Fototapety podle kategorie - Levandule

Fototapeta levandule je skvělou možností pro milovníky fialové barvy a stylu designu interiérů, tak typického pro francouzskou provincii. Rostlina, kterou máme spojenou s poli obdělané půdy v Provence, propůjčuje interiérům rys romantismu. Fototapeta levandule je neobyčejně ženským motivem. Ideálně dozdobí vesnický domek, byt zařízený ve stylu shabby chic nebo interiérů, které nemají žádný konkrétní styl. Jestliže chceme ložnici, obývacímu pokoji nebo jídelně dodat výrazný charakter, levandule tapeta se zdá být možností, která rozhodně stojí za zvážení.

Fototapeta s levandulí

Fototapeta s levandulí

Obývací pokoj získá romantický charakter, když se na jeho stěně objeví fototapeta s fialovou levandulí a zlatavou trávou provensálských luk.
Fototapeta levandulová louka

Fototapeta levandulová louka

Fototapeta s levandulí je vysněnou dekorací do dámské ložnice, které dominují monochromatické doplňky.
67 fototapet
Fototapeta levandule v Provence

Fototapeta levandule v Provence

Stylizace v provensálském stylu se neobejde bez velkoformátové fototapety s levandulovým polem.
Fototapeta fialové květiny

Fototapeta fialové květiny

Jemný tisk na fototapetě s levandulí osvěží interiér obývacího pokoje, který naplní subtilní barvou.
Fototapeta levandule do předsíně

Fototapeta levandule do předsíně

Levandulová fialová barva se skvěle doplňuje s eklektickou aranžací předsíně. Taková fototapeta by se měla na hlavní stěně.
Fototapeta levandule do kuchyně

Fototapeta levandule do kuchyně

Minimalistická kuchyně, kterou vyzdobíme fototapetou s levandulí, bude útulnější.
Fototapeta květy levandule

Fototapeta květy levandule

Květy levandule v makro měřítku jsou efektní dekorací ložnice zaaranžované v ekologickém stylu.
Fototapeta kytice levandule

Fototapeta kytice levandule

Květinové motivy jsou univerzální možností, jak doplnit stylizaci. Levandule se hodí např. do ložnice.
Fototapeta levandulové pole

Fototapeta levandulové pole

Fototapeta otevřené okno umožňuje manipulovat s optikou interiéru, který se bude zdát prostornější.
Fototapeta levandule krajina

Fototapeta levandule krajina

Západ slunce nad Provence se může objevit v klasické ložnici nebo v obývacím pokoji.

 

Interiéry vonící levandulí - lavendule fototapety

Prvky interiérového designu s rostlinnými vzory a květinovými motivy jsou několik posledních sezón velmi módní. Říká se, že květinové ornamenty jsou stylisticky závazné a vyžadují množství pozdějších kompromisů a velmi pozorného vybírání dalších doplňků. Neexistuje větší mýlka! Zásada zlaté střední cesty, tedy dobrá míra, je odpovědí na mnoho stylistických otázek. Dnes si položíme jednu z nich, konkrétně: jak využít levandule tapeta v interiérech? 

Samolepící tapeta levandule patří k nejpopulárnějším květinovým vzorům. Čím to je? Na jednu stranu je to rostlina poměrně neutrální. Není tak přirozeně znevýhodněná asociacemi jako třeba taková růže. Na druhou stranu je potom kouzelná a inspirující. Levandulové pole nám na mysl přinášejí představy odpočinku, dovolené, idylky, vesnice. Velmi snadno ji můžeme zakomponovat do jakékoliv místnosti. Všechno záleží na barvách fotografie, stupně intenzivity barvy, velikosti květinového vzoru. Přizveme-li si na pomoc levandule tapeta máme šanci na celkovou proměnu obývacího pokoje či ložnice: delikátnost, nadýchanost a lehkost charakterizují styl a vnímání prostor, ve kterých jsou využity květinové motivy. Tady je několik nápověd, jak dosáhnout tohoto efektu.

Levandule fototapeta v makro záběru

Záběr stébla levandule ve velkém přiblížení a zvětšení je zajímavou hrou mezi přírodou a uměním. Nejde o realistické zobrazení vzhledu rostliny, ale o vizuální efekt: rozjasnění, energii a svěžest. Fototapety levandule mohou být založeny na lehce nejasném záběru, s jemnými světelnými paprsky, prolínající se barvy, které vytvářejí příjemný estetický efekt. Taková dekorace bude skvěle vypadat vystavená na odiv: v kuchyni nebo jídelně, mezi bílým, hladkým nábytkem. Důležité jsou také doplňky, pastelové elementy se budou skvěle doplňovat s delikátním designem interiéru.

Levandule tapeta na zeď

Dalším zajímavým a inspirujícím nápadem je levandule na deskách, nejčastěji barvených na bílo. Využívána je především v ložnicích: dobře bude vypadat na zdi, při níž stojí např. dřevěná postel. Tímto způsobem se levandule tapeta na zeď stane specifickým vizuálním rámem „nočního klidu” a místem plným nádhery, ve kterém bude radost relaxovat.Podobně dobře bude fototapeta levandule na deskách vypadat v kuchyni. Kuchyňský, dřevěný nábytek, příslušenství v selském stylu se bude skvěle kombinovat se dřevem. Můžeme vybrat fotografii zobrazující stébla sušené levandule, která bude zvláště dobře vypadat mezi skutečnými sušenými bylinkami nebo rostlinami v květináčích. V tomto případě se skvěle hodí fototapeta levandule na deskách v barvě přírodní hnědé.

Fototapeta levandule

Nejoptimálnější vyřešení aranžace, které pomůže opticky oklamat oko pozorovatele. Využitím hry s hloubkou a perspektivou, levandule tapeta na zeď umožní dosáhnout efektu zvětšení pokoje. Je to nejkomplexnější řešení, které omezí na minimum nutnost investování do doplňkových dekorací.

Fototapeta levandule vytvoří centrální bod pokoje a přitáhne veškerou pozornost na sebe. Můžeme se rozhodnout pro celé levandulové pole. Jednu jistotu máme: samolepící tapeta levandule by měla být ve shodě s koloristikou nábytku, koberců a dalších dekoračních prvků. Nejlépe by bylo, kdybychom vytvořili konkrétní koloristický vzor pokoje a drželi bychom se ho. Fototapeta levandule se skvěle také do dětského pokoje, především do pokoje malé slečny: jemné barvy, mistrné vzory a krásnou, dalekou perspektivu Vaše princezna jistě ocení. Jestliže máme k dispozici velkou, bílou zeď, zajímavým nápadem je fototapeta levandule ve formě triptychu. Levandule tapeta na zeď rozdělená na tři části, dodá trochu modernosti tradiční, rustikální stylizaci.