Nálepky podle interiérů - Koupelna

Koupelna je specifickou místností v každém domě. Trávíme v ní intimní chvilky, obvykle tam začínáme nebo končíme náš den. A proto bychom o ni měli více dbát, aby toto místo nebylo pouze funkční, ale i pohodlné. Jedním z nejatraktivnějších řešení jsou nálepky do koupelny. S jejich pomocí – a stačí skutečně jen několik málo pohybů – můžeme celkově proměnit vzhled této místnosti a navždy z ní vyhnat nudu a šeď. Toto řešení doporučujeme všem, bez ohledu na plánovanou aranžaci a použité materiály. Konkrétně nálepky na obkladačky do koupelny mohou ozdobit naše stěny, zatímco jiné vzory použijeme na glazuru nebo na prosklený sprchový kout. 

28 nálepek

 

Nálepky do koupelny – jak je vybrat?

První otázkou, nad kterou bychom se měli zamyslet, když se rozhodneme pro samolepky na zeď do koupelny, je jejich určení. Jeden vzor použijeme, abychom ozdobili okolí zrcadla, jiný zase ke zpestření boků vany. Nálepky na sklo nabízejí další aranžační možnosti. Čím bychom se tedy při rozhodování měli řídit, aby nás finální efekt nadchl? Jak vybrat dekorační nálepky na obkladačky, a jak na glazuru? Nuže, hned na úvod je třeba uvést, že povrch je ve své podstatě vlastně až druhořadá záležitost. Samo nalepování proběhne stejně snadno a rychle na kterémkoliv podkladu. A proto bychom se při vybírání nálepek, stejně jako ve všech jiných případech, měli rozhodnout na základě našeho smyslu pro estetiku. Přeci jenom to právě my sami musíme být spokojeni se vzhledem této místnosti.

Hledání nejlepší barvy pro nálepky do koupelny

Z jistých, poměrně zřejmých důvodů se většině lidí zdá, že do koupelny se hodí takové barvy jako mořská zeleň, blankyt nebo tyrkys – a všechny jejich odstíny. A proto právě v těchto tóninách nalezneme nejvíce vzorů, které mají nálepky na obkladačky do koupelny. Totéž platí i pro glazuru a všechna další zdobení stěn. Můžeme si vybrat kontrastní motivy, které vnesou do místnosti další barvy. V jiném případě mohou naše ozdoby splývat s pozadím, čímž by ztratily efekt, kterého chceme dosáhnout. Nálepky na zeď doporučujeme vybrat tak, aby se hodily k barvě doplňků, které už jsou v místnosti. Dvě barvy v této místnosti zcela vystačí, aby kompozice působila úplným dojmem a zároveň si zachovala příjemnou atmosféru a harmonii. Ačkoliv odvážnější, pestrobarevné aranžace jsou samozřejmě také ve hře (a mohou nám poskytnout fantastické efekty!), tak ne všem se zkrátka trefí do vkusu. Samolepky na zeď do koupelny však nabízejí ideální řešení zároveň jak milovníkům klasiky, tak i nadšencům do méně konvenčních stylizací.

Sprchové ozdoby – samolepky na sklo do koupelny

Jedním z prvků našich koupelen, který může hodně získat tím, že ho ozdobíme nálepkami, je prosklený sprchový kout. V tomto případě, by poměrně přirozenou volbou bylo, rozhodnout se pro vzory navazující na tématiku vody. V čase zastavené padající kapky, cákance, vlny – to jsou motivy, které se ideálně hodí do okolí sprchy. Propojení však přeci jenom nemusí být až tak samozřejmé. Vodu nám budou připomínat také různé vlnící se vzory v blankytné nebo mořské koloristice. Samolepky na sklo do koupelny mohou také úplně opustit tuto očividnou tématiku a představit něco méně schematického. Pokud je tedy mnohem více v našem stylu, že sázíme na originalitu, poradili bychom na příklad výběr vzorů, které se odvolávají na zvířata. Budou reprezentovat zcela jinou koloristiku a navíc výrazně oživí celou místnost. Nebojme se při výběru nálepek experimentovat! Na obkladačkách na bocích vany i pokrývající jiné interiérové prvky budou uvedené motivy působit stejně dobře.

Síla vzoru – nálepky na obkladačky do koupelny

Vybavení koupelny – např. sprchový kout či zrcadlo – můžeme snadno ozdobit pomocí jednoho výrazného motivu. Abychom však zvládli celou stěnu, můžeme potřebovat větší počet nálepek. Nejlépe se k tomu hodí takové, které využívají opakované geometrické vzory. Mezi zajímavými nápady jistě stojí za to zmínit řecké ornamenty nebo také imitace mistrných mozaik. Díky nálepkám tohoto typu budeme moct snadno zatraktivnit obkladačky na našich zdech. Jako efektní se může ukázat jejich nepravidelné rozmístění, stejně jako zachování stálého vzoru. Na podobném principu můžeme také vybírat nálepky na glazuru. Jak jsme již psali, využití ozdob tohoto typu je stejně jednoduché bez ohledu na povrch. Jediné, co nás omezuje, je naše představivost.