Plakáty podle kategorie - New York

Zakousnout se do Velkého jablka je snem spousty nadšených turistů – a nejen jich! Už celá desetiletí přitahuje NYC lidi z celého světa, kteří touží „udělat kariéru” ve svém oboru. Je to dost možná jedno z nejinspirativnějších míst na celé planetě – a zcela jistě je takové pro nás! Právě proto jsme mu věnovali celou vlastní kategorii – kategorii, která se, mimochodem, těší velké popularitě u lidí, kteří si u nás vybírají plakáty. Doufáme, že každý plakát New York, který jsme připravili, bude stejně tak inspirativní jako město, které zobrazuje! Sesbírali jsme sem zároveň to, díky čemuž je New York proslavený nejvíc – takže zde naleznete nejeden plakát New York taxi – tak i trošku méně známé vzory, například typu „méně filmových” částí města nebo portrétů jeho obyvatel. Díky tomu se Vám jistě povede vybrat plakát New York do jakéhokoliv interiéru, ve kterém byste ho chtěli pověsit!

56 plakátů

 

Nejbáječnější i nejhorší město na světě: plakát New York

Jestliže budeme věřit hollywoodským filmům, nespočetným seriálům, knihám, komiksům a všem jiným možným médiím, pak je New York jedním z nejbáječnějších míst, jaké si vůbec člověk může představit. Zároveň je ale jedním z nejhorších, protože – znovu: pokud budeme věřit hollywoodským filmům... – je místem náchylným na různé typy zničení, ať už jsou to různé katastrofy nebo nálety mimozemšťanů, jaderný útok nebo jakékoliv jiné nebezpečí, ať už více či méně pravděpodobné. NYC je městem tisíce podob. Někdo v něm vidí hnízdo zločinu a jedno z nejnebezpečnějších velkoměst na světě. Pro jiné je mekkou umělců všeho druhu od spisovatelů přes malíře až po filmaře. A pro další je zase současnou verzí antického Říma: obrovského města, v němž se promíchaly všechny kultury světa, a které navzdory tomu – anebo vlastně možná právě proto – bylo pramenem kultury, kterou zkoušely následovat a přijmout za svou všechny další země a města. Tohle všechno způsobuje, že New York – bez ohledu na to, jakým prizmatem se na něj díváme – je nevyčerpatelným zdrojem nápadů a nadšení. A pro nás tedy zcela jistě! Každý New York plakát, který jsme pro Vás připravili, je jiný a v žádném případě všechny nepředstavují pouze typické a dobře známé aspekty a podoby tohoto městě nazývaného Veliké jablko. Díky tomu je můžete využít mnoha, velmi mnoha kreativními způsoby – jakými?

Plakát New York taxi: záblesk barvy v minimalistickém interiéru

Je spousta věcí, díky kterým je NYC známé, ale žluté taxíky se rozhodně nacházejí v první desítce těch nejsnáze rozpoznatelných. Tyto charakteristické sluneční automobily výrazně vyčnívají na pozadí šedého asfaltu a betonu mrakodrapů, zároveň vytvářejí harmonickou kompozici s gejzírem barev neónů, bannerů a jiných reklam. To všechno způsobuje, že je plakát New York tohoto typu ozdobou, která se naprosto ideálně hodí k tomu, aby se stala barevným akcentem v minimalistickém nebo industriálním interiéru obývacího pokoje: báječně bude vypadat na bílé nebo šedé zdi a v obklopení nábytkem a doplňky v neutrálních barvách! Velkou výhodou takového plakátu je to, že udělá skvělý dojem zároveň jak v malém, tak i velkém formátu: ačkoliv, přirozeně, čím větší plakát, tím větší a silnější bude také efekt!

Plakát New York v noci: moderní dekorace interiéru

Pravděpodobně neexistuje zajímavější noční pohled na město než noční panorama New Yorku. Ty rozsvícené mrakodrapy, ty rozzářené neóny, ta záplava aut, lampy, světla odrážející se v hladině řeky Hudson a zálivy... V tomto pohledu je cosi, co vytváří výjimečnou atmosféru – zároveň melancholickou, tajemnou a také trošku zlověstnou! Těžko se divit, že právě takový noční plakát patří k vůbec nejpopulárnějším vzorům v naší nabídce. Takový New York plakát bude působit dobře v celé řadě interiérů: báječně se hodí jak do obývacího pokoje v retro stylu, v němž vládne aranžace jakoby inspirovaná interiéry představenými ve starých filmech Woodyho Allena (copak si dokážete představit něco víc newyorského?), stejně jako do minimalistické ložnice, nebo dokonce do koupelny, kuchyně či dalších bytových prostor.

Plakát mapa New Yorku: ideální ozdoba jazykové školy

Otvíráte jazykovou školu a hledáte dekorace, které by byly ozdobné a zároveň měly edukační hodnotu? Plakát na zeď new york je pro Vás tím pravým řešením! Je z mnoha úhlů pohledu výrazně zajímavější a rozhodně také originálnější než typický New York plakát, protože nám umožňuje seznámit se s topografií města a také, na příklad, konečně zjistit, kde je Manhattan, kde Brooklyn, kde West End a kde SoHo… Představte si třeba, kolik zajímavých lekcí můžete na základě toho připravit, kolik zajímavých rozhovorů můžete vést! Plakát New York se ale skvěle hodí také do mnoha jiných míst spojených s angličtinou nebo kulturou Spojených států amerických: stejně dobře jako v jazykové škole bude působit také v restauraci podávající americkou kuchyni, v kavárně nebo dokonce v butiku. Jestli pověsíte svůj plakát na místo, na kterém je velký provoz a kde je značné riziko zašpinění této dekorace, rozhodně nezapomeňte na zarámování: plakát v rámu nejen že vypadá mnohem více elegantně, ale je také méně náchylný na zničení. A to nemluvíme o tom, že se potom můžete snáze rozhodnout, jestli ho pověsíte nebo postavíte!