Obrazy podle kategorie - Hudba • Obrazy na stěnu

Hudební díly se rodí z fascinace světem, pozorování přírody i z osobních prožitků umělce. Samotná hudba má zase inspirativní a tvůrčí vliv na náš každodenní život. Při poslechu hudby pracujeme, řešíme své problémy, relaxujeme, ale také píšeme poezii či vytváříme umělecká díla. Oceňovaný polský umělec Jerzy Duda-Gracz vytvořil obrazy k Chopinově hudbě – cyklus prací inspirovaných jednotlivými kompozicemi skladatele známého po celém světě. Obraz k hudbě je svého typu ilustrací obsahu ukrytého v hudebním díle a zároveň osobitou interpretací Dudy-Gracze. V naší nabídce naleznete nádherné obrazy inspirované hudbou, které ozdobí Vás obývací pokoj nebo ložnici jako skutečné umělecké dílo.

93 obrazů

 

Obraz hudby uklidňuje

Hudba je proslavená díky svým báječným vlastnostem – relaxační, uklidňující tóny nám umožní se ztišit. Lidé, kteří meditují nebo se věnují józe si velmi často pouštějí hudbu inspirovanou zvuky přírody, díky které se snadněji uvolní a vejdou na vyšší úroveň vědomí. Na hudební díla reagují také zvířata. Majitelé jistě potvrdí, že jejich miláčci štěkají, mňoukají, cvrlikají nebo poskakují, když slyší některé písničky nebo zvuky. A to nemluvíme o nás. Kdo z nás se někdy nepřistihl při tom, že si vesele podupává nebo se jen tak podvědomě začíná hýbat do rytmu písničky, kterou právě slyšíme z rádia. Jestli reagujete stejně živě jako my na hudební díla, pak budou obrazy inspirované hudbou skvělým řešením aranžace Vašeho interiéru. Široký výběr vzorů a univerzální charakter, který je charakteristický pro obrazy hudba, způsobují, že se hodí v podstatě do jakéhokoliv interiéru.

Obraz hudba v pokoji překrásné violončelistky

Polská rocková skupina Skaldowie ve své písničce před lety zpívali o překrásné violončelistce, která neměla jen výjimečný talent, ale byla také ozdobou celé filharmonie, protože připomínala skutečnou Múzu. Obraz hudby představující hudebníky hrající na různých nástrojích bude dokonalou dekorací nejen hudebního studia nebo pokoje muzikanta. Taková ozdoba zobrazující houslistku, kytaristu, saxofonistu nebo bubeníka bude báječně vypadat v pokoji skutečného milovníka hudby, který i kdyby nehrál na žádný nástroj, tak si nedovede představit život bez hudby. Překrásný, černobílý obraz hudba se bude skvěle hodit zároveň do klasického interiéru obývacího pokoje, stejně jako do moderního loftu. V závislost na metráže můžete sáhnout buď po jednom obrazu s hudbou nebo se rozhodnete pro dvě či tři díla a vytvoříte tak větší kompozici. Obraz tři muzikanti bude skvělým řešením v případě, že máte k dispozici velikou nezařízenou stěnu.

Ďábel číhá v detailech, tedy obrazy inspirované hudbou

Hudba to nejsou jen zvuky a slova, ale také výjimečně cenná vizuální stránka. Hudební nástroje jsou přeci charakteristické téměř až neuvěřitelnou krásou, zdatností a pečlivostí mistrů, kteří je vytvořili. Obraz hudba zobrazující ve velkém přiblížení fragment kytary, houslí nebo perkusí nám umožní podívat se na tyto předměty zcela novým pohledem. Obvykle jsou pouze v roli prostředníků a mají pro nás význam jako zdroj hudby. Samy o sobě jsou však dekoracemi výjimečné krásy a když se na ně pozorně podíváme, zjistíme, kolik krásy v nich spočívá. Obrazy pro muzikanty ve formě makrofotografií vypadají báječně v nevelké místnosti. Obraz představující pouze vlnitou linii zesilovače houslí nebo lesknoucí se nátisky trubky se stane překrásnou, vzhledově mírně abstraktní dekorací, kterou můžeme skvěle zakomponovat do nevelkého obývacího pokoje.

Obrazy malované hudbou ve Vašem obývacím pokoji

Obývací pokoj je dokonalé místo, ve kterém obraz hudba nebude těšit pouze obyvatele bytu, ale také hosty, kteří přijdou na návštěvu. V závislosti na tom, v jakém stylu máme zařízený pokoj, si můžeme vybrat buď tradiční obraz hudby nebo trochu avantgardnější obrazy inspirované hudbou.

- Obývací pokoj v tradičním stylu – v takovém interiéru stojí za to vsadit na klasické zobrazení, které vytváří harmonickou kompozici se zbytkem aranžace. Obrazy představující housle na rozložených notách, trubku, klarinet a saxofon na tlumeném, dřevěném pozadí nebo obraz tři muzikanti zobrazující muzikanty z filharmonie se budou fantasticky hodit k antikvárnímu nábytku a tlumené koloristice interiéru
- Obývací pokoj v moderním provedení – v takovém interiéru můžeme popustit uzdu naší fantazii a vybrat si výrazně barevný a originální obraz hudba. V minimalisticky zařízeném pokoji bude skvěle vypadat barevná notová osnova běžící podél stěny a pokrytá početnými notami v různých tvarech. Umělecký charakter zase aranžaci dodají obrazy pro muzikanty inspirované delikátním akvarelovým malířstvím. A pro skutečné milovníky hudby jsme připravili obraz hudba ve formě zmrzlinového kornoutu, v němž se místo kopečků zmrzliny nacházejí desky a hudební nástroje.

Gramofon nebo diskotéková koule? Obraz hudby v pokoji teenagera

Hudební obrazy jsou také vynikající variantou do pokoje teenagera. Mixážní pult pro dýdžeje, barevné piktogramy zobrazující nástroje, módní sluchátka nebo záběry z koncertu oblíbené skupiny – to je jen pár našich návrhů. V závislosti na vkusu a aranžaci pokoje můžete sáhnout po klasickém zobrazení houslí, moderní diskotékové kouli nebo obraze v retro stylu s gramofonem a vinylovými deskami. Výběr je jen na Vás! A na Vašem dítěti, samozřejmě!