Plakáty podle kategorie - Ovoce

Říká se, že inteligence je to, když víte, že rajče je je ovoce, zatímco moudrost je nedávat rajčata do ovocného salátu. Ano, jsme připraveni s tím souhlasit! A mohli bychom toto žertovné rčení změnit podle sebe asi takhle: inteligence je to, když víte, že plakát s ovocem probouzí kulinární asociace, zatímco moudrost je vědomí toho, že nemusí viset pouze v kuchyni, ale můžeme ho pověsit do spousty různých interiérů! V rádci, který jsme pro vás připravili, píšeme o tom, jak můžete využít lákavý, šťavnatý a chutný plakát ovoce a zelenina k ozdobení bytu i firmy bez obav, že takový nápad bude působit nesvěžím dojmem. Neuvěříte, jak všestranným a zajímavým dekoračním prvkem může být dokonce i ten nejobyčejnější plakát ovoce – stačí, když dobře vyberete jeho vzor a umístění!

54 plakátů

 

Nechte se zlákat: plakát ovoce nejen v kuchyni

Ovoce můžeme mít rádi ze spousty důvodů: kvůli jeho báječné chuti a vůni, kvůli zajímavé konsistenci, kvůli všestrannosti jeho využití v kuchyni nebo kvůli tomu, že obsahuje neuvěřitelné množství vitamínů, minerálů a dalších důležitých živin... My ho máme rádi především kvůli imponující pestrosti barev a tvarů! Věděli jste, že ovoce je jedinou skupinou potravin, ve které přirozeně vystupují všechny barvy duhy? Opravdu: od citrónů přes pomeranče, exotické liči, domácí švestky, borůvky (jedno z nemnoha přirozeně modrých jídel) až po kivi – a máme zde celou paletu. Pokud tedy hledáte chutnou dekoraci v sytých barvách, plakát ovoce je pro Vás tím pravým! Ukážeme Vám, jak ho můžete využít při dekoraci interiéru.

Módní plakát ovoce a zelenina: jaký je?

Ovocné vzory už dlouho nevycházejí z módy: před nějakou dobou jsme na každém kroku mohli vidět vzory s ananasy, dříve byly populáním motivem višně... Kdyby chtěl někdo popsat, jak by měl vypadat módní plakát s ovocem, musel by určit ne konkrétní druh ovoce (nebo zeleniny), který zobrazuje dekorace, ale styl, ve kterém byl „portrétovaný”! Momentálně jsou velmi módní dva druhy vzorů: minimalistické, inspirované stylistikou flat design (čili vypadající trošku tak, jako by je někdo vystříhal z barevného papíru), a realisticko-botanické, připomínající ilustrace z atlasů rostlin, často dokonce s vhodnými odbornými popisy a schématy. Oba tyto styly můžeme zapojit do jiného typu interiéru: ty druhé skvěle působí v prostorách inspirovaných skandinávskou nebo boho estetikou, zatímco ty první budou ideálně vypadat všude tam, kde vládne minimalismus a příjemná jednoduchost.

Vitamínová propaganda, čili plakát ovoce ve škole

Ach, klasický plakát „Jez ovoce a zeleninu”: to je skutečná školní klasika! Občas jsme ho mohli zahlédnout také v čekárně u doktora, ale rozhodně nejčastější setkání s ním bylo ve školní jídelně. Tentokrát Vám ho představujeme v moderním, stylovém provedení! Už to není ten zaprášený a upřímně řečeno nepříliš zajímavý plakát ovoce, co býval: nyní přitahuje pozornost zajímavým designem, nadchne nás barvami a především účinně dodá chuti do jídla ovoce a zeleniny!

Plakát ovoce a zelenina všude, jen ne v kuchyni

Všichni vědí, že ovocno-zeleninové vzory jsou už nepaměti jednou oblíbených, vlastně nejpopulárnějších dekorací kuchyně a jídelny. A protože jsme slíbili, že Vám ukážeme svěží tipy, jak využít tento oblíbený motiv. Zde je několik nápadů, jak můžeme použít ovocné vzory k vyzdobení několika různých interiérů, mezi kterými nenajdete kuchyni. Zde jsou:

Obývací pokoj: v závislosti na tom, v jakém stylu je zařízený (viz výše!), můžeme ho ozdobit rozmanitými motivy. Náš tip? Veliký plakát se zeleným jablkem nebo ananasem na neutrálním pozadí pověšený na bílou zeď. Jednoduché? Naprosto. Efektní? Rozhodně! Jiná varianta: reprodukce slavného banánu namalovaného mistrem pop artu Andym Warholem.

Ložnice: zde stojí za to sáhnout po takovém ovoci, které vyvolává romantické asociace. Co takové rozkošné malé višně?

Dětský pokoj: podobně jako škola i dětský pokoj je prostorem, ve kterém je vhodné pověsit plakát „Jez ovoce a zeleninu” - je dobré se však postarat o to, aby byl jak nejzábavnější a neměl v sobě příliš mnoho „propagandy”.

Bez ohledu na to, kam se rozhodnete pověsit svůj plakát, mějte na paměti, že je důležité zajistit mu pečlivé orámování (to pro Vás můžeme zařídit): plakát v rámu vypadá fantasticky (jako moderní obraz!) a zároveň je chráněný před zašpiněním a poškozeními jiného typu.

Plakát ovoce a zelenina ve firemním interiéru

Chutné ovocno-zeleninové vzory nejsou výhradní doménou soukromých interiérů. Vřele doporučujeme jejich použití také k vyzdobení sídla firem různého typu: od, což se zdá být samozřejmé, restaurací a kaváren přes samoobsluhy až po fitness studia a soukromé lékařské ordinace.