Obrazy podle kategorie - Vlk

Obraz vlk je zajímavým a nebanálním motivem, který se objevuje v  kultuře a tradicích mnoha národů. Toto zvíře je symbolem nejen nebezpečí ohrožení, ale je zároveň také oceňované za svou odvahu, sílu a nezávislost. Obraz vlk v nás také může asociovat nejslavnější vlčici v lidských dějinách – Kapitolskou vlčici. Podle legendy odkojila dvojici malých bratrů – Romula a Rema, kteří se stali zakladateli Říma. Italská legenda, která zdůrazňuje pozitivní stránku těchto zvířat, je dokonalým výchozím bodem, abychom se na obraz s vlkem podívali jako na krásnou a originální ozdobu obývacího pokoje nebo předsíně. Dobře vybraná podobizna vlka zvýrazní ve vhodném interiéru právě ty vlastnosti aranžace, na které chceme obrátit pozornost.

38 obrazů

 

Krása v ohrožení, čili obraz vlk ve skandinávském stylu

To, co odlišuje skandinávský styl od jiných dekoratérských proudů, je chladný, téměř jako sníh, minimalismus a horká, téměř jako oheň, láska k bílé barvě. Spojení těchto dvou prvků vytváří úsporné, výjimečně praktické a oku lahodící interiéry. Skandinávie, proslavená divokou přírodou a mnoho měsíců trvající zimou, je také krajinou vlků, přestože toto tvrzení by bylo lepší pojmout v minulém čase. Přehnané množství lovů totiž vedlo k tomu, že se toto zvíře dnes nachází na seznamu druhů ohrožených vymřením. Zařizujete-li pokoj ve skandinávském stylu, stojí za to sáhnout pro obraz vlk, který bude nejen krásnou dekorací interiéru. Majestátní postavy těchto zvířat budou dokonale korespondovat se syrovým, minimalistickým interiérem, protože naruší dominantní bílou. Pokud jste své stěny natřeli šedou nebo grafitovou barvou, stojí za to vybrat obraz představující bílou postavu tohoto zvířete, která bude báječně kontrastovat s pozadím. Obraz vlk nabízí také skvělý způsob, jak můžeme uctít nebývalou krásu a výjimečný charakter tohoto ohroženého druhu.

Vlk: obraz v rustikálním klimatu

Aranžace interiéru v rustikálním stylu navazuje především na venkovský, dá se říct až selský, život. Jednoduchý nábytek, funkční zařízení místností a použití přirozených materiálů jsou základní principy tohoto dekoratérského proudu. Všudypřítomné dřevo a lidové motivy způsobují, že obraz vlk je naprosto skvělou dekorací interiéru v tomto stylu. Pokud tedy disponujete prostorným pokojem, stojí za to sáhnout obraze s trojicí vlků, který představuje tři majestátní postavy těchto zvířat a vnese do interiéru prvky krajinomalby. V případě komorního obývacího pokoje, ve kterém se nachází množství přístrojů a ozdobných drobnůstek, je lepší vsadit na dekoraci s přehlednější kompozicí. V této roli Vás nadchne vlk – obraz představující pouze zvířecí tlama ve velkém přiblížení. Šedivá vlčí srst bude dokonale působit v interiéru zvláště v případě, že ji spojíme s barevnými lidovými prvky: barevnými květovanými přehozy inspirovanými horalskými šátky, polštářky s vyšívanými folklórními vzory nebo s červenými korály pověšenými na zdi.

Mocný vstup, čili obraz vlk v předsíni

Výrazná, charakteristická dekorace je skvělým nápadem na aranžaci předsíně. Pokud se obáváte, že realistické zobrazení vlka bude až příliš narušovat minimalistickou nebo industriální aranžaci Vašeho domu nebo bytu, doporučujeme sáhnout po zcela jinak zpracovaném vzoru. Vlk – obrázky představující ornamentálně nakreslenou zvířecí hlavu nabízejí báječnou možnost, jak vnést tento motiv do interiéru a zároveň nenarušit vládnoucí stylistiku. A pokud jste milovníkem krajně minimalistického designu, jistě si zamilujete obrazy vlk představující postavy těchto zvířat v podobě figur origami nakreslených pouze několika prostými liniemi.

Ne tak strašný, jak ho malujou! Vlk – obrázky v dětském pokoji

Obraz vlk může našim nejmenším připomínat celou řadu pohádek, ať už tradičních nebo nádherně animovaných „disneyovek”. Vlk - obrázky jsou tak naprosto báječnou volbou při dekorování dětského pokoje. V široké nabídce vzorů se nacházejí překrásná, kreslená zobrazení těchto divokých zvířat, která však ani trošku nepřipomínají nebezpečnou bestii z pohádky o Červené Karkulce. A inspirováni slavnou pohádkou Walta Disneyho Pocahontas připravili jsme také obraz vlka vyjícího na měsíc!