Obrazy podle kategorie - Mapa světa

Když se díváme na obraz mapa světa, pak obvykle první věcí, která nás napadne, nejsou plány na prázdninovou výpravu, ale školní mapa ze třídy zeměpisu. Hodiny strávené s nudnou výukou zeměpisných oblastí, všech států a jejich hlavních měst způsobily, že většina z nás má na mapy negativní vzpomínky. Rádi bychom Vám však ukázali, že obraz na plátně s mapou může být nádhernou dekorací obývacího či dětského pokoje, nebo dokonce i kuchyně. Zbavíme Vás negativních školních asociací a ukážeme Vám tuto formu dekorace ve zcela novém světle. Překvapivé přístupy k mapám umožní, že mapa světa na plátně může přijmout formu origami, současného uměleckého díla nebo podobu antikvárních dokumentů z koloniálního období. 

Obraz černobílá mapa světa

Obraz černobílá mapa světa

Obraz s černobílou mapou světa nabízí moderní variantu do obývacího pokoje nebo stylové kanceláře.
Obraz mapa světa retro

Obraz mapa světa retro

Pokud je Vaše dekorovaná místnost ve stylistice vintage, vsaďte na mapu světa ve starodávném provedení.
53 obrazů
Obraz mapa z nápisů

Obraz mapa z nápisů

Obraz s motivem mapy zkomponované z barevných nápisů je ideální volbou do pokoje teenagera.
Obraz mapa v blankytném provedení

Obraz mapa v blankytném provedení

Pro ty z Vás, kdo preferujete pastelové barvy, jsme připravili obraz v delikátním blankytném odstínu.
Obraz barevná mapa světa

Obraz barevná mapa světa

Obraz s pestrobarevnou mapou světa vnese do místnosti radostné barvy a rozzáří monotónní zeď.
Obraz akvarelová mapa

Obraz akvarelová mapa

Jste milovníkem malířství? Pokud ano, pak si vyberte obraz s mapou světa inspirovaný akvarelovými uměleckými díly.
Obraz mapa vintage

Obraz mapa vintage

Obraz s mapou vintage bude skvěle působit v bytě zařízeném v eklektickém stylu nebo v rustikálních interiérech.
Obraz barevné skvrny

Obraz barevné skvrny

Obraz s mapou z barevných skvrn je veselou nabídkou do obývacího pokoje nebo do pokoje Vaší ratolesti.
Obraz minimalistická mapa

Obraz minimalistická mapa

Obraz s minimalistickou, monochromatickou mapou můžeme dokonale zakomponovat do moderního interiéru.
Obraz starodávná mapa

Obraz starodávná mapa

Takový obraz je univerzální ozdobou, která propůjčí eleganci nejen obývacímu pokoji, ale i gastronomickému zařízení.
Obraz papírová mapa

Obraz papírová mapa

Námi prezentované obrazy vystupují v mnoha estetikách – tentokrát jsme vsadili na expresivní efekt vintage!
Obraz s mapou světa vintage

Obraz s mapou světa vintage

Mapa připomínající epochu zeměpisných objevů je výjimečnou dekorací elegantně zařízeného obývacího pokoje či ložnice.

 

Různorodé obrazy mapa světa

Když přemýšlíme o mapách, obvykle si představíme dva druhy: politické – s rozdělením na státy, a fyzické – z vyznačenými zeměpisnými oblastmi. Právě s nimi jsme nejčastěji pracovali ve škole. Nabídka našeho obchodu je však mnohem širší. Pro didaktické potřeby nalezneme také profesionálně zpracovanou politickou mapu světa na obraze, ale přeci jenom sázíme spíše na originální a výjimečné přístupy. A proto v naší nabídce můžete objevit:

  • obraz mapa světa připomínající umění origami přivedené k dokonalosti,
  • obraz, jako vytažený z pracovny Jacksona Pollocka, představující kontinenty ve formě rozstříknutých barevných skvrn,
  • obraz mapa světa v retro stylu navazující na koloniální výpravy z 19. století.

Díky široké nabídce vzorů, bez ohledu na to, v jakém stylu jste si zařídili interiér, nebudete mít sebemenší problém najít takový obraz mapa světa na zeď, který s ním vytvoří harmonický celek.

Cesta do minulosti, čili mapa světa – obraz v retro stylu

Dokonalým doplňkem do obývacího pokoje v koloniálním stylu je překrásný, starodávný globus z 19. století objevený v antikvariátu nebo na bleším trhu. Nicméně to se povede jen zřídka a přiznejme si, že finančně si to ne každý může dovolit. V naší nabídce naleznete stejně nádherný obraz s mapou světa připomínající rozložený starožitný globus. Muzeální charakter vzoru a mytologická zobrazení, která se nacházejí kolem něj, dokonale reflektují skutečné historické dokumenty. Jestliže Váš obývací pokoj navazuje na styl vintage, ale koloniální vlastnosti jsou mu cizí, stojí za to zvolit raději tradičnější mapa světa – obraz, který se od standardních map liší koloristikou. Klasické představení kontinentů připomínající zažloutlý dokument nebo snímek ve stylu sépie bude báječně korespondovat s obývacím pokojem v retro stylu. Překrásně vypadá také obraz mapa světa na zeď se starodávným kompasem v kovovém rámu. Tento vzor se hodí především do interiérů, v nichž se nacházejí mosazné lampy, svícny nebo nábytek s ocelovým kováním.

Méně znamená více – minimalistický obraz mapa světa v obývacím pokoji


Obraz s mapou světa na zeď je také dokonalou variantou do moderního interiéru. Jestli hledáte výraznou dekoraci v minimalistickém stylu, pak pro Vás máme něco speciálního. Úsporně zařízený obývací pokoj, kterému dominují monochromatické barvy potřebuje vhodně vybrané doplňky, aby si zachoval svůj unikátní charakter.

  • Obraz na plátně představující pevniny v podobě obrysů nebo poskládaných tvarů origami bude báječným doplněním moderního interiéru.

  • Trefou do černého bude také obraz představující kontinenty na bílé, cihlové zdi ve skandinávském stylu nebo dřevěném pozadí.

  • A pokud hledáte dekorační prvek, který oživí tlumené prostory, stojí za to sáhnout po takovém, který připomíná pestrobarevná díla stylu action painting. Obraz mapa světa na zeď připomínající rozstříknuté barevné skvrny, které se skládají do tvarů jednotlivých kontinentů, je skvělou variantou pro milovníky současného umění.

Dětský pokoj ve světovém vydání

Jestliže se Vaše dítě zajímá o geografii, stojí za to vzít jeho zájmy v potaz a vhodně mu zařídit pokoj. Barevné a originální zobrazení kontinentů bude nejen zajímavou dekorací, ale také skvělou příležitostí prohlubovat znalosti. Politická mapa světa připomínající pomůcku z kabinetu zeměpisu totiž není tou nejlepší volbou. Prohlédněte si moderní pestrobarevné vzory uzpůsobené věku Vašeho dítěte. Báječným nápadem může být mapa světa s vyznačenými městy, vedle nichž se nacházejí miniatury nejdůležitějších budov a památek.

Obraz mapa světa do kuchyně

Originální přístup k tématům, jakými jsou mapy, umožňuje, že dekorace v geografickém stylu může skvěle působit také v kuchyni. Do těchto prostor doporučujeme obraz na plátně představující kontinenty ve formě tvarů sesypaných z pestrobarevného exotického koření. Jiné řešení nabízejí obrazy, na kterých jsou jednotlivé pevniny složené z produktů či jídel typických pro danou oblast. Taková kompozice navazuje na práce Giuseppeho Arcimbolda a stane se unikátní a nádhernou dekorací kuchyně.