Fototapety podle kategorie - Zeleň

Zeleň patří k těm nemnoha věcem, které mají rádi doslova všichni. Vždyť jak by bylo možné nemít rád relaxační procházky po lese, rande v parku nebo snad výhled na strom za oknem či kousek trávníku před domem? Zeleň zlepšuje naši náladu a vyvolává v nás samé příjemné emoce: těžko se tedy divit, že tapety se zelení patří k nejpopulárnějším motivům v našem katalogu! Zelená tapeta je jedním z těch vzorů, které vypadají dobře v každém interiéru a se kterými zkrátka nikdy nešlápnete vedle: výborně budou působit jak v domácích místnostech, stejně tak ve firemních – a to bez ohledu na charakter či styl, ve kterém jsou zařízeny. Abychom Vám to dokázali, připravili jsme pro Vás několik variant, jakým způsobem se dá použít tapeta zelená jako prvek zajímavé aranžace. Jsme si jisti, že se Vám nejedna trefí do vkusu!

49 fototapet

 

Je to zelený: tapeta zelená do domu i firmy

Dost možná je nejoblíbenější světovou barvou – alespoň podle statistik – modrá, ale právě zeleň vyvolává nejvíc pozitivních asociací. Když je něco zelené, hned máme tendence si myslet, že je to zdravé nebo ekologické! Zelená v nás asociuje také svěžest, mládí a zdraví. A přestože, nedá se nic dělat, můžeme také zezelenat závistí nebo být zelení jak sedma, když nám není dobře od žaludku, tak takové drobnůstky nemůžou v žádném případě pokazit zelené barvě reputaci. A proto je trošku záhadou, že při aranžování interiérů je zelená poměrně nedoceněnou barvou. A je to rozhodně veliká škoda! Vhodně vybraná tapeta zelená nejen že oživí každý interiér, ale také zajistí, že bude vypadat zajímavě a skutečně stylově – a bude mí ještě další pozitivní vlastnosti, o kterých píšeme níže.

Zelená tapeta na zeď: to nejlepší do kanceláře

Ty nejprogresivnější firmy, které se zajímají o zdraví a dobrý psychický stav svých zaměstnanců, vytvářejí ve svých sídlech tak zvané rest roomy. Jsou to místnosti, ve kterých si – jak jejich název napovídá – pracovníci mohou oddechnout od těžké práce, dopřát si relaxaci, zahrát si různé hry nebo si dokonce na chvilku zdřímnout. A proč o tom píšeme? Protože zdi takových místností jsou vždy nezbytně natřené na zeleno!

Zelená, jak už po dlouhá léta opakují nejen oční lékaři, ale také specialisté na pozicích závodních lékařů, je totiž barvou, která způsobuje, že oči odpočívají. A v současných kancelářích, ze kterých se stalo něco ve stylu rafinovaných mučíren očí (monitory počítačů i obrazovky jiného typu, suchý vzduch, zářivky...). Naše smysly zraku to skutečně nemají snadné. Jestliže se tedy chcete postarat o dobrý psychický stav svých zaměstnanců, měla by jednu stěnu Vaší kanceláře ozdobit zelená fototapeta na zeď. Nejlepším místem pro ni bude to, na které padá zrak pracovníků, když zvednou oči od počítače. Dbejte na to, aby vybraná zelená tapeta představovala uklidňující výjev, který se do vkusu trefí všem: na příklad jarní les nebo rozkvetlá louka.

Zelená fototapeta v dětském pokoji: jistá volba!

Mámě zde nabídku pro všechny rodiče unavené věčnou modro-růžou dětskou rutinou: samozřejmě, fototapety v zelené! Jestliže sáhnete po nějaké příjemné přirozené krajince, můžete si být jisti, že pokoj svého dítěte ozdobíte dekorací, která "poroste" společně s ním: nebude působit ani infantilně ani příliš dospěle bez ohledu na to, zda je Vaší ratolesti 5 nebo 15 let! Tapety se zelení můžete lepit samostatně jako hlavní dekoraci interiéru (je to skvělé řešení, když hledáte něco, co nabídne výrazný výsledek při nevelkých časových i finančních nákladech). Můžeme to také uchopit jako část tématické aranžace a s jejich pomocí proměnit dětský pokoj v začarovaný les, svět dinosaurů nebo v jiné pohádkové místo. Stojí za to zmínit, že každá naše tapeta zeleň je zelená i v metaforickém smyslu: všechny jsou ekologické, bezzápachové, naprosto netoxické a nehořlavé. Díky námi používané technologii latexového tisku jsou také velmi trvanlivé a výjimečně odolné proti poškození: když jsme říkali, že naše zelená tapeta na zeď může růst společně s dítětem, měli jsme na mysli také to, že může vydržet dlouhá léta!

Zelená tapeta jako dekorace ložnice

V ložnicích dominuje bílá nebo uklidňující pastelové barvy, nemáme pravdu? A přestože na tom není nic špatného, přece jenom nás po čase může tato mdlá paleta barev začít nudit. Tapeta zelená se může stát báječnou alternativou tradičních jemných barev! Stojí za to vybrat nepříliš zářivý odstín zelené tapety, ledaže byste byli schopni příjemně relaxovat v obklopení velmi intenzivních výrazných barev!

Fototapeta ve Vaší ložnici může představovat, tradičně, les nebo louku, ale jestliže přírodní vzory nejsou Vaším šálkem kávy, vždy můžete sáhnout po jiných, méně typických motivech: na příklad po abstraktních geometrických vzorech, motivech inspirovaných vzory tkanin nebo dokonce po moderní grafice? Vyberte si takový motiv, který se bude hodit k ostatním prvkům aranžace interiéru, abyste získali harmonickou kompozici, která bude přát relaxaci a odpočinku.