krajinou se hodí do ekologické a koloniální aranžace.
Fototapeta most v Paříži

Fototapeta most v Paříži

Propůjčte interiéru pařížskou eleganci tím, že na jednu ze stěn umístíte fototapetu s výhledem na francouzské hlavní město.
Fototapeta most na řece

Fototapeta most na řece

V klasické aranžaci dokonale vynikne výrazný dekorační prvek, např. v podobě akvarelové fototapety s mostem.
Fototapeta dřevěné molo

Fototapeta dřevěné molo

Pokud v obývacím pokoji toužíte po výjimečné atmosféře, taková fototapeta Vám pomůže dosáhnout cíle.
Fototapeta most v New Yorku

Fototapeta most v New Yorku

Rozhodnete-li se pro fototapetu Brooklyn Bridge, náš interiér získá výjimečný, velkoměstský charakter.
Fototapeta s mostem 3D

Fototapeta s mostem 3D

Fototapeta s mostem 3D oživí místnost a opticky ji zvětší. Toto řešení je ideální pro malé byty.
Fototapeta typy mostů

Fototapeta typy mostů

Pokud hledáte originální architektonickou fototapetu, pak vzor s různými typy mostů a viaduktů splní tento úkol dokonale!
Fototapeta most vintage

Fototapeta most vintage

Fototapeta s mostem ve stylu vintage způsobí, že Váš byt získá výjimečný a okouzlující vzhled.

 

Přednosti tapety mosty

Co ještě mluví pro výběr fototapety most? Mosty jsou konstrukce veřejného užitku, plní si svou konkrétní funkci, jsou efektem technického nápadu, ale zároveň mohou být výrazem umělecké aktivity. Stačí připomenout vlnitý most jménem Henderson Waves Bridge, který se nachází v Singapuru. Dobrým příkladem je také neustále přeplněný most ve Florencii Ponte Vecchio, plný krámků zlatníků, nebo Puente de la Mujer v Buenos Aires, který má svým tvarem představovat pár tančící tango. Velmi často se objekty, které mají plnit užitkovou funkci, stávají doslova „kultovními” místy.

Právě na slavných mostech si turisté nejčastěji fotí památeční snímky s pohledem na řeku. A právě v blízkosti mostů se nacházejí nejstarší památky téměř každého města, protože tam, podél řek, vznikalo osídlení. Tapeta most dokonale zaplní rozsáhlé prostory prázdných zdí, např. v loftech, průmyslových halách nebo bytech bez příček. Bude skvěle vypadat na velkém povrchu stěn, v domech, které kvůli velké metráži působí prázdným dojmem. Fototapeta most může pomoct rozdělit byt na funkční části. Množství dostupných vzorů fototapet zajistí, že typ mostu bez problému vybereme podle stylu a zařízení interiéru.

Jakou fototapetu most vybrat?

Tapety mosty může být vytvořena v podstatě téměř z každé fotografie a můžeme jí dát konkrétní styl. Může být černobílá, aby oslabila silné barvy vybavení pokoje, nebo naopak velmi sytá, aby interiér oživila a způsobila, že získá výraz. Klíč, podle kterého budeme vybírat, může být různý: aby se nám stylisticky hodila do interiéru, výběr oblíbeného města nebo mostu s nejzajímavější konstrukcí. Víte, jaké jsou nejpopulárnější motivy fototapet most?

Fototapeta mosty v orientálním stylu. Fototapeta most visící vysoko v horách, zavěšený nad řekami, propastmi. Malé lávky i mosty ve stylu dálného východu, které můžeme vidět na příklad v japonských zahradách. Tapeta most nemusí být vždy spojena s metropolí. Může nás zavést do světa spíše dřevěných konstrukcí, bujné vegetace a orientálního prostředí. Takové řešení může být zároveň nápadem, jak oživit interiér restaurace. Můžeme vybrat typ mostu k typu kuchyně, kterou naše restaurace nabízí. Tento typ výzdoby často využívají thajské, vietnamské či čínské restaurace, kde často můžeme vidět fototapetu 3D most. Fototapeta zde nepůsobí pouze jako aranžační prvek, ale dotváří charakter a styl konkrétní místnosti, dodává mu orientální atmosféru.

Fototapeta 3d most je skutečným hitem a bestsellerem posledních měsíců. Její popularita je založena především na vytvoření iluze, že se stáváte účastníky v pozorované scéně. Díváme-li se na vizualizace tohoto typu, máme pocit, že vcházíme do samého obrazu, účastníme se příběhu, který se objevuje na fototapetě. To je hlavní výhoda tohoto typu řešení: splývají se svým okolím, dodávají mu nový, jiný rozměr a díky tomu opticky zvětšují místnost. Díky tapetě 3d most a na ní nakreslených silných liniích a geometrizaci bude pokoj působit dojmem lépe "navrženého". 

Fototapeta most ve stylu džungle města

Mezi fototapetami mosty je značné množství aranžací ve stylu velkých metropolí. Stačí si připomenout Golden Gate v San Franciscu či Brooklyn Bridge v New Yorku , který je jedním z nejstarších visutých mostů v USA. Hodí se do moderních, v minimalistickém stylu zařízených interiérů a do místností, které nejsou přeplněné nábytkem, např. do předsíně, chodby atd. Populární je také fototapeta most v nočním provedení. Taková aranžace se hodí především do ložnice a obývacího pokoje, protože tmavé barvy se záblesky světla vytvářejí velmi silný koloristický vzor, který může být v denním světle trochu potlačen. Použití fototapety v bytových interiérech je jeden z nejjednodušších a zároveň nejefektivnějších dekoračních prostředků. Od jiných se odlišuje především přirozeným a atraktivních způsobem, kterým splývá se zařízením interiéru.