Obrazy podle kategorie - Malířství • Obrazy na stěnu

Nemusíte být vášnivými milovníky umění, abyste dokázali docenit kvalitu děl Vincenta van Gogha, Pabla Picassa nebo Clauda Moneta. Malířství nám přináší spoustu emocí a umožňuje nám neopakovatelným způsobem prožít to, co se na první pohled zdá být neuchopitelné. Obrazy malířů – reprodukce, akvarely, olejomalby i jiné – to je klasický doplněk do každého typu stylizace. Realismus, zátiší, obrazy krajinek nebo abstraktní obrazy slavných malířů: bez ohledu na to, který obraz si vyberete, Váš byt získá zajímavý charakter.

Moderní obraz abstrakce

Moderní obraz abstrakce

Obrazy inspirované současným uměním patří momentálně k nejčastěji vybíraným dekoracím do moderních bytů.
Obraz krajina městečka

Obraz krajina městečka

Malebné městečko vypadá v paprscích prázdninového slunce báječně! Takový obraz zútulní každý interiér.
818 obrazů
Obraz abstraktní umění

Obraz abstraktní umění

Déšť barev! Obraz s pestrobarevnými pruhy bude nejlépe působit na bílé zdi obývacího pokoje.
Obraz Eiffelova věž a stromy

Obraz Eiffelova věž a stromy

Pařížská krajina propůjčí kouzlo romantické aranžaci dámské ložnice. Obraz posílí stylizaci v shabby chic stylu.
Obraz imitace akvarelu

Obraz imitace akvarelu

Obraz imitující umění akvarelu účinně odolává vnějším vlivům. Můžeme ho pověsit dokonce i do koupelny!
Obraz krajina se stromem

Obraz krajina se stromem

Sakura v obývacím pokoji: krajina s višňovým stromem se hodí nejen do harmonicky zařízených interiérů ve stylu zen!
Obraz kubistické malířství

Obraz kubistické malířství

Jestli jste fanoušky kreativního malířství, doporučujeme Vám naši galerii s obrazy inspirovanými kubismem.
Obraz ptáci na větvi

Obraz ptáci na větvi

Delikátní akvarel a motiv ptáků – takové spojení zaručuje báječný efekt! Obraz pověsme do obývacího pokoje nebo do předsíně.
Obraz krajina města

Obraz krajina města

Přeplněné lidmi městečko zvěčněné na obraze – to je nástěnný prvek dedikovaný do industriálních aranžací.
Obraz s bílými květinami

Obraz s bílými květinami

Obraz s malovanými bílými květinami dodá eleganci klasicky zařízeným prostorám obývacího pokoje.
Obraz jarní pták

Obraz jarní pták

Jarní koloristika obrazu nabízí protiváhu minimalistické paletě barev v interiéru. Malířský motiv zpestří asketickou stylizaci.
Obraz krajina Východ

Obraz krajina Východ

V galerii naleznete také pro Čínu charakteristické malířství tuší. Taková krajina vypadá fantasticky ve formě obrazu tištěného na plátně!

Umění s velkým U najdeme nejen v muzeích. Obrazy na plátně s reprodukcemi slavných arciděl jsou dokonalým receptem na stylovou a nadčasovou aranžaci, v níž bude náš oblíbený obraz vždy na dosah ruky.

 

Štětcem skrz historii: obrazy slavných malířů

Člověk od pradávna bojoval s potřebou tvorby. Počátky malířství sahají až do prehistorických dob a nejdůležitějšími díly z této doby jsou malby na stěnách jeskyní v Austrálii a také ve Francii. V antice začalo být malířství považováno za velmi důležité. Obrazy malířů oscilovaly kolem ideí věrného následování. Byly využíváno znalosti týkající se perspektivy i práce se světlem. Umění mělo za úkol zrcadlit skutečnost a zároveň těšit každého, kdo na sebe nechá působit krásu namalovaných obrazů. Středověk byl triumfem sakrální tématiky, která se koncentrovala na biblické příběhy. Renesanční a barokní tvůrci se zajímali také o mytologii, portréty a zátiší. Pozdější epochy rozšířily svět malířství o nové dojmy. Využívaly výrazné barvy, nové perspektivy a odmítaly klasické zásady.

Obrazy slavných malířů se staly pestrým světem blíže nespecifikovaných forem a témat (např.: surrealismus a dadaismus). Vybíráme-li si obrazy malířů do bytu nebo do kanceláře, řiďme se vlastním citem pro estetiku. Umění by k nám mělo promlouvat a ne pouze představovat efektní dekoraci interiéru.

Nejkrásnější obrazy slavných malířů ve stylizaci interiérů

Jsou lidé, kteří se poměrně skepticky vyjadřují k nápadu vyzdobit interiér pomocí  reprodukcí. Obrazy slavných malířů v nás dokážou vyvolat neslýchané emoce – a je zřejmé, že nejlépe působí zkrátka originály. Nicméně vlastnit originální plátna si můžou dovolit pouze nemnozí z nás. Obrazy českých malířů – reprodukce jsou nabídkou, kterou stojí za to využít. Aby obrazy malířů nebudily nepříjemné komentáře, postarejme se o jejich novou formu. Ať se grafika nesnaží předstírat, že je originálem – má být jeho zajímavou interpretací. Obrazy začínajících malířů budou zajímavou ozdobou, která své místo nalezne např. v ložnici. Obrazy ani nemusíme věšet, zcela postačí opřít je o zeď. Takto vyzdobená místnost získá zajímavé vyznění.

Obrazy malířů – jaký vybrat?

Obrazy nám mohou sloužit jako inspirace. Kubistické formy na plátnech Picassa nebo jiných obrazech slavných malířů zdůrazní moderní stylizaci obývacího pokoje. Příjemné imprese van Gogha jsou skvělou variantou do klasické ložnice, naopak abstraktní obrazy slavných malířů mohou najít své místo např. v kanceláři nebo elegantní garsonce. 

  • Obrazy současných malířů – ne nutně těch nejpopulárnějších tvůrců – se  stanou vizitkou našeho bytu. Rozhodnete-li se pro takovou grafiku, stojí za to sehnat si o ní několik podstatných informací. Nechceme přeci, aby se na zdi obývacího pokoje objevilo anonymní dílo, nemáme pravdu?
  • Realismus na obrazech-krajinách může být ozdobou rustikální jídelny. Ve společnosti takové grafiky bude každé rodinné setkání u stolu výjimečnou událostí. 
  • Obáváte-li se dominance grafiky, využijte delikátní akvarele nebo černobílé skici. Minimalismus je stále na vrcholu! Takové obrazy – krajiny mohou své místo nalézt v loftu nebo obývacím pokoji zařízeném ve skandinávském stylu.

Bez ohledu na to, zda se rozhodnete pro obrazy začínajících malířů, nebo si vyberete klasické obrazy českých malířů, nezanedbejte orámování tisku. Bohatě zdobený rám skvěle zvýrazní krásu obrazů velkých malířů. Bude přitahovat pozornost, takže v tomto případě pověsme obraz na hladkou prázdnou zeď. Vytvořme si malou galerii umění ve vlastním domě! Jestliže však obrazy malířů mají být subtilním zpestřením zajímavé aranžace, vyberme si vnitřní rámy nebo antirámy. Hrajme si s velikostmi – malé obrazy malířů spojme s velkými. Věšme je na zeď podél schodů vedoucích do druhého patra, případně je umístěme rovnoběžně na zeď na chodbě. My si nedokážeme představit stylovou aranžaci bytu bez nádherných obrazů krajiny. A Vy?