Obrazy podle kategorie - Vesmír • Obrazy na stěnu

Ačkoliv jsme teprve nedávno dostali možnost dívat se na živo do vesmíru – a před nějakou dobou było hodně slyšet o přímém přenosu na… no ano, na Facebooku – tak do vesmírných prostor se díváme odjakživa. Díky teleskopům, satelitům a vesmírným lodím to vše můžeme konečně pozorovat zblízka, a nejenom ve formě maličkých puntíků na černém nebi! Obrovský dojem na nás také vždy udělá obraz Země z vesmíru: protože ačkoliv naši planetu pozorujeme denně, tak nikdy zrovna z téhle perspektivy. Do této kategorie jsme sesbírali každý obraz vesmír: jak takové, které ukazují pohled do vesmírných prostor, tak i takové, na kterých je naše planeta. Navzdory očekávání to není dekorace, která se zalíbí výhradně těm nejzapálenějším milovníkům astronomie a filmů science fiction: věříme, že spousta těchto obrazů se skvěle hodí k dekoraci interiérů různého typu. Doufáme, že mini rádce, který jsme pro Vás připravili, Vás o tom přesvědčí!

Obraz vesmír se Saturnem

Obraz vesmír se Saturnem

Inspirativní obraz vesmíru se stane výrazným akcentem každého pokoje, kde bude leit motivem celé stylizace.
Obraz vintage s vesmírným motivem

Obraz vintage s vesmírným motivem

Milovníci vesmírných výprav zbožňují motivy, které jim připomínají počátky poznávání těchto neznámých mimozemských prostor.
304 obrazů
Obraz Měsíc ve stylu galaxy

Obraz Měsíc ve stylu galaxy

Trend galaxy ve spojení s mořskými zvířaty si získá srdce milovníků moderní stylizace interiérů.
Realistický obraz vesmír

Realistický obraz vesmír

Umístíme-li takový obraz ve své ložnici, vneseme do interiéru tajemnou a trošku temnou auru.
Obraz s Měsícem

Obraz s Měsícem

Obraz s akvarelovým Měsícem na bílém pozadí se stane krásným prvkem v aranžaci minimalistického interiéru.
Obraz vesmír do obývacího pokoje

Obraz vesmír do obývacího pokoje

Zajímavý motiv zvěčněný na obraze zdůrazní moderní aranžaci obývacího pokoje, nebo i minimalistické kanceláře.
Obraz barevné galaxy

Obraz barevné galaxy

Rozhodneme-li se pro vesmírné motivy, nejsme odkázání pouze na kosmonauty a rakety. Tisky galaxy se ideálně hodí do každého interiéru.
Abstraktní obraz vesmír

Abstraktní obraz vesmír

Inspirativní astrofotografie a umělecké vize vesmíru doplní minimalistické prostory.
Obraz vesmír a astronaut

Obraz vesmír a astronaut

Barevný, grafický tisk na nástěnném obraze nabízí recept na rychlé zpestření pokoje teenagera.
Obraz do pokoje teenagera s raketou

Obraz do pokoje teenagera s raketou

Teenagerům doporučujeme zajímavý obraz s raketou, který bude originálním barevným doplňkem.
Obraz přistání na Měsíci

Obraz přistání na Měsíci

Přistání na Měsíci je přelomovou událostí pro celé lidstvo. Nyní může být zvěčněná na obraze pro malé snílky.
Obraz vesmír 3D

Obraz vesmír 3D

Fotografie astronauta ve vesmíru je skvělý, trošku magický doplněk do pokoje fanouška science-fiction.

 

Hvězdný prach: obrazy na zeď vesmír

My, lidé, jsme neuvěřitelně zvědavá stvoření. Zajímá nás doslova všechno: od nejmenšího broučka, přes tajemství našich vlastních těl (a zvláště pak mozku!), zajímá nás i to, co je menší než atom, i to, co je větší než cokoliv jiného: Vesmír! To poslední nás pravděpodobně nikdy nepřestane fascinovat, protože je tím posledním, co se nám ještě téměř vůbec nepodařilo prozkoumat. Jasně, měli jsme svůj malý krok na Měsíci (který byl pochopitelně velkým krokem pro lidstvo!), měli jsme také sondy na Marsu a nedávno dokonce i poměrně výrazný snímek Pluta, které bylo ještě před nedávnem považováno za nejmenší planetu Sluneční soustavy, ale všechny tyto báječné a nezpochybnitelně důležité výsledky jsou ničím v porovnání s nepředstavitelnou velikostí vesmíru.

Dokonce i naše obrazy vesmíru, přestože bezpochyby překrásné (a velmi, velmi stylové!), nedokáží být k němu spravedlivé! Což, samozřejmě, nijak nesnižuje jejich dekorační hodnotu: a proto bychom Vám dnes chtěli ukázat, že obraz vesmír je ozdobou s ohromným (chtělo by se říct: nesmírným!) potenciálem. Ukážeme Vám, jakým způsobem je můžete využít, abyste vytvořili mimořádnou aranžaci!

Obrazy vesmír: tématická aranžace v pokoji dítěte nebo teenagera

Děti se dělí na dvě skupiny: na ty, které se chtějí stát paleontology, a na ty, které sní o práci kosmonauta. No tak dobrá, jsou ještě takové, které touží propojit obě tyto kariéry… Pokud je Vaše dítě – bez ohledu na to, zda chodí teprve do školky, nebo je už teenagerem – fascinováno vesmírnými prostory, jestli sní o mezihvězdných výpravách a miluje literaturu a filmy science fiction, můžete v jeho pokoji vytvořit aranžaci, jejímž leit motivem bude právě vesmír! Pokud využijete náš obraz vesmír, bude vše velmi snadné. Stačí, že na zeď pověsíte rozmanitá zobrazení vesmíru – může to být obraz Země z kosmu nebo snad nějaký obraz z Marsu? – a využijete také „vesmírné” doplňky (ať už to budou figurky představující postavy z oblíbené sci-fi filmu, nebo povlečení s vesmírným motivem, lampa ve tvaru hvězdy nebo dokonce – rozhodně! – ty správné knihy a alba).

Vesmírná prázdnota? Obrazy 3D vesmír pro minimalisty

Hned v úplném úvodu jsme sugerovali, že obrazy vesmíru jsou jednou z těch dekorací, které můžeme snadno zakomponovat do aranžací různého typu. Kdybychom však přesto měli vyzdvihnout styl, do kterého zapadnou zvláště dobře, rozhodně bychom vybrali minimalismus. Proč? To je jednoduché: kouzlo minimalistických interiérů tkví v jejich syrové, prosté eleganci – podobnou aurou se chlubí také obraz vesmír, který je zároveň velmi prostý (na první pohled jsou to přeci pouze světelné body na tmavém pozadí, co říkáte?) i velmi složitý. V minimalistických interiérech budou působit skvěle také proto, že vesmírné obrazy jsou obvykle charakteristické tmavou paletou barev, zvýrazněnou místy barevnými skvrnami: fantasticky budou vypadat na světlých nebo přímo bílých zdech!

Netypický nápad: obraz vesmír v … koupelně?

Tento nápad se Vám může zdát divný ze dvou důvodů. Zaprvé: proč vesmír? Nebyla by lepší nějaká krásná krajina nebo dokonce něco ve stylu mušliček a rybek? A zadruhé: kdo si do koupelny věší obrazy? Vždyť tam přeci panuje taková teplota a vlhkost, že se obrazy zničí během několika málo minut! Co se týká prvního bodu, musíme nesouhlasit: vodní a mořské vzory jsou, pochopitelně, velmi krásné a kouzelné, ale proč nesáhnout po něčem trošku originálnějším? Tím spíš, že obrazy z vesmíru jsou často modré či tmavě modré (zvláště obraz Země z vesmíru – ne bezdůvodně jí říkáme „Modrá planeta”!), čili v typické koupelnové barvě! A co se týká obav z trvalosti ozdob: žádné strachy! Naše obrazy z vesmíru tiskneme na syntetickém plátně vysoké kvality, které – ačkoliv vypadá jako obyčejné malířské plátno – je mnohem odolnější. A co víc, pokud si vyberete obraz vesmír, zajistíte své koupelně – která je přeci jenom obvykle nejmenší místností bytu – efekt hloubky, který způsobí, že se bude zdát větší!