Obrazy podle kategorie - Orchidej

Orchidej patří k těm nejzajímavějším rostlinám na Zemi. Roste v podstatě na všech kontinentech, objevuje se v desítkách tisíc odrůd a dokáže se dožít dokonce až 100 let. V přírodě vystupuje v tolika barvách a rozměrech, že se tomu až nechce věřit. Inspirováni touto pestrostí jsme pro Vás připravili obrazy orchidej, které prezentují neuvěřitelně široké spektrum barev a druhů. Fialová, růžová, bílá, tmavě modrá či červená -  obraz orchidej nabízí vynikající možnost jak vyzdobit interiér, protože bez problémů naleznete takový obraz, který se bude skvěle hodit do Vaší aranžace. A pokud máte rádi výrazné ozdoby, které okamžitě přitahují pozornost, pak je obraz triptych orchidej pro Vás tou pravou volbou – báječně zaplní velkou prázdnou zeď a stane se zajímavou dominantou interiéru.

Obraz fialová orchidej

Obraz fialová orchidej

Bílá orchidej je symbolem lásky a krásy. Obraz s takovým motivem vynikne v aranžaci obývacího pokoje.
Obraz tropické květiny

Obraz tropické květiny

Veliký obraz s exotickou vegetací bude skvěle vypadat ve světlém interiéru. Bílé zdi ve spojení se zelení vytvoří krásný duet.
71 obrazů
Obraz orchidej a monstera

Obraz orchidej a monstera

Obrazy s květinami se hodí kdykoliv a kamkoliv. Akvarel s orchidejí zajistí, že místnost získá výjimečný charakter.
Obraz kytice

Obraz kytice

Romantický květinový motiv na obraze zajistí rovnováhu v minimalistické stylizaci, díky čemuž bude interiér působit zajímavějším dojmem.
Obraz černobílé květiny

Obraz černobílé květiny

Pokud nechcete, aby byla minimalistická aranžace studená, zvolte květinové obrazy, které vytvoří útulnou atmosféru.
Obraz orchidej v akvarelu

Obraz orchidej v akvarelu

Motiv orchideje je často využívaný v aranžacích interiérů. Květinové doplňky odlehčují prostory.
Obraz ve stylu floral

Obraz ve stylu floral

Obraz s květy orchideje bude dobře vypadat nejen u nás doma, ale také ve veřejných prostorách, např. v butiku či ve spa.
Obraz orchidej a kolibřík

Obraz orchidej a kolibřík

Bílé pozadí obrazu krásně kontrastuje s pastelovými plátky orchideje, zatímco kolibřík zpestří květinový motiv.
Obraz růžové květiny

Obraz růžové květiny

Květiny se často objevují ve stylizaci interiérů. A to je dobře, protože díky nim se místnost vyplní krásou!
Obraz orchidej na šedivém pozadí

Obraz orchidej na šedivém pozadí

Moderní stylistika obrazu originálně doplní eklektický byt. Funguje skvěle na světlé zdi.
Obraz ilustrace v retro stylu

Obraz ilustrace v retro stylu

Obraz v retro stylu vždy skvěle vynikne v minimalistických interiérech, kterým chybí dynamika.
Pastelový obraz orchidej

Pastelový obraz orchidej

V předsíni nesmějí chybět barevné květiny, například ve formě obrazů na plátně!

 

Čím víc, tím líp - obraz orchidej v prostorném obývacím pokoji

Když dekorujeme prostorný obývací pokoj, stojí za to postarat se o jeho vhodnou aranžaci. Příliš velké množství nezařízeného prostoru způsobí, že pokoj bude vypadat prázdně a nehostinně. Naopak příliš velké množství nábytku, dekorací a doplňků připomíná horror vacui z barokních obrazů a promění tak náš obývací pokoj ve vizuálně neatraktivní skladiště. Skvělou variantou subtilní, ale výrazné dekorace velkého pokoje je obraz orchidej ve formě triptychu. Tři zobrazení, které spolu navzájem korespondují, nebo tři fotografie jedné rostliny rozdělené na tři samostatné segmenty báječně zaplní prázdnou zeď. Rozhodneme-li se pro konkrétní obraz orchidej, je dobré uzpůsobit jeho koloristiku té, která panuje v aranžovaném obývacím pokoji. Jestliže je však pokoj charakteristický velmi jemným, tlumeným odstínem, sáhněte po výrazném, energickém obraze, který oživí zařízení interiéru.

Obrazy s orchidejí v tropické ložnici

Orchideje jsou barevné rostliny, které mají rády tropické klima. Obraz s květy orchideje bude báječně vypadat v interiéru zařízeném v koloniálním stylu, který navazuje na exotickou Afriku a Asii, ale stejně dobře ho můžete zakomponovat do barevného, hippiesovského stylu boho. Pokud se ve Vaší ložnici nachází proutěný nábytek, barevné polštářky a etnické ozdoby v podobě lidových figurek nebo lapačů snů, obraz orchidej skvěle doplní takovou aranžaci. Taková dekorace bude fantasticky vypadat také v případě, že se na jedné ze zdí ložnice nachází tropická tapeta s listy banánovníku. Čím více přírody, tím lépe – zelená barva totiž usnadňuje relaxaci a má blahodárný vliv na naše oči. Styl boho potřebuje výrazné barvy, a proto když se rozhodnete pro konkrétní obraz orchidej, sáhněte po intenzivně fialovém, modrém nebo červeném.

Salón SPA obsypaný květinami

Orchidej obraz představující exotické rostliny s delikátními plátky a šťavnatými listy je zkrátka ideální ozdobou salónu krásy. Za prvé nám přivádí na mysl prázdniny na tropickém ostrově, kde takové květiny rostou na dosah ruky, čímž nám zároveň usnadňuje relaxaci a odpočinek. Za druhé už samotný pohled na krásné a výjimečné věci nám zlepšuje náladu a vyvolává pozitivní emoce. A za třetí bude orchidej obraz s charakteristickými kulatými kameny také báječnou reklamou kosmetických úkonů, které se provádějí právě pomocí rozehřátých kamenů. V případě nevelkého salónu vyberte jeden, ale o to výraznější snímek. Ale pokud disponujete spoustu volných metrů čtverečních, stojí za to vsadit na obraz triptych orchidej, který zaplní prázdnou zeď.

Sladký interiér, čili obrazy s orchidejí v kuchyni

Orchidej je také báječnou dekorací kuchyně. Ptáte se proč? Prohlédněte si pozorně libovolnou orchidej a vanilku. Vidíte mezi nimi podobnosti? To proto, že vanilovník patří do čeledi vstavačovitých stejně jako orchidej – a ať už vaříme či nevaříme, v žádné kuchyni tohle sladké, aromatické koření prostě chybět nemůže. Obraz květy orchideje s delikátními žlutými plátky a charakteristickými hnědými tyčinkami vanilky, ve kterých najdeme esenci této rostliny, bude skvěle vypadat v kuchyňských prostorách. Nezávisle na tom, v jakém stylu jste si zařídili interiér, tato dekorace bude vypadat dobře v každé aranžaci.

Obrazy s orchidejí na tisíc způsobů

Orchidej je výjimečná rostlina. Je originálnější než růže či tulipán, vyznačuje se exotickou krásou, kolem níž je těžké lhostejně projít – a co víc, je rafinovaná, ale ne snobská. A právě proto orchidej obraz vypadá tak dobře ve zcela různých lokalizacích. Pupen této rostliny na klidné vodní hladině se stane dokonalou dekorací školy jógy, snítka, kolem níž budou rozsypané perly, báječně doplní aranžaci v klenotnictví, barevná odrůda oživí tlumený interiér květinářství, zatímco kreslené zobrazení vanilky připomínající staré rytiny vnese unikátní atmosféru do malé kavárničky.