Plakáty podle kategorie - Motýl

Barevné vzory na křidélkách motýlů plní různé funkce. Na jednu stranu působí jako kamufláž, která dravcům ztěžuje lov tohoto delikátního hmyzu, na druhou stranu pomáhají představitelům opačného pohlaví, aby se navzájem rozeznali… To, co je pro motýly užitečné – a vlastně může dokonce znamenat rozdíl mezi životem a smrtí! – pro nás znamená téměř nekonečný zdroj nádhery a inspirace. Každý náš plakát s motýlem to může dokázat. Ukážeme Vám, jakým způsobem můžete využít plakát motýli tak, abyste vyzdobili vybraný interiér: a také doporučíme, jaké interiéry na této ozdobě „vydělají” nejvíc.

62 plakátů

 

Bez špendlíků: plakát motýl jako stylová dekorace interiéru

Díky svým úžasně barevným a nekonečně pestrým křídlům mají motýli v naší kultuře své pevné a výjimečné místo. Dech beroucí krása jejich křidélek a zároveň obrovský, jestli to tak můžeme říct, metaforický potenciál proměny ošklivé housenky v následně zcela nehybnou kuklu a pomíjivého motýla způsobuje, že jsou tato delikátní stvoření už od nepaměti vděčným tématem pro umělce všech typů.

Popularita motýlů v dekoraci interiérů, ačkoliv ve skutečnosti nikdy nevyhasla úplně, velmi připomíná životní cyklus motýla: mění se od plazící se housenky přes spící kuklu až k barevnému motýlkovi, od kterého nedokážeme odtrhnout oči! A stejné je to se zařizováním interiérů s použitím „motýlích” dekorací, takových jako plakát motýl: občas jsou akcenty tohoto typu tak málo populární, že téměř nejsou vidět, a jindy zase máme pocit, že je to jeden z nejpopulárnějších dekoratérských motivů! Nechali jste se jejich kouzlem unést i Vy? Pokud ano, tak si rozhodně pročtěte, jakým způsobem můžete využít plakát motýli k výzdobě interiérů různého charakteru a stylu. Máme pro Vás několik nápadů – neuvěříte, jak univerzální může tato ozdoba být...

Plakát motýl: něco pro dekorační maximalisty

Po mnoha letech téměř bezvýhradné dominance minimalismu všechno ukazuje na to, že se tento trend konečně otočil a přichází čas jestli ne na plně barokní maximalismus, tak v každém případě na trochu zdobnější, hustěji zastavěné a vyzdobené interiéry. Do takového trendu se plakát motýl hodí naprosto fantasticky: má v sobě spoustu rafinovaného ornamentu, ale zároveň je charakteristický jistou jednoduchostí a elegancí, která vyniká z toho, že je přeci vzor inspirovaný přírodou (a k tomu všemu je ještě symetrický!). Jestliže tedy máte rádi interiéry, ve kterých se něco „děje”, které vábí a lákají zajímavými barvami, tajemnými vzory a pozornost přitahujícími drobnostmi, pak je plakát motýl pro Vás tím pravým! Přidejte k němu rám ve starém stylu a můžete si být jistí, že zanechá ve Vašich hostech skvělý dojem. 

Plakát s motýlem: barevná dekorace dětského pokoje

Děti, nejen ty malé, milují motýli: jsou nadšeni jejich symetrickými barevnými křidélky, která rády chytají (což, bohužel, motýlům příliš neprospívá) a snaží se je nakreslit. A proto pokud plánujete vytvořit éterickou, delikátní a pohádkovou aranžaci dětského pokoje, rozhodně vezměte v potaz možnost využití plakátu motýl! Bude skvěle působit jak v roli jednotlivé, výrazné ozdoby (především se taková dekorace hodí tehdy, kdy po vyzdobení celého pokojíku dojdete k závěru, že sice vypadá skutečně pěkně, ale chybí mu to „něco”, co by zajistilo, aby vypadal opravdu výjimečně), stejně jako v případě, kdy bude jedním z prvků tématické aranžace. Jaké tématické aranžace? Takové, jaké se Vám zachce! Motýlí plakáty se hodí stejně skvěle i do pokoje, jehož leit motivem jsou zvířata (nebo dokonce hmyz – na příklad obyvatelé louky?), stejně jako do trošku kouzelnějších interiérů, kterým vládnou pohádky a bajky.

Jak využít plakát motýli v charakteru barevného akcentu v interiéru?

Motýli to jsou barvy: poměrně jasná asociace. Problém je v tom, že se v interiérech často bojíme využívat intenzivní, výrazné barvy – a to z různých důvodů! Někdy se, na příklad, obáváme, že skutečně výrazná dekorace, právě taková jakou je plakát představující roj duhových motýlů, se může velmi rychle „okoukat”, tedy stát se nemilou na pohled. To je veliká chyba, protože vhodně vybrané barvy nejen že s sebou nenesou riziko „okoukání se”, ale naopak dokážou vdechnout interiéru nový život a zajistit, že bude vypadat svěžeji, veseleji, zajímavěji... zkrátka lépe! Váháte, které z našich báječně barevných plakátů s motýly vybrat? Máme pro Vás užitečný tahák barev, které spolu navzájem velmi stylovým způsobem kontrastují:

  • na modrou zeď stojí za to pověsit plakát s motýlem v teplé oranžové koloristice – a naopak, oranžová zeď a modrý plakát se k sobě budou báječně hodit, např. v obývacím pokoji
  • na zelené zdi velmi vynikne dekorace s červeným motýlem (a vice versa), ale dejte si pozor: když budou obě ty barvy čisté a křiklavé, můžete způsobit, že celý interiér bude připomínat... Vánoce. Alespoň jedna z barev ať je tedy špinavá, tlumená nebo pastelová!
  • fialová zeď? Žlutý motýl zde bude přitahovat pozornost víc než jakýkoliv jiný!