Fototapety podle kategorie - Bříza

Břízy jsou pravděpodobně ty nejvíc slovanské stromy - snad jen s výjimkou vrb! Jejich charakteristická, zdaleka viditelná černobílá kůra a nádherné copánky větviček jsou ozdobou hájků, cest i lesů. A nyní, jestliže jenom využijete naše fototapety břízy, mohou být také ozdobou Vašeho bytu! Tapety břízy mají v sobě množství přirozeného minimalismu: omezenou a zároveň výraznou paletu barev, jednoduché vzory i určitou nenápadnost - to ale neznamená, že tapeta s břízou bude vypadat dobře pouze v charakteru dekorace interiéru zařízeného v minimalistickém stylu! Můžeme ji využít mnoha zajímavými způsoby. Jakými? Čtěte dále!

Fototapeta černobílé břízy

Fototapeta černobílé břízy

Hustý les na černobílé fototapetě s břízami zdynamizuje klasickou stylizaci obývacího pokoje.
Fototapety břízy do ložnice

Fototapety břízy do ložnice

Stěna ložnice ozdobená fototapetou s břízami určí tón aranžace celého interiéru.
53 fototapet
Fototapeta bříza pro děti

Fototapeta bříza pro děti

Barevná fototapeta s tiskem stromů se trefí do vkusu našim nejmladším, a proto je vhodné ji umístit do dětského pokoje.
Fototapeta břízy do obývacího pokoje

Fototapeta břízy do obývacího pokoje

Březový háj na podzim vypadá fantasticky – využijme jeho krásnou atmosféru a vyzdobme si fototapetou svůj interiér.
Fototapeta břízy grafický motiv

Fototapeta břízy grafický motiv

Zajímavý grafický motiv s břízami originálním způsobem zpestří monotónní obývací pokoj.
Fototapeta břízy skandinávský styl

Fototapeta břízy skandinávský styl

Minimalistický interiér se stane zajímavějším, když se na stěně objeví tapeta s lesní krajinkou.
Fototapeta břízy v makro rozlišení

Fototapeta břízy v makro rozlišení

Černobílé kmeny bříz umístěné na fototapetě jsou krásnou hlavní ozdobou předsíně nebo malého obývacího pokoje.
Fototapeta břízy v zimě

Fototapeta břízy v zimě

Chladný interiér obývacího pokoje zpestří pohled na finský březový háj pokrytý silnou vrstvou sněhu.
Fototapeta krajina s břízami

Fototapeta krajina s břízami

Prostorová fototapeta s pohledem na březový háj krásně doplňuje aranžaci interiéru v eko stylu.
Fototapeta břízový háj

Fototapeta břízový háj

Fototapeta s jarní krajinkou s březovým hájem vnese do interiéru značnou dávku zeleně.

 

Břízoví na zdi: stylové fototapety břízy

Bříza je jedním z nejoblíbenějších a zároveň zřejmě tím nejvíce dekoračním stromem ze všech. Jak bychom ji mohli nezbožňovat? Je nejen velmi charakteristická, ale také naprosto jiná v každém ročním období! Brzy na jaře je bříza pokryta jemnými pupenci, které jí dodávají delikátní, téměř až éterickou krásu. V létě se proměňuje v kaskádu zelených copánků, které báječně kontrastují s černobílou kůrou. Na podzim zlátne jedním z nejnádhernějších odstínů žlutého listí... A naše tapety břízy dokážou předat všechna tahle životní období stromů!

Triumf minimalismu: fototapeta s kmeny bříz

Minimalismus miluje subtilní a zároveň výraznou jednoduchost přirozených černobílých objektů: větví ukrytých v sněhových závějích, černobílých zvířat jakými jsou zebry nebo pandy, ale také monochromatických (nebo téměř monochromatických) rostlin: břízy zde nejsou výjimkou! Neuvěřitelně stylová tapety břízy Cole & Son, která vypadá jako skica nakreslená pírkem, způsobila nedávno haló mezi časopisy a blogy věnujících se interiérům - a není se čemu divit: vypadá naprosto fantasticky!

Naše fototapety břízy zobrazující les Vám pomůžou dosáhnout velmi podobného efektu, aniž by Vás to stálo nekřesťanské peníze. Můžete sáhnout po vzoru se samotnými kmeny bříz, jestliže Vám záleží na opravdu prostém efektu, ale jestliže chcete mít výhled nejen na stromy, ale také na les, fototapeta s březovým lesem v zimě bude prostě dokonalá! Je to báječný nápad jak vyzdobit ložnici: taková fototapeta břízy bude vypadat skvěle nalepená nad postelí, pakliže jí dopřejete formu ozdobného "čela" (tohoto efektu dosáhnete, když nalepíte dva-tři pruhy fototapety přímo za postelí) anebo zkrátka proměňte celou zeď.

Přirozené zvětšení: tapeta břízy ve 3D

Množství fototapet s krajinkami, především ty přirozené, má určité zvětšující vlastnosti: jejich nalepení na jednu ze stěn způsobí, že interiér vypadá mnohem širší! Tapety břízy (a nejen) zde nejsou výjimkou: jestliže si s nimi vyzdobíte interiér, okamžitě získá dodatečné centimetry! Fototapety břízy ve 3D jsou velmi dobrým způsobem, jak vyzdobit místnosti, které jsou obvykle poměrně nevelké nebo těsné, například předsíň, koupelnu nebo kuchyni. Nemusíte se obávat výběru barev, protože černobílá kůra břízy se totiž hodí v podstatě do všech aranžací, bez ohledu na jejich paletu barev! Fototapety s břízami mají také dodatečnou výhodu: jejich vzory jsou přirozeným způsobem plné svislých linií (ledaže byste se rozhodli pro převrácenou břízu), což opticky protahuje interiér, protože náš strop se najednou zdá být o trochu výše.

Les doma: jak vytvořit aranžaci s fototapetami břízy?

Už jsme zmínili, že to jsou právě minimalistické aranžace, ve kterých březové vzory vypadají nejlépe - ale tyto krásné dekorace je možné snadno zakomponovat také do místností v mnoha jiných stylech! Tapeta bříza bude výborně vypadat v místnosti zaaranžované ve skandinávském stylu - ideálně se hodí k doplnění zařízení ve stylu scandi v interiérech jakými jsou obývací pokoj nebo dokonce kavárna. Je to také fantastický nápad na vytvoření tématické aranžace v dětském pokoji - například takové, která je inspirována začarovaným pohádkovým lesem! Fototapeta břízy, trocha hraček v podobě populárních lesních zvířátek, k tomu vhodné povlečení či závěsy - a máte pokoj, ve kterém můžete potkat stejně dobře Medvídka Pú jako Červenou Karkulku!