Obrazy podle kategorie - Koně

Obraz koně je dokonalou nabídkou pro ty z Vás, kdož si ceníte tradicí, historie a umění. Tato zvířata totiž byla neodmyslitelným prvkem našeho každodenního života, stejně jako velkých historických událostí. Po celá staletí pomáhala při těžkých hospodářských pracích, usnadňovala cestování - a také umožnila zvítězit v nejedné bitvě. Kůň je také důležitým malířským motivem. Obrazy koně - to jsou arcidíla oceňovaná na celém světě. Jestliže si tedy vybíráte obrazy koně do aranžace svého pokoje, saháte po historicky i významově výjimečně bohaté dekoraci. Bude těšit Váš zrak po dlouhá léta, bez ohledu na stylistické trendy a na módu, která zrovna panuje.

Obraz bílý kůň

Obraz bílý kůň

Postava bílého koně na obraze se skvěle hodí do tlumeného interiéru a ideálně vyladí jasné, cihlové stěny.
Obraz oko koně

Obraz oko koně

V surových, industriálně zařízených interiérech využijte neobvyklý obraz s přiblížením na oko černého koně. Efekt WOW! zaručen!
63 obrazů
Obraz s koňmi triptych

Obraz s koňmi triptych

Triptych vchází do salónu! Dekorace s koňmi ve formě třídílného obrazu je moderním doplňkem interiéru.
Obraz černý a bílý kůň

Obraz černý a bílý kůň

Obraz s černým a bílým koněm je ideálním návrhem do minimalistického interiéru.
Obraz kůň a mraky

Obraz kůň a mraky

Dech beroucí obraz s hlavou koně a nebem se stane dokonalou dekorací ložnice nebo obývacího pokoje.
Obraz koňské dostihy

Obraz koňské dostihy

Jste fanouškem koňských dostihů? Zvěčněte je na své stěně díky našemu obrazu!
Obraz trojice koní

Obraz trojice koní

Postavy bílých koní ve cvalu na obraze rozeženou aranžační nudu a oživí prázdné stěny.
Obraz kůň a Indián

Obraz kůň a Indián

Dodejte neopakovatelnou atmosféru své aranžaci a umístěte na stěně obraz s koněm v indiánském stylu.
Obraz hlava koně

Obraz hlava koně

Obraz s koněm v přiblížení se stane silným dekoračním prvkem obývacího pokoje se specifickou atmosférou.
Obraz koně ve cvalu

Obraz koně ve cvalu

Jestli chcete své stylizaci dodat trochu dynamiky, vsaďte na obraz se cválajícími koňmi.
Obraz koně při západu slunce

Obraz koně při západu slunce

Jestli Vás už nudí prázdné stěny, ozdobte je báječným, trochu melancholickým obrazem s koňmi při západu slunce a těšte se z rychlé metamorfózy!
Obraz koně na louce

Obraz koně na louce

Volný prostor nad postelí úspěšně ozdobíte malebným obrazem s koňmi na louce.

 

4 nápady na obraz koně

Obrazy s koňmi jsou výbornou variantou do aranžací interiérů nejen pro milovníky těchto zvířat. Na světě existuje více než 200 druhů koní mezi nimiž si můžeme vybírat. Zmiňme třeba malé koně, poníky, pracovní koně nebo mustangy. Nejenom překvapivá pestrost ras, ale také široká paleta zobrazení, jakou jsme připravili v naší nabídce, způsobují, že obrazy s koňmi můžeme zakomponovat doslovně do každého interiéru, nezávisle na stylistice, která v něm panuje. Popusťme tedy uzdu naší fantazii a vytvořme dechberoucí aranžace - vyberme si obraz koně ve cvalu nebo komorní zobrazení arabských koní.

KLASICKÝ STYL:  Toto je zařízení interiérů univerzálního charakteru a nepomíjivé krásy. Dominují zde teplé, tlumené barvy: hnědé, béžové a krémové. A přestože si pod tímto pojmem můžeme představit různé aranžační koncepce, obvykle se tento styl vztahuje k formám vypracovaným v antice a klasicismu, příp. ve stylech empír a biedermeier. Do takového interiéru je možné skvěle zakomponovat obraz kůň v jemných odstínech hnědé.

V závislosti na tom, co konkrétně se nám líbí, můžeme vybrat dvě zobrazení, které se od sebe budou navzájem výrazně lišit. Dokonale budou vypadat obrazy na stěnu koně ve cvalu, které oživí místnost, vnesou do ní dojem pohybu a aranžaci propůjčí lehkost. Stejně dobře však budou vypadat statické kompozice - obraz koně, např. arabské, které vytvoří harmonický celek se statickým zařízením interiéru.

RUSTIKÁLNÍ STYL: Obraz koně je vždy dobrou volbou do tohoto stylu. V takovém interiéru budou nejlépe vypadat přirozená zobrazení zvířat, která nebudou působit stylizovaným dojmem. V této stylistice dominuje těžký, solidní, dřevěný nábytek, často bělený a se stopami lidových ornamentů. Keramické a hliněné nádobí v živých barvách dodává radostný charakter plný života. Převaha přírodních materiálů a barev zajistí, že obrazy s koňmi ukázanými v lůně přírody nebo na pozadí stáje budete moct ideálně komponovat se zařízením interiéru. Abyste dodali pokoji lehkost, stojí za to sáhnout po obrazech koně ve cvalu. Pohyb a dynamika tohoto zobrazení naruší pocit těžkosti, jaký může vyvolávat mohutný, dřevěný nábytek.

MODERNÍ STYL: Mohlo by se zdá, že monochromatický, moderní interiér je místností, ve které obrazy koně nebudou vypadat dobře. Ale ukazuje se, že nic není pravdě vzdálenější. Umělecké, černobílé obrazy s koňmi k vytištění se zkrátka přímo ideálně komponují s industriálním obývacím pokojem. Měkká zvířecí postava kontrastuje s ostrými, geometrickými formami nábytku a doplňků, zatímco tlumená koloristika obrazu koresponduje s monochromatickým interiérem. V moderním stylu bude skvěle vypadat také obraz kůň zobrazující pouze jistý zvířecí detail: kopyta ve cvalu, rozevlátou hřívu nebo lesklé černé oko. Takto specificky vyříznutý záběr obrazu zajistí, že interiér se stane mnohem zajímavějším.

STYL BOHO: Množství lidí vnímá v tomto stylu znovuzrození estetiky hippies. A je těžké jim upřít pravdu. V takovém interiéru nalezneme spojení lidových a etnických motivů, vintage stylu i motivů z barevných a bláznivých 70. let. Dominují tu živé, energetické barvy, ručně šité přehozy a ubrusy, stejně jako eklektické sestavy nábytku. V takovém nezávazném interiéru budou fantasticky vypadat obrazy s koňmi ve cvalu, které svojí svobodou a energií dokonale korespondují s nezkrotným boho stylem. Dobrým řešením je také obraz koně malovaný na plátno výrazným, trochu až přehnaným způsobem ve stylu expresionistického obrazu "Modrý kůň" od Franze Marca.

Obrazy s koňmi v pokoji děvčátka

Skvělým řešením do pokoje děvčátka jsou obrazy s koňmi zobrazující sněhobílé zvíře, který svou bělostí připomíná jednorožce nebo pegase. Půjdeme-li dál po téhle pohádkové stezce, stojí za to vybrat také obrazy na stěnu koně zobrazující postavičky poníků známé z populárních animovaných filmů. Díky nim pokoj získá duhové barvy a děvčátku budou dělat společnost její oblíbení hrdinové.