Fototapety podle kategorie - Retro mapa

Dnes vládne móda interiérů, ve kterých dominuje pravidlo syrovosti a minimalismu. Ne všichni se však rozhodnou následovat trendy – někteří jdou proti proudu a poslouchají hlas srdce. Značné množství lidí preferuje interiéry ve stylu vintage, charakteristické svou útulnou atmosférou, která připomíná domy z let minulých. Při zařizování takové místnosti nám jistě pomohou fototapety mapa retro. Umístíme-li takové ozdoby v obývacím pokoji, ložnici nebo v jakémkoliv jiném pokoji, propůjčíme bytu neopakovatelný, teplý charakter – a my se budeme cítit jako v domě objevitele neznámých zemí někdy z 18. století. Fototapeta mapa ve stylu retro vynikne všude tam, kde vládne dřevo, cihla, kámen a subtilní, tlumené barvy. Je to nadčasová dekorace, která se nikdy neomrzí!

246 fototapet

 

Fototapety mapa retro – pro ty, kdo milují klid

Tím, čím vyniká dům zařízený v retro stylu, je jeho elegance, klid a nadčasovost. Dominují zde prvky inspirované dávnými časy – takové jako starožitný nábytek, doplňky v rozhodných barvách (na příklad těžké závěsy v bordó barvě) a přírodní materiály – dřevo, kámen, cihla a tak dále. Tím, co je charakteristické pro takovou stylistiku, je také zřejmé bohatství detailů – především spousta ozdob a dekorativní úpravy nábytku. Zařizujeme-li svůj dům, nemusíme se těmito pravidly řídit doslovně. Můžeme styl retro propojit s moderním (a také můžeme čerpat ze stylu vintage nebo rustikálního). Aranžace tohoto typu se nejvíce hodí ke klidným lidem schopných sebeovládání, kteří vědí, co chtějí, a jejichž vkus není závislý na módě, která zrovna vládne. Do takových domů se fantasticky hodí fototapeta mapa v retro stylu. Můžeme ji umístit v libovolném místě a budeme mít jistotu, že vždy bude skvěle vypadat – v obývacím pokoji, v ložnici, pracovně nebo dokonce i v předsíni. Ozdoba tohoto typu snadno a rychle propůjčí našemu interiéru požadovaný charakter a způsobí, že bude působit ještě elegantnějším a nadčasovějším dojmem.

Fototapety mapa retro do obývacího pokoje – pro ty z nás, které zajímá svět

Mapa stylizovaná na styl retro má v sobě něco výjimečného – nejen protože je neuvěřitelně krásná, ale především protože v nás probouzí stesk po starých časech. Když nebyla takhle rozvinutá technologie, lidé po celé měsíce plynuli po vodách oceánu, po cestě kotvili u neznámých břehů a obdivovali věci, o jakých se nám dnes ani nesní. Taková fototapeta s grafikou staré mapy v nás může vyvolávat jistou blíže neurčenou touho po dobrodružství. Když se na ni díváme, chtěli bychom být jako Robinson Crusoe nebo jiná literární postava! A dokonce jestli taková ozdoba v někom nevyvolává touhu vrátit se v čase, tak se může stát zkrátka krásnou dekorací, která nikdy nevyjde z módy. 

  • Fototapety mapa retro můžeme úspěšně umístit do našich obývacích pokojů – ať obsadí dominantní místo na zdi! Hodí se k nim všechno to, co bychom očima představivosti viděli ve starém interiéru: glóbus, nedbale poházené zažloutlé papíry, odřené knížky z antikvariátu, nábytek poškozený červotoči, zaprášené suvenýry z cest a spousta, spousta další věcí.

  • Jestli nechceme u sebe doma vytvářet až tak stylizované prostory, postačí, že zde umístíme několik nejdůležitějších prvků. Ke grafice staré mapy na zdi se skvěle hodí nábytek z tmavého dřeva, nadýchané koberce, které poskytnou pocit útulnosti, kamenný krb a samozřejmě elegantní, tlumené barvy na zdech. Co se posledního bodu týká, máme tu však přeci jenom poměrně hodně volnosti, protože barvy nemusí být nutně světlé – v retro interiérech dokonale působí na příklad tmavá, tlumená nebo olivově zelená. Tato barva je ideálním základem pro kompozice ze dřeva, kamene nebo cihly. Na jejím pozadí vynikne fototapeta stará mapa novou krásou.

Fototapeta mapa vintage v pokoji pro dospívající mládež

Fototapety s mapou v hlavní roli – bez ohledu na to, zda jsou v retro stylu, nebo v moderním – jsou dokonalou ozdobou do pokoje pro dospívající mládež. Proč? Samozřejmě proto, že motivují mladé lidi, aby rozšiřovali své znalosti o světě! Teoreticky mapa není nic tak moc zvláštního – visí na zdi, hezky vypadá a kromě toho nic víc. Ve skutečnosti však v našich dětech může probouzet podvědomé impulzy probouzející zvědavost spojenou s tím, co mají před očima. Rozhodně tedy využijme tuto dekoraci, abychom je motivovali k učení historie a geografie – možná se nám to v budoucnosti vrátí a z našeho teenagera se stane vášnivý cestovatel nebo profesionální historik...

Fototapetu představující retro mapu můžeme umístit na zeď za pracovním stolem, aby motivovala k učení, ačkoliv tato ozdoba bude vypadat dobře všude. Mějme však na paměti, že fototapeta retro mapa je dekorací, která na tolik přitahuje pozornost, že stojí za to ulevit aranžaci pokoje pro teenagery tím, že tam na příklad použijeme zelené nebo světlé barvy na zdi. Zelená je mimochodem skvělou volbou, protože pomáhá uklidnit se a koncentrovat, což je během učení výjimečně důležité. Nástěnná fototapeta s retro mapou je krásnou, nadčasovou a univerzální ozdobou, která našemu domovu propůjčí charakter starodávného, útulného domu.