Plakáty podle kategorie - Vesmír • Plakáty na zeď

Mnoho lidí si pod pojmem vesmírný prostor představí hlavně obrovské téměř donekonečna se táhnoucí prázdno, místy narušené nějakou planetou, hvězdou nebo dokonce galaxií. A taková představa samozřejmě není nesmyslná – přeci jenom se mezi jednotlivými vesmírnými tělesy objevují velikánské části, jak to říct, ničeho – ale to také není tak úplně pravda. Když se člověk na vesmír podívá ze správné perspektivy, tak nejenom že nevypadá prázdný, ale je naopak fascinující a pestrý – přesně to dokazuje každý náš plakát vesmír! Vybrali jsme pro Vás plakáty vesmír, které zobrazují fantasticky nádherná vesmírná tělesa: jsme si jisti, že každý z nich bude perfektně vypadat ve Vašem bytě, firmě nebo jakémkoliv jiném interiéru! Připravili jsme pro Vás několik rad, které Vám, jak doufáme, pomůžou co nejlépe využít plakát vesmír k ozdobení interiéru.

Plakát vesmírné cesty

Plakát vesmírné cesty

Černobílá a surrealistická grafika na plakátu nabízí způsob jak zvýraznit moderní charakter bytu.
Plakát vesmír vintage

Plakát vesmír vintage

Vesmírný plakát ve stylu vintage bude fascinujícím doplňkem do eklektické aranžace obývacího pokoje.
240 plakátů
Plakát vesmír pro teenagera

Plakát vesmír pro teenagera

Plakát inspirovaný vesmírnými dobrodružnými cestami se trefí do vkusu teenagerům. Barevná galaxie dodá barvy každé aranžaci.
Plakát vesmír do ložnice

Plakát vesmír do ložnice

Pestrobarevná galaxie zvěčněná na velikém plakátu způsobí, že minimalistická ložnice bude působit velmi originálně.
Plakát vesmírná loď

Plakát vesmírná loď

Vesmírné vzory mohou být leit motivem ve stylové restauraci. Ozdobme takový interiér efektními plakáty.
Plakát vesmírný prostor

Plakát vesmírný prostor

Veliký plakát vesmíru může najít své místo na zdi v kanceláři. Tak výrazný prvek jí dodá moderní charakter.
Plakát vesmír do dětského pokoje

Plakát vesmír do dětského pokoje

Motivy vesmíru se často objevují ve stylizaci dětského pokoje. Plakát s vesmírnou lodí je zajímavou variantou směřovanou pro malé snílky.
Plakát měsíční fáze

Plakát měsíční fáze

V ložnici zařízené v minimalistickém stylu může najít své místo plakát zobrazující měsíční fáze. Příjemný motiv se hodí téměř do každé aranžace.
Plakát černobílý vesmír

Plakát černobílý vesmír

Černobílé doplňky jsou stále v módě. Plakát s vesmírem dodá dynamiku tmavému interiéru.
Plakát vesmír minimalistický styl

Plakát vesmír minimalistický styl

V ložnici se vyhněme výrazným doplňkům. Minimalistický plakát zastoupí barevné nástěnné grafiky.

 

Návrat z hvězd: plakát vesmír domů a nejen tam!

V jazyce antických Řeků znamenala slovo kosmos klid a pořádek, ale také z nich vycházející krásu. A právě proto znějí slova "kosmos" a "kosmetika" podobně: pocházejí z jednoho výrazu! A proč staří Řekové považovali vesmír za krásný? Právě proto, že – když se podívali na nebe – viděli, že všechna nebeská tělesa se v něm pohybují s jistotou a grácií dobře fungujícího mechanismu, nedochází tam ke kolizím, nemění své trasy, vše je stále stejné. Uspořádané. Dnes víme o vesmíru mnohem více než ti nejvzdělanější Řekové, a proto si uvědomujeme, že ve vesmírném prostoru není vše tak krásné a uspořádané, jak by se mohlo zdát pozorovateli ze Země. Zároveň víme, že vesmír ukrývá mnohem více krásy, tajemství a kouzla, než jsme si kdykoliv dřív byli schopni připustit. Doufáme, že se nám je alespoň částečně povedlo zachytit, když jsme vytvářeli naše plakáty vesmír – a že vnesou do Vašich bytů atmosféru skutečného vesmírného dobrodružství!

Plakát vesmír: v jakém interiéru ho pověsit?

"Vesmírné" vzory můžeme využít k výzdobě bytu – a samozřejmě nejen bytu – minimálně několika různými způsoby. Nejvíce zde záleží, jak jistě dobře víte, na charakteru a stylu interiéru, ve kterém svůj plakát vesmír chcete pověsit! Ze zřejmých důvodů bude plakát vesmír vypadat nejlépe v moderních interiérech zařízených ve stylu klonícím se k minimalismu – ale to neznamená, že v jiných pro něj není místo. Doporučujeme využít výrazný, barevný plakát vesmír jako koloristický prvek v takovém interiéru, kterému by prospěla trocha barev: bude vypadat naprosto fantasticky, když ho pověsíte na bílou nebo šedou zeď!

Vesmírný prostor: 3D plakát vesmír a jeho "zvětšující vlastnosti"

V dnešní době téměř každý z nás válčí s problémem interiéru – nebo spíš interiérů – mnohem menšího, než bychom chtěli nebo potřebovali. Malé, příliš malé byty – to je skutečný mor! A přestože Vám nemůžeme, bohužel, nabídnout reálné zvětšení metráže, můžeme napovědět jak způsobit, aby se každá místnost zdála větší: je to 3D plakát vesmír! A čím větší, tím lepší. Co má vesmír společného se zvětšením interiéru? Je to prosté: jestli pověsíte plakát vesmír na jednu ze zdí, bude fungovat podobně, jako by tam bylo zrcadlo. Prodlouží perspektivu a způsobí, že celek bude vypadat výrazně větší, protože náš pohled, místo aby se zastavil na zdi, bude "vtažen dovnitř do plakátu. Jakoby, samozřejmě, je to pouze iluze, bohužel...

Postačí však na to, aby podvedený mozek uznal, že místnost je trochu rozsáhlejší než ve skutečnosti – a o to nám přeci jde, nebo ne?

Plakát vesmír v pokoji dítěte nebo teenagera

Přestože má spoustu fanoušků také mezi dospělými, tak mezi dětmi a dospívajícími je skupina nadšenců do science fiction zkrátka největší. Není tedy divu, že plakát vesmír se tak dobře hodí do pokoje dítěte nebo teenagera! Patří totiž k těm dekoracím, které stejně dobře vypadají, když je použijete "sólo" – zkrátka jako stylovou ozdobu interiéru, i v případě, když z nich uděláte jednu část tématické aranžace. Poslední varianta je zvláště zajímavá, protože plakát vesmír se ideálně hodí do zařízení inspirovaného mnoha různými motivy: od vesmíru jako takového přes kosmonauty a mimozemšťany až po fabuli oblíbeného románu nebo filmu science fiction. Stačí plakát doplnit dekoracemi jiného typu – tématickými hračkami, povlečením, závěsy, lampou, knihami... A získáte nádhernou aranžaci s leitmotivem, který Vaše dítě dokonale nadchne! A od rodičů, což je zvláště důležité, nebude očekávat žádné kutilské dovednosti... Připomínáme, že naše plakáty s vesmírnými motivy jsou naprosto netoxické, bez zápachu a zcela bezpečné zdraví (i životnímu prostředí): tím spíše se tedy hodí k vyzdobení dětského pokoje!