Fototapety podle kategorie - Mapy • Fototapeta

Fototapeta mapa nabízí dokonalou variantu, jak zaaranžovat interiér skutečného milovníka cestování. Velkoformátová mapa bude připomínkou nejen uskutečněných výprav. Stane se také pramenem inspirací při plánování dalších výletů po celé zeměkouli. V závislosti na zařízení interiéru si můžeme vybírat typy tapety. Fototapeta mapa světa připravená v retro stylu se dokonale hodí do tradičního interiéru. Naopak fototapeta mapa světa zobrazující pouze nástin kontinentů skvěle doplní minimalistické zařízení. Vydejme se tedy na krátkou cestu a podívejme se, jak ještě můžeme zaaranžovat fototapety mapy v našem obývacím pokoji.

 
554 fototapet

 

Fototapety mapy v koloniálním stylu

Fototapeta mapa světa je naprosto ideální variantou do interiéru zařízeného v koloniálním stylu. Tento styl povstal v 19. století a byl efektem výprav Evropanů, především Angličanů, do vzdálených a exotických koutů světa jakými jsou Asie či Afrika. V důsledku těchto mnoho měsíců trvajících výprav začali kolonizátoři zařizovat svá obydlí tak, že si přiváželi klasický anglický nábytek a snažili se ho propojit s lokálními prvky. Tento styl vydržel zkoušku času a stále patří k hojně vybíraným aranžačním stylům.

  • V takovém interiéru bude fyzická mapa Asie nebo Afriky dokonale koloristicky korespondovat s tlumeným zařízením obývacího pokoje. Odstíny žluté, hnědé a zelené se budou skvěle doplňovat s krémovými stěnami, hnědými koženými sedačkami a dřevěným nábytkem přirozené barvy.
  • Fantasticky bude vypadat také tapeta mapa, který svým vzhledem bude připomínat originální mapy z počátku 19. století.
  • Vyberete-li si fototapety mapy do obývacího pokoje v koloniálním stylu, stojí za to doplnit interiér ještě o jeden element – antikvární globus, nejlépe v té samé stylistice, v jaké je mapa.

Vlastenecké zařízení interiéru

Máme-li slabost pro neuvěřitelnou krásu naší země, stojí za to zdůraznit naši lásku k vlasti i výběrem výjimečné dekorace obývacího pokoje. Fototapeta s mapou České republiky bude nejen dekoračním prvkem. Umístěná na nejdůležitější zdi interiéru vytvoří zásadní dominantu, která zdůrazní naši úctu k zemi, ve které žijeme. V závislosti na stylistice, která v naší místnosti panuje, fototapeta mapa může mít zcela různý charakter. V moderním interiéru bude dokonale vypadat jak jednoduchý nástin země, tak i pestrobarevná kompozice připomínající origami. Naopak v obývacím pokoji, který má tradiční nebo rustikální atmosféru, bude trefou přímo do černého tapeta mapa vyplněná lidovým květinovým vzorem.

Fototapeta mapa světa v obývacím pokoji

Fototapety mapy jsou také zajímavou variantou do moderních interiérů, které jsou charakteristické úspornou dekorací a minimalistickým zařízením prostor. V takovém obývacím pokoji bude skvěle vypadat politická mapa světa s originálním geometrickým charakterem, která bude trochu připomínat umění origami. Barevné kontinenty oživí místnost a přitom zachovají úsporný charakter interiéru. Zajímavou možností je také fototapeta mapa Evropy zobrazující maketu se zapíchnutými vlaječkami konkrétních států. Takové trojrozměrné zobrazení navíc vytvoří dojem hloubky a způsobí, že Váš pokoj se bude zdát větší.

Mapa světa pro děti

V pokoji malého žáka skvěle vynikne fototapeta politická mapa světa, díky které si děcko rychle osvojí praktické znalosti ze zeměpisu. Dobré je sáhnout po takovém vzoru mapy, který bude nejen praktický, ale také atraktivní z dětského pohledu. Mapa Evropy bude výborně vypadat v podobě kreslené, zábavné ilustrace, která kromě toho, že v ní dítě nalezne důležité informace, bude sloužit také k zábavě. A taková fototapeta fyzická mapa světa v retro stylu připomene pirátské mapy pokladů, čímž bude dětskou mysl inspirovat k novým hrám. Fototapeta mapa pro děti nemusí být ani trochu nudná. Vybereme-li zajímavý, barevný motiv, vzbudíme v dítěti nejen lásku k vědě, ale také k cestování a k poznávání světa.

Fototapeta fyzická mapa v kuchyni

Fototapeta se zobrazením mapy je také zajímavým způsobem, jak můžeme aranžovat kuchyň. Vezme-li v potaz koloristiku a stylistiku zařízení a podřídíme-li tomu výběr ozdoby, získáme do místnosti prvek, který se stane nejen stylovou dekorací. Konkrétní regiony nebo státy budou inspirovat k vyhledávání nových chutí a k přípravě jídel z celého světa. Navíc nám fototapety 3D s mapou opticky zvětší nevelký prostor kuchyně.

 

Mapa světa na zeď: pro malé cestovatele

Mapa světa na zeď: pro malé cestovatele

Říká se, že člověk chce cestovat do vesmíru v době, kdy ještě neobjevil všechna tajemství Země. Hlubiny oceánů, záhadná suchozemská stvoření i nevídané atmosférické jevy ještě stále překvapují vědce, pro které znamenají nové a nové výzvy.