Obrazy podle kategorie - Malířství • Obrazy na stěnu

Nemusíte být vášnivými milovníky umění, abyste dokázali docenit kvalitu děl Vincenta van Gogha, Pabla Picassa nebo Clauda Moneta. Malířství nám přináší spoustu emocí a umožňuje nám neopakovatelným způsobem prožít to, co se na první pohled zdá být neuchopitelné. Obrazy malířů – reprodukce, akvarely, olejomalby i jiné – to je klasický doplněk do každého typu stylizace. Realismus, zátiší, obrazy krajinek nebo abstraktní obrazy slavných malířů: bez ohledu na to, který obraz si vyberete, Váš byt získá zajímavý charakter.

Obraz mořská krajinka

Obraz mořská krajinka

Obrazy inspirované přírodními krajinami jsou momentálně nejčastěji vybíranými dekoracemi do moderních bytů.
Obraz krajinka při západu slunce

Obraz krajinka při západu slunce

Malebná krajina v paprscích prázdninového slunce vypadá perfektně! Takový obraz dodá energii každému interiéru.
818 obrazů
Obraz pohled na jezero Balaton

Obraz pohled na jezero Balaton

Obraz s jezerem je delikátní nástěnná dekorace, která nejlépe působí na bílé zdi v obývacím pokoji.
Pastelový obraz s loďkou

Pastelový obraz s loďkou

Klidná pastelová krajinka dodá krásu romantické aranžaci. Obraz posílí stylizaci v klasickém stylu.
Obraz horská krajinka

Obraz horská krajinka

Milovníkům klasických krajinomaleb doporučujeme subtilní nástěnné dekorace, které se hodí téměř do každého interiéru.
Obraz v retro stylu

Obraz v retro stylu

Obraz imitující umělecké olejomalby účinně odolává vnějším vlivům. Můžeme ho pověsit dokonce i do koupelny!
Obraz krajina Jižní Ameriky

Obraz krajina Jižní Ameriky

Jestli jste fanoušky obrazů v retro stylu, pak jsme si jistí, že se Vám náš návrh trefí do vkusu!
Obraz mlha nad jezerem

Obraz mlha nad jezerem

Delikátní zamlžený obraz s motivem jezera – takové spojení garantuje fantastický efekt! Obraz pověsme do obývacího pokoje nebo do předsíně.
Obraz mořská krajina

Obraz mořská krajina

Jasná, mořská krajina zvěčněná na obraze je nástěnný prvek určený pro milovníky klasických motivů.
Obraz krajinka ve stylu olejomaleb

Obraz krajinka ve stylu olejomaleb

Obraz inspirovaný olejomalbami propůjčí eleganci eklekticky zařízeným prostorám obývacího pokoje.
Obraz s výhledem na cestu

Obraz s výhledem na cestu

Teplá koloristika obrazu zajišťuje rovnováhu v minimalisticky zařízeném interiéru. Malířský motiv zpestří asketickou stylizaci.
Obraz krajina Východ

Obraz krajina Východ

V galerii naleznete také pro Čínu charakteristické malířství tuší. Taková krajina vypadá fantasticky ve formě obrazu tištěného na plátně!

Umění s velkým U najdeme nejen v muzeích. Obrazy na plátně s reprodukcemi slavných arciděl jsou dokonalým receptem na stylovou a nadčasovou aranžaci, v níž bude náš oblíbený obraz vždy na dosah ruky.

 

Štětcem skrz historii: obrazy slavných malířů

Člověk od pradávna bojoval s potřebou tvorby. Počátky malířství sahají až do prehistorických dob a nejdůležitějšími díly z této doby jsou malby na stěnách jeskyní v Austrálii a také ve Francii. V antice začalo být malířství považováno za velmi důležité. Obrazy malířů oscilovaly kolem ideí věrného následování. Byly využíváno znalosti týkající se perspektivy i práce se světlem. Umění mělo za úkol zrcadlit skutečnost a zároveň těšit každého, kdo na sebe nechá působit krásu namalovaných obrazů. Středověk byl triumfem sakrální tématiky, která se koncentrovala na biblické příběhy. Renesanční a barokní tvůrci se zajímali také o mytologii, portréty a zátiší. Pozdější epochy rozšířily svět malířství o nové dojmy. Využívaly výrazné barvy, nové perspektivy a odmítaly klasické zásady.

Obrazy slavných malířů se staly pestrým světem blíže nespecifikovaných forem a témat (např.: surrealismus a dadaismus). Vybíráme-li si obrazy malířů do bytu nebo do kanceláře, řiďme se vlastním citem pro estetiku. Umění by k nám mělo promlouvat a ne pouze představovat efektní dekoraci interiéru.

Nejkrásnější obrazy slavných malířů ve stylizaci interiérů

Jsou lidé, kteří se poměrně skepticky vyjadřují k nápadu vyzdobit interiér pomocí  reprodukcí. Obrazy slavných malířů v nás dokážou vyvolat neslýchané emoce – a je zřejmé, že nejlépe působí zkrátka originály. Nicméně vlastnit originální plátna si můžou dovolit pouze nemnozí z nás. Obrazy českých malířů – reprodukce jsou nabídkou, kterou stojí za to využít. Aby obrazy malířů nebudily nepříjemné komentáře, postarejme se o jejich novou formu. Ať se grafika nesnaží předstírat, že je originálem – má být jeho zajímavou interpretací. Obrazy začínajících malířů budou zajímavou ozdobou, která své místo nalezne např. v ložnici. Obrazy ani nemusíme věšet, zcela postačí opřít je o zeď. Takto vyzdobená místnost získá zajímavé vyznění.

Obrazy malířů – jaký vybrat?

Obrazy nám mohou sloužit jako inspirace. Kubistické formy na plátnech Picassa nebo jiných obrazech slavných malířů zdůrazní moderní stylizaci obývacího pokoje. Příjemné imprese van Gogha jsou skvělou variantou do klasické ložnice, naopak abstraktní obrazy slavných malířů mohou najít své místo např. v kanceláři nebo elegantní garsonce. 

  • Obrazy současných malířů – ne nutně těch nejpopulárnějších tvůrců – se  stanou vizitkou našeho bytu. Rozhodnete-li se pro takovou grafiku, stojí za to sehnat si o ní několik podstatných informací. Nechceme přeci, aby se na zdi obývacího pokoje objevilo anonymní dílo, nemáme pravdu?
  • Realismus na obrazech-krajinách může být ozdobou rustikální jídelny. Ve společnosti takové grafiky bude každé rodinné setkání u stolu výjimečnou událostí. 
  • Obáváte-li se dominance grafiky, využijte delikátní akvarele nebo černobílé skici. Minimalismus je stále na vrcholu! Takové obrazy – krajiny mohou své místo nalézt v loftu nebo obývacím pokoji zařízeném ve skandinávském stylu.

Bez ohledu na to, zda se rozhodnete pro obrazy začínajících malířů, nebo si vyberete klasické obrazy českých malířů, nezanedbejte orámování tisku. Bohatě zdobený rám skvěle zvýrazní krásu obrazů velkých malířů. Bude přitahovat pozornost, takže v tomto případě pověsme obraz na hladkou prázdnou zeď. Vytvořme si malou galerii umění ve vlastním domě! Jestliže však obrazy malířů mají být subtilním zpestřením zajímavé aranžace, vyberme si vnitřní rámy nebo antirámy. Hrajme si s velikostmi – malé obrazy malířů spojme s velkými. Věšme je na zeď podél schodů vedoucích do druhého patra, případně je umístěme rovnoběžně na zeď na chodbě. My si nedokážeme představit stylovou aranžaci bytu bez nádherných obrazů krajiny. A Vy?