Obrazy podle kategorie - Mapy • Obrazy na stěnu

Cestování máme spojeno s dobrodružstvím, nezapomenutelnými zážitky a vzpomínkami, které nám i po letech dokážou vyvolat úsměv na tváři. Jestliže si chcete zachovat tyto důležité momenty z Vašeho života, pak je obraz mapa, který představuje celou zeměkouli nebo pouze vybraný kontinent, skvělou volbou. Díváme-li se na takovou dekoraci obývacího pokoje, hned si vzpomeneme na všechny výjimečné události – a když navíc vhodně vybereme vzor, stane se také nádhernou dekorací interiéru. Obraz mapa světa bude skvěle působit také v dětském pokoji nebo v cestovní kanceláři. A pro milovníky našich severních sousedů máme připraveny unikátní obrazy s mapou.

194 obrazů

 

Obraz světa – klasicky nebo moderně?

Ve Francii a ve Španělsku objevené nástěnné malby ukazují na to, že první člověkem vytvářené mapy se netýkaly Země, ale nebe. Právě hvězdné konstelace a pohyb nebeských těles po obloze vyznačovali lidem směry a fungovaly vlastně jako ukazatele. Postupná expanze do nových oblastí už však přinesla klasické mapy, které se hodily zvláště během probíhajících válek a při dalekých obchodních cestách. V nabídce našeho obchodu jsou dostupné vzory, které navazují zároveň jak na stará, dnes už antikvární zobrazení, tak i na ta současná, které se vyznačují minimalismem.

Obraz mapa světa na zdi může představovat:

  • středověké kontinenty s charakteristickými nestvůrami umístěnými na mořích;
  • vzor připomínající rozložený glóbus s renesančními měrnými nástroji
  • nebo celkem současná zobrazení, která kromě kontur neobsahují žádné dodatečné informace.

Krása minulosti, čili obraz stará mapa v retro obývacím pokoji

Zároveň v klasicky zařízeném interiéru, jak i v tom, který nese známky koloniálního nebo retro stylu, je dokonalým řešením obraz mapa světa v antikvární estetice. Tlumená koloristika imitující zašedlý papír nebo vybledlé barvy, historické názvy státu a geografických oblastí i dnes už neaktuální podoba kontinentů způsobí, že se při pohledu na takovou dekoraci přenesete během okamžiku do vzdálené doby renesance, baroka nebo počátků 20. století. Obraz stará mapa představující charakteristické měrné nástroje z minulosti bude skvěle korespondovat se starým nábytkem a doplňky zakoupenými v antikvariátu nebo na bleším trhu. To, co z obrazu mapa ve vintage stylu dělá výjimečnou dekoraci, je nádherné grafické zpracování. Detailní pozornost si zaslouží umělecky vytvořené erby či kartuše, překrásné lodě, které zdobí oceány, i krajinky charakteristické pro danou zeměpisnou šířku umístěné na bocích mapy.

Obraz mapa v pokoji vlastence

Pro skutečného patriota, který umí ocenit krásu naší rodné země, jsme připravili výjimečné obrazy vlasti. Obraz mapa, díky velmi různorodým vzorům, bude skvěle vypadat doslova v každém interiéru, a to jak v elegantním, tak i útulném či zařízeném v uměleckém "nepořádku". Podobizna České republiky může připomínat krystalickou strukturu navazující na japonské umění origami. Taková dekorace se hodí především do moderního a minimalistického interiéru. Obraz mapa může představovat také kontury země vyplněné malými čtverečky připomínajícími počítačové pixely. V barevném obývacím pokoji budou zase fantasticky působit barevné, lidové ornamenty vytvarované do mapy naší země.

Kreslený obraz mapa světa v dětském pokoji

Příprava dítěte na výuku už od nejmladších let je skvělou volbou, zvláště když znalosti a vědomosti dodáváme našim nejmladším prostřednictvím her a barevných hraček. Kreslený  obraz mapa na zdi dětského pokoje způsobí, že si naše ratolest nejen rychle přisvojí vědomí, že existují i jiné státy a kontinenty, ale jistě to v děcku probudí také zvědavost a zájem o cizí kulturu a jazyky. Samozřejmě, aby tomu tak bylo, musíme tomu trošku napomoct – zábavným příběhem na dobrou noc nebo zajímavůstkou letmo zmíněnou v průběhu společného hraní. Obraz mapa Evropy připomínající obraz z dětské knihy může představovat nejdůležitější města, památky nebo chutná jídla charakteristická pro konkrétní země či oblasti. Taková ozdoba tedy bude nejen překrásnou dekorací, ale také zajímavou didaktickou pomůckou!

Určete si cíl - obraz mapa světa na zdi cestovní kanceláře

Obraz mapa světa nabízí skvělou příležitost, jak můžeme našim klientům ukázat, do jakých míst na zeměkouli pořádá naše cestovní kancelář výlety. A pokud se specializujete na konkrétní oblast nebo kontinent, stačí sáhnout po vhodném zobrazení – obraz mapy Evropy, Asie nebo Afriky se může stát Vaší originální vizitkou. Výbornou volbou je také výběr minimalistického, ale výjimečně elegantního vzoru, který může klienty inspirovat k využití nabídky All Inclusive. Obraz mapa představující kontinenty pokryté plátky zlata nebo posázené blyštivými diamanty může být krásnou upoutávkou luxusní prázdninové nabídky.