Obrazy podle kategorie - Skandinávský styl

Aniž bychom přeháněli, můžeme směle říct, že skandinávský styl je v designu interiérů největším hitem poslední dekády. Do jisté míry je to zásluha konkrétního velikého obchodu s nábytkem, který má logo v modro-žluté kombinaci, ale je potřeba docenit sílu samotného skandinávského designu: jeho kouzlo, které tak překrásně propojuje domácí, útulnou atmosféru s bezvadnými vzory, se zcela jistě postaralo o úžasnou popularitu stylu scandi! Jestli jste se i Vy nechali unést vlnou, která se přihnala ze severu, pak jsou naše obrazy skandinávský styl pro Vás tím pravým: máte u nás z čeho vybírat! Do této kategorie jsme sebrali nejzajímavější obrazy skandinávského stylu, jaké se nacházejí v našem rozsáhlém katalogu. A jestli se Vám jejich množství a pestrost zdají neuvěřitelné, čtěte dále: připravili jsme pro Vás krátkou poradnu na téma, jak využít obraz skandinávský design, abyste vytvořili výjimečnou aranžaci interiéru.

40 obrazů

 

Teplý design původem z mrazivého severu: obrazy skandinávský styl

O co jde s těmi Skandinávci? Jak to dělají, že interiéry, které zařizují, vypadají vždycky naprosto dokonale – útulně, osobitě a zároveň neskutečně stylově? Dělají to snad z donucení, protože v období dlouhých zimních měsíců na severu nemá člověk žádnou velkou chuť na cokoliv jiného než trávit večery doma – musejí se snažit, aby byl takový dům nejkrásnější, jak je to jen možné?

Skandinávské obrazy geometrie

Existuje však věc, kterou známe a které dobře rozumíme – jsou to skandinávské obrazy: vybrali jsme jich pro Vás skutečně velké množství, aby si každý mohl vybrat něco pro sebe! Velikou výhodou skandinávského stylu je to, že – ačkoliv je rozpoznatelný na první pohled – má tolik variant a verzí, že bez ohledu na to, zda má v sobě něčí vkus víc z minimalismu, nebo spíš z maximalismu, tak i tak v něm může najít něco, co se mu skutečně zalíbí. Právě proto jsou obrazy skandinávský styl tak elastickou dekorací: a dnes Vám ukážeme, jak tuhle „elasticitu” využít v praxi!

Klasické i útulné: skandinávské obrazy jako dekorace obývacího pokoje

Obývací pokoj ve stylu scandi je tím, o čem sní spousta lidí: a není na tom nic divného! V obývacím pokoji přeci obvykle trávíme nejvíce času (když nepočítáme čas určený ke spánku, samozřejmě – protože v takovém případě by „vyhrála” spíš ložnice!), relaxujeme zde, povídáme si s rodinou a přáteli nebo se zkrátka jen díváme na televizi či čteme knihy. Chceme tedy, aby byl obývací pokoj příjemným místem s teplou, domácí atmosférou – a interiéry zařízené ve stylu skandinávské modly jsou přesně takové! Jak toho dosáhnout? Není to nic těžkého: jestli máte dřevěnou podlahu, tak už máte půlku za sebou. Stojí za to také natřít zdi světlou barvou, nejlépe bílou: bílá odráží maximum světla a způsobuje, že se interiér zdá jasnější a větší (na severu je bílý interiér vlastně nutností: krátké dny, polární noci a sněhové vichřice výrazně omezují množství přirozeného světla, které dopadá do místností, a proto je potřeba ho využít v maximální možné míře!). Vsaďte na nábytek neutrálních barev a jednoduchých, nadčasových tvarů: měl by být především pohodlný! Na bílou zeď pověste alespoň jeden obraz skandinávský design: čím větší, tím lepší! V závislosti na interiéru mohou být skandinávské obrazy skutečně rozmanité: může to být subtilní krajinka, vzor inspirovaný pletenými svetry z ovčí vlny nebo podobizna rozkošného zvířátka, například srnky nebo malé červenky. Vyberte si takový, který se Vám líbí nejvíc, a který se zároveň dobře hodí k celku!

Spojovat lidi: skandinávské obrazy v kavárně

Hlavní zásadou skandinávského přístupu k životu – a v tom i k aranžaci interiérů – je hygge. Tohle obtížně přeložitelné dánské slovo, které bychom plus mínus mohli označit za „útulnost”: to je pocit rozkošného vnitřního tepla, které můžeme pocítit, například když se smějeme a popíjíme víno s přáteli, zatímco venku pořádně prší. Právě takovou atmosféru by bylo dobré vytvořit v kavárně, nemáme pravdu? Určitě Vám v tom pomůžou naše obrazy skandinávský styl.

Postačí jich pár pověsit na klíčová, dobře viditelná místa interiéru a ten se hned stane útulnějším: každý kolemjdoucí bude mít hned chuť vejít!

Ať vyrůstají společně: skandinávský obraz v dětském pokoji

Ačkoliv byl styl scandi v posledních letech použit už snad v každém možném interiéru, vypadá to, že na stálo má šanci se ujmout především v dětském pokoji. A proč právě tam? Je to jednoduché: rodiče jsou unaveni dekoracemi, které je potřeba měnit v podstatě každý rok, protože dítě z nich vyrůstá. Chtějí tak něco nadčasového, co bude vypadat stejně dobře, když budou prckovi čtyři roky, stejně jako v době, kdy mu bude deset a více let. A přesně takové jsou obrazy skandinávský design: nadčasové! Pověsíte-li v dětském pokoji obrazy ve skandinávském stylu, získáte jistotu, že nejenom že v nejbližší době nevyjdou z módy, ale také že nebudou působit infantilně, když dítě trošku povyroste.

A protože mezi dekoracemi scandi naleznete množství nádherných vzorů se zvířaty a jinými motivy, které naši nejmladší milují, nemusíte se bát, že je to příliš „dospělý” styl, nevhodný do dětského pokoje!