Obrazy podle kategorie - New York

These little town blues, are melting away. I'm gonna make a brand new start of it, in old New York... - takhle to kdysi zpívával Frank Sinatra ve své New York, New York, jedné z vůbec nejznámějších písní. A přestože text tohoto díla je ve skutečnosti mnohem melancholičtější, než se zdá, jedno je jisté: pro mnoho lidí je už samotné pomyšlení na ohromný New York , město, které nikdy nespí, dokáže zlepšit náladu! Patříte k nim i Vy? Pokud ano, naše obrazy New York jsou pro Vás tím pravým. Obraz New York se stane báječnou dekorací jak bytu, tak i firemního interiéru – všechno záleží na tom, jaký vzor si vyberete! Chcete mít obraz na plátně New York, ale nejste si jistí, jak ho nejlépe využít? Žádné strachy: připravili jsme pro Vás hrst newyorských inspirací!

57 obrazů

 

Hlavní město světa: New York obrazy

Zatím tedy svět nemá své hlavní město, ale kdyby ho měl, byl by jím New York – a říkáme to nevzdory velké lásce ke každému z našich rodných měst! V New Yorku se toho prostě tolik děje, žije v něm tolik inspirativních lidí, nachází se v něm sídlo klíčových organizací... V každém případě tohle nás naučily hollywoodské filmy, takže to musí být pravda, no ne? Ale žerty stranou! Můžeme se hádat, jak důležitý je New York na politické mapě světa, ale jednu jistotu máme: vizuálně je to jednoznačně nejsnáze rozpoznatelná metropole v dějinách. Nemusíme vědět, jak vypadá Koloseum, ani nemusíme tušit, ve kterém městě stojí Eiffelova věž, ale Empire State Building, už neexistující Twin Towers a – technicky vzato náležící do New Jersey – Sochu Svobody pozná každý. Je a spoustu dalších míst zobrazují naše obrazy New York. Každý, kdo sní o cestě do Velkého Jablka (jak se někdy New Yorku říká), nalezne zde něco pro sebe: jak ti, kteří chtějí mít New York obraz černobílý jako z Manhattanu Woodyho Allena, tak ti, kteří milují záři neónových nápisů – a proto touží mít ve svém bytě obraz New York v noci. Teprve přemýšlíte, jaký obraz New York bude ten pravý? Čtěte dále!

Obrazy New York v minimalistické aranžaci

Přestože jsou městské krajiny motivem, který bude velmi dobře vypadat v mnoha – ne-li ve většině – moderních aranžací, jsou dva styly, do kterých se hodí naprosto perfektně: minimalismus a industriální styl. Do interiéru zařízené v minimalistickém stylu (bez ohledu na to, zda se jedná o obývací pokoj, ložnici, nebo dokonce kavárnu či restauraci) se černobílý obraz New York hodí přímo ideálně: zajímavá krajina oživí aranžaci, která by se bez ní mohla zdá trochu nudná a monotónní, zároveň svou maximálně omezenou paletou barev nenadělá paseku v celku, takže nebudete mít pocit, že se na místo nehodí, jako by byla vytržená z jiného interiéru. Industriální styl byl do značné míry inspirován továrnami New Yorku, takže obraz New York bude v tomto případě takovým návratem ke kořenům! Tím spíš, že samozřejmě neexistuje pravidlo, které by Vám přikazovalo využívat výhradně ty nejznámější pohledy NYC: rozhodně stojí za to sáhnout také po těch méně známých, které však v sobě mají mnohem víc místní atmosféry, například takové snímky ulic z dělnické (kdysi!) Meatpacking District nebo hipsterského Brooklynu. Každý Newyorčan, který si sám sebe aspoň trošku váží, by pohrdl kýčem, tak proč bychom to neudělali stejně? Mějme jednak na paměti, že k vytvoření skutečně impozantní aranžace je potřeba trochu víc, než pouze obrazy New York: aukro a další prodejní weby jsou skutečnými pokladnicemi drobnůstek, tkanin a všech ostatních potřebných dekoračních prvků!

Zvětšení interiéru? New York obrazy!

Většina krajinomaleb, zvláště těch panoramatických, širokých, má velmi pozitivní vlastnost: dokážou opticky mírně zvětšit interiér. Fungují trochu jako zrcadlo: klamou zrak toho, kdo se dívá – sugerují mu, že tam, kde očekává zeď, je ve skutečnosti... no co, New York. Jestliže tedy chcete vyzdobit nevelký interiér, vyberte si například obraz New York v noci: samozřejmě pod podmínkou, že to bude panoramatický pohled! Čím větší formát obrazu, tím silnější efekt – hodně pomůže také to, když umístíte tuto dekoraci na takovém místě, které je dobře viditelné z každého (nebo téměř každého) bodu interiéru. Dobrou volbou bude také obraz New York černobílý, pod podmínkou, že „bílé” na něm bude mít převahu nad „černým”: všechny jasné dekorace rozjasňují interiér obývacího pokoje, čímž také způsobují, že se bude zdát trochu větší.

Obraz na plátně New York jako dekorace firemní kanceláře

New York je hlavním městem světového byznysu (nebo možná byznysové hlavní město světa?): vždyť to přeci tam se nachází slavná Wall Street. Je tedy možné představit si lepší dekoraci firmy než právě obrazy New York? Nemusíte se bát, že se obrazy poškodí v interiérech, kterými každý den prochází velké množství lidí: dbáme na jejich trvanlivost, vyrábíme je výhradně z materiálů té nejvyšší kvality a používáme při tom moderní technologii netoxického a bezzápachového tisku HP Latex, díky které jsou naše obrazy charakteristické skutečně fotorealistickou věrností grafiky.