Nálepky podle kategorie - Geometrické

Geometrické nálepky jsou bezpochyby jednou z těch ozdob, které můžeme použít k vyzdobení v podstatě každého interiéru – ať už domácího nebo firemního. Samozřejmě pod podmínkou, že pečlivě vybereme jejich vzor a koloristiku. Tomu se sluší věnovat trošku pozornosti: geometrické nálepky na zeď – a spoustu, spoustu dalších povrchů – jsou ozdobou, která je nejen banálně jednoduchá co se použití týká, ale je také výjimečně stylová! V radách uvedených níže jsme sebrali několik zajímavý a, jak doufáme, inspirativních nápadů, jak využít v interiéru geometrické vzory. Přestože čerpají z vážné a přísné matematiky, mohou Vás překvapit a projevit se jako výjimečně kreativní a módní – přesvědčte se sami!

Nálepka abstraktní geometrie

Nálepka abstraktní geometrie

Nemáte nápad, jak ozdobit prázdnou zeď? Využijte geometrickou nálepku, která celkově změní vzhled obývacího pokoje.
Nálepka listí a trojúhelníky

Nálepka listí a trojúhelníky

Toužíte po spektakulární metamorfóze ložnice? Díky nálepce s geometrickým vzorem je efekt „wow“ zajištěný!
207 nálepek
Nálepka geometrický jelen

Nálepka geometrický jelen

Jestli chcete vnést do interiéru závan skandinávského stylu, pak tahle nálepka rozhodně splní tento úkol!
Nálepka rostliny do obývacího pokoje eko

Nálepka rostliny do obývacího pokoje eko

Rostlinná dekorace na zdi bude představovat dokonalý doplněk k živým květinám a rostlinám stojícím ve Vašem obývacím pokoji.
Nálepka minimalistická krajina

Nálepka minimalistická krajina

Fanoušci minimalistických řešení jistě ocení krásu tohoto vzoru a umístí ho na jednu ze zdí ložnice nebo obývacího pokoje.
Nálepka s geometrickým plameňákem

Nálepka s geometrickým plameňákem

Plameňák je dekorační „must have“ už několik sezon! Pokud ho stále nemáte na svých zdech, okamžitě byste si ho měli pořídit!
Nálepka geometrické těleso

Nálepka geometrické těleso

Bílé zdi jsou krásné, ale rychle nás mohou začít nudit. Abychom tomu zabránili, ozdobte je naší vkusnou geometrickou nálepkou.
Nálepka zlaté mnohoúhelníky

Nálepka zlaté mnohoúhelníky

Metamorfóza interiéru nemusí být nákladná! Nálepka se zlatým vzorem nabízí rychlý a levný způsob, jak dodat interiéru eleganci.
Nálepka geometrické srdce

Nálepka geometrické srdce

Červené srdce se Vám zdá příliš banální? Tak co byste řekli na naše geometrické srdce v černém provedení? Krása – co říkáte?
Nálepka stříbrné trojúhelníky

Nálepka stříbrné trojúhelníky

Jste fanouškem elegance ve formách, které nejsou tak úplně očividné? V takovém případě se Vám naše nálepka jistě trefí do vkusu.
Nálepka barevná geometrie

Nálepka barevná geometrie

Geometrickýk vzor ve stylu boho oživí zeď a přitáhne pozornost všech Vašich hostů.
Nálepka pastelové trojúhelníky

Nálepka pastelové trojúhelníky

Nálepka v pastelových barvách vnese do ložnice prázdninovou atmosféru. Díky bude Váš odpočinek mnohem příjemnější.

 

Matematická preciznost: geometrické nálepky na zeď

Geometrické motivy byly využívány ke zdobení interiérů a předmětů už od nepaměti. Umělecké linie a tělesa můžeme obdivovat i na vázách vzniklých v dobách antického Řecka, na egyptských hieroglyfech i na reliéfech v palácích římské aristokracie.

Můžeme se tedy zeptat: jak je možné, že když použijeme geometrické motivy k vyzdobení interiéru, stále působí tak svěžím a moderním dojmem? Vždyť velmi podobné vzory užíváme už – a to poměrně doslova – tisíce let! Z tohoto úhlu pohledu jsou geometrická tělesa jako květiny: existují „odjakživa“, ale pravděpodobně nikdy nás nezačnou nudit a nikdy nevyjdou z módy. Jsou zkrátka nadčasové. Dokonce tu ani nemůžeme mluvit o „trendech“, protože copak můžeme říkat trend něčemu, co vlastně ve skutečnosti nikdy neztratilo na popularitě? To, co podléhá změně, nejsou vzory, ale materiály a způsoby, jak je vpouštíme do našich domovů. Naše geometrické nálepky jsou nezřídka zdobené velmi univerzálními, dobře známými motivy, jakými jsou například šachovnice, spirály, kola a další – jenže vyrobeny byly za použití moderních technik a na materiálech nejvyšší kvality, takže tyto po staletí známé vzory přenášejí do 21. století. Rady, které jsme pro Vás připravili, Vám ukážou, jak můžete využít nálepky s geometrickými tělesy, abyste dosáhli velmi svěžího, módního výsledku.

Zkroucené samolepky na zeď: geometrické vzory jako dekorační prvek

Jedním z nejpopulárnějších způsobů, jak můžeme využít geometrické vzory, jsou nálepky. Geometrická tělesa v této formě mohou zdobit jak velké, tak zároveň menší povrchy (ačkoliv v případě těch skutečně velikých doporučujeme sáhnout raději po fototapetách než po samolepkách) – záleží na tom, jakého efektu bychom nejraději dosáhli. Středně velké a veliké geometrické nálepky mohou v interiéru nahradit obrazy i plakáty: přilepte je na zeď na místo, na které byste normálně umístili ozdoby tohoto typu. To se může ukázat jako zvláště hodnotné ve chvíli, kdy zařizujete dětský pokoj: malé dítě neshodí nálepku ze zdi, takže se nemusíte bát, že by si ublížilo tak, jak se to stává v případě zarámovaných dekorací. Naše nálepky jsou vyráběny výhradně z netoxických materiálů, které jsou bez jakéhokoliv zápachu a které jsou šetrné k životnímu prostředí, což z nich dělá ozdoby, které jsou vhodné do dětského pokojíku.

Geometrické nálepky na ledničku

Lednička je bezpochyby nejdůležitějším z kuchyňských spotřebičů. Těžko si bez ní kuchyni vůbec představit! Je až překvapivé, že – ačkoliv je zcela nezbytná – obvykle její vzhled nevyniká ničím konkrétním. Obrovská většina lednic jsou prostě jen bílé nebo stříbrné „skříně“... Škoda, protože díky svým výrazným rozměrům může být tento spotřebič nejdůležitějším prvkem nejen kuchyňského vybavení, ale také dekorace celé kuchyně! Samolepky geometrie na ledničku promění i tu nejnudnější část bílé elektroniky na stylový kousek aranžace, který zajímavým způsobem doplní zařízení interiéru. S pomocí nálepky na ledničku můžete přizpůsobit vzhled a koloristiku tohoto spotřebiče ostatním prvkům vybavení. Z ledničky, která je nutně potřebná, ale nepříliš vzrušující, se stane módní doplněk.

Jak spojovat geometrické vzory s barvami?

Když vybíráte geometrické nálepky na zeď, musíte samozřejmě vzít v potaz také koloristiku a věnovat její volbě pozornost. Jak to udělat, aby výsledek byl stylový a zajímavý? Nikdo přeci nestojí o závratě a migrény! Dobrou volbou může být využití proporcí: čím pestřejší jsou geometrické motivy, tím tlumenější a jednodušší by měly být barvy – a naopak. Nálepky se sofistikovanými, komplikovanými vzory budou působit velmi dobře dokonce i v černobílé verzi, zatímco velmi jednoduché vzory – kostka, opakující se vzorky a podobně – mohou získat na zajímavosti díky vhodně vybraným barvám.