Obrazy podle kategorie - Afrika

Afrika je co do velikosti druhým, ale zároveň nejméně rozvinutý kontinent naší planety. Divoká příroda a charakteristické klimatické podmínky způsobily, že krajinomalby Afriky nás oslňují svou výjimečnou krásou. Obrazy Afrika jsou sbírkou grafických inspirací, s jejichž pomocí zvýšíme atraktivitu jak klasické, tak i moderní stylizace interiérů. Africké obrazy nabízejí zajímavý doplněk do místností zařízených v koloniálním stylu. Využijete-li obrazy Afrika, můžete vytvořit originální a eklektickou stylizaci v prostorách různého typu. Krajinky se zapadajícím sluncem, savana, ale i výjimečné památky – všechno naleznete v galerii afrických obrazů Myloview.

53 obrazů

 

Obraz Afrika v klasické kompozici interiéru

Nejkrásnější místa Afriky zvěčněné na dekoračních obrazech doslova povinně náleží do koloniální stylizace. Skvěle bude vypadat také v rustikálních interiérech, které bychom chtěli odlehčit a zatraktivnit. V místnosti, v níž dominuje dřeva a přírodní koloristika, bude báječně vypadat triptych afrických obrazů. Pověste si na stěnu obývacího pokoje uměleckou fotografii pyramid, pouště nebo divokých Viktoriiných vodopádů. Africká krajina dodá stylizaci teplý a zároveň tajemný charakter. Národní parky (a že jich tam je!) jsou přirozeným životním prostředím množství druhů rostlin a zvířat, které jinde nenajdete. Gigantické baobaby, savany obývané slony, lvy, nosorožci, gepardy – záběry tajemných zákoutí světa v podobě obrazů Afrika přitahují pozornost a způsobí, že se alespoň na chvíli přeneseme na tato zajímavá místa.

Africké obrazy v eklektické stylizaci

Obrazy Afrika se hodí nejen do přírodní stylizace. Můžeme je využít např. v eklektické jídelně zařízené v minimalistickém stylu. Eklektická aranžace je založena na šikovném propojení elementů z různých estetik. Židle Ghost a klasický stůl mohou kontrastovat s efektní nástěnnou kompozicí vytvořenou z afrických obrazů. Ale jestli se obáváte příliš intenzivního kontrastu, sáhněte po černobílých obrazech Afrika. Obrazy africké motivy to nejsou jen výše zmíněné krajinky. Mohou se na nich objevit také snímky obyvatel Černého kontinentu, netypické budovy (takové jako např. Velká mešita v Djenné, tedy nejvyšší budova postavená z hlíny na světě).

Obrazy africké motivy – kde vypadají nejlépe?

Africké obrazy se s jistotou trefí do vkusu cestovatelům, přestože jejich tajemná (a univerzální) krása nadchne také fanoušky nápaditých stylizací interiérů. Pro jaké obrazy Afriky se rozhodnout a kam je umístit?

- Olejomalby Afrika: malířství je v kurzu a barevné obrazy africké motivy se stanou důležitým bodem stylizace salónu nebo obývacího pokoje. Nám se nejvíc líbí kompozice dvou nebo tří malých afrických obrazů.

- Obrazy moderní Afrika: to jsou skici různých typů, grafické vizualizace, ale také umělecké černobílé fotografie. Obrazy africké motivy v sépii nebo černobílém kontrastu nabízejí variantu do ordinace i kanceláře.

Lidé na obrazech Afrika

Jací jsou obyvatelé Afriky? Jako nemnozí žijí v rovnováze s přírodou. Cení si jí a čerpají z ní to nejlepší. Obrazy Afrika s lidmi – to je další dekorační varianta, která stojí za pozornost. Tradiční oděv Masajů a lidí z plemene Wodaabe probudí dětský zájem - obrazy Afrika s lidmi do dětského pokoje nebo pokoje teenagera nebudou pouhou ozdobou, ale také zdrojem znalostí o exotických kulturách. Co se Vám nejvíce líbí na Africe? Jsou to nekonečné pouště, savany, husté lesy Madagaskaru nebo snad netypické budovy a kulturní památky? Zveme Vás k objevování tajemství Afriky – s pomocí obrazů africké motivy to bude snazší než kdykoliv dřív!