Obrazy podle kategorie - Káva

Obrazy malované kávou patří k těm zajímavějším uměleckým trendům posledních let. Ilustrace, dokonale vytvořené pomocí kapek kávy nebo otištěných podšálků máčených v tomto aromatickém nápoji, mohou představovat portréty filmových hvězd, malebné krajinky nebo známé budovy. Díváme-li se na taková malá umělecká díla, dostáváme okamžitě chuť na šálek černé a... obrázky s kávou k výzdobě kuchyně nebo obývacího pokoje. Je to totiž výjimečně chutná a zároveň stylová dekorace interiéru. Nezávisle na vládnoucích dekoratérských trendech jsou obrazy káva vždy módní ozdobou, která se hodí nejen do bytu, ale také do kaváren, cukráren nebo komorního bistra. Uvařte si svou oblíbenou kávu, pohodlně se usaďte a podívejte se, jakou nabídku jsme pro Vás připravili.

141 obrazů

 

Obraz káva v koloniálním obývacím pokoji

Lesklá, silně pražená kávová zrna jsou vynikající ozdobou do koloniálního interiéru, která se sem hodí nejen díky své koloristice, ale také tématicky. Káva je totiž pěstována nejen na území Brazílie, Indie a Indonésie, ale samozřejmě také v Africe, kde vznikl dekoratérský koloniální styl. Obrazy káva budou skvěle vypadat ve společnosti těžkého dřevěného nábytku, ratanových kávových stolků a exotických krajinek na tapetách. Jdeme naproti Vašemu vkusu a očekávání – připravili jsme širokou paletu zajímavých zobrazení.

V koloniálním obývacím pokoji budou perfektně vypadat obrazy kávová zrna představující mapu světa, jejíž kontinenty vznikly vlastně ze vhodně uložených, pražených zrn.

  • V útulném interiéru, ve kterém dominují tlumené barvy a přírodní materiály, se obrazy káva představující jutový pytel plný lesklých zrn na pozadí dřevěné stěny stanou báječným doplňkem aranžace.
  • V pokoji, který navazuje na staré časy, stojí za to vsadit na takové dekorátorské elementy, které můžete harmonicky zakomponovat do aranžace ve stylu konkrétní epochy. Obraz káva ukazující starodávný, ruční mlýnek na mletí kávových zrn, se stane perfektně vybranou ozdobou koloniálního obývacího pokoje.

Obrazy malované kávou v ložnici

Obrazy s kávou nemusí představovat doslovně šálky černého nápoje nebo rozsypaných kávových zrn. Zajímavou variantou pro aranžaci útulné ložnice jsou obrazy malované kávou, o kterých jsme se zmínili už v úvodu. Překrásné podobizny Marilyn Monroe nebo Audrey Hepburn, panorama Benátek nebo do oblak se nořící Eiffelova věž namalované kapkami kávy se stanou nádhernou ozdobou, díky které se budete probouzet s dobrou náladou. Pokud hledáte romantickou dekoraci, doporučujeme obraz káva představující kávová zrna rozsypaná do tvaru srdce nebo nasypaná do škatulky právě v této formě.

Obraz káva do kuchyně i jídelny

Káva je nejdůležitějším prvkem kuchyňských zásob. Může dojít křupavé pečivo, čerstvě vymačkaná pomerančová šťáva nebo dokonce vajíčka na omeletu, ale pro nás je malý šálek černé kávy svátkem, bez něhož by celý náš ranní rituál ztratil smysl. Jestli máte na věc stejný názor, pak obrazy káva prostě musíte mít v aranžaci kuchyně. A na výběr máte tolik možností, že si budete muset sednout – se šálkem oblíbené kávy, pochopitelně - a pořádně si vše prohlédnout a promyslet.

- Jestliže jste milovníkem sladké čokolády a hořkého espressa, doporučujeme Vám obrazy s kávou představující kostky čokolády a kulatá silně pražená kávová zrna rozsypaná na kuchyňské pracovní desce.
- Zůstaneme u sladkého a představíme Vám obraz káva do kuchyně s dech beroucím dortíkem tiramisu posypaným tenkouą vrstvou rozpustné kávy. Ujišťujeme Vás, že nikdo neprojde bez zájmu kolem takové dekorace!
- Nicméně nejen sladkostmi živ je člověk. Zajímavou variantu nabízí také obraz káva do kuchyně se zábavnými nápisy: Coffee is always a good idea, All you need is a good cup of coffee nebo Dejte mi kafe, a nikomu se nic nestane.
- V kuchyni v retro stylu budou zase trefou do černého obrazy stylizované jako barevné reklamy na kávu z 50. a 60. let. Pokud se Vám podaří propojit je s lednicí, konvicí či toasterem v podobné estetice, získáte nádhernou stylizaci jako z katalogu.

Coffee to go, čili obraz káva v komorním bistru

Obrazy s kávou jsou pochopitelně také povinnou ozdobou cukrárny, kavárny či francouzského bistra. Ačkoliv vizitkou podniků, ve kterých je servírována káva, je především podmanivé aroma a charakteristický zvuk kávovaru, tak vhodně vybraná dekorace způsobí, že dostanete chuť na malý šálek černého nápoje, ještě než si stihnete najít místo u volného stolku. Vyberte si šálek horkého cappuccina, ze kterého ještě stoupá pára, mapu světa z elegantně uspořádaných kávových zrn, antikvární mlýnek nebo zábavný nápis a zajistěte si, že se Vaši klienti nebudou těšit pouze sz výborné kávy, ale také z kouzelného interiéru!