Fototapety podle kategorie - Graffiti

Fototapeta graffiti nabízí způsob, jak pod vlastní střechu přenést města, která pulsují životem. Jestliže máme k dispozici vysokou, prázdnou zeď a dobře se cítíme v městské atmosféře, jistě doceníme energické a rozhodné fototapety s motivy graffiti. Odvážná spojení barev a tvarů, industriální nádech a typ "kontrolovaného" nepořádku dobře charakterizují tento styl vybavení interiérů, který nám připomíná prvky estetiky punk rocku, grunge a skejťácké kultury. Tapety graffiti propůjčí moderní, undergroundový vzhled téměř každé aranžaci. Jestliže se nebojíme odvážných spojení, pak by nás taková nabídka mohla zaujmout.

Fototapeta graffiti 3D

Fototapeta graffiti 3D

Graffiti na uličkách Baltimoru je výjimečně barevné, a proto se v podobě fototapety báječně hodí např. do pokoje dospívající mládeže
Fototapeta graffiti pro teenagera

Fototapeta graffiti pro teenagera

Abstraktní graffiti zachycené na fototapetě je originálním doplňkem eklektického interiéru.
73 fototapet
Fototapeta graffiti do obývacího pokoje

Fototapeta graffiti do obývacího pokoje

Nepravidelné motivy na fototapetě graffiti zpestří moderní aranžaci denního pokoje nebo garsonky.
Fototapeta graffiti do ložnice

Fototapeta graffiti do ložnice

Stylový tisk graffiti zvýrazní výjimečný charakter ložnice teenagera.
Fototapeta graffiti nápis

Fototapeta graffiti nápis

Výrazný nástěnný nápis na bílých cihlách je jednou z minimalistických interpretací street artu.
Fototapeta graffiti street art

Fototapeta graffiti street art

Graffiti ve všech odstínech modré nabízejí způsob jak přenést barvy do pokoje teenagera.
Fototapeta graffiti v Šanghaji

Fototapeta graffiti v Šanghaji

Fototapeta graffiti je výrazným a zajímavým ozdobným prvkem v interiéru, takže by se měla objevit na jedné ze zdí.
Fototapeta barevné graffiti

Fototapeta barevné graffiti

Graffiti v netypickém, abstraktním provedení, promění monotónní stylizaci dětského pokoje.
Fototapeta pro mládež graffiti

Fototapeta pro mládež graffiti

Zeď ozdobená tapetou graffiti se stane důležitým akcentem stylizace, který rozhodne o celkovém charakteru interiéru.
Nástěnná fototapeta graffiti

Nástěnná fototapeta graffiti

Nápisy ve stylu pouličního umění nejsou rezervovány pouze pro mládež. Využijeme je např. v ložnici.

 

V rytmu města: fototapety graffiti

Fototapety graffiti jsou ztělesněním ideje urban style, čili městského stylu spojeného s kreativními grafickými řešeními, především co se týká koloristiky. Tohle je skrz naskrz moderní stylizace, která dodá svěžest příliš vážným interiérům. Neexistuje pouze jedna jediná definice techniky a stylu, kterou bychom mohli popsat umění graffiti. Je těžké ho definovat, odlišit od zbytku celého spektra street artu. A právě takové jsou také tapety graffiti: vnitřně jsou velmi různorodé, ale propůjčují specifický styl dekorovaným místnostem - jejich přidanou hodnotou je atmosféra svobody, vzpoury a odporu, kterou v interiéru vytvářejí.

Fototapeta graffiti na zeď: s čím to spojit?

Graffiti se dobře komponuje se stěnami, které mají výraznou strukturu. Může to být například cihlová zeď, efekt "neomítnutých stěn" a surových, jakoby nehoblovaných desek. Ideální by bylo, kdyby byt, ve kterém použijeme fototapetu, měl viditelné instalace nebo konstrukční prvky střechy nebo stěn, které by dodatečně zdůraznili městský rytmus a atmosféru metropole. Barevné tapety graffiti vypadají velmi dobře s kovovým nábytkem či dekoracemi, ať už v matovém nebo lesklém futuristickém provedení. Výborně se prezentují také sestavy graffiti a ocelové, šedé barvy. Graffiti je často považováno za vandalismus. Hranice uměleckosti se tu zdá být velmi tenoučká. Takže když vybíráme fototapetu graffiti na zeď musíme dát trochu na náš vlastní pocit. Napovíme, v jakých místnostech a v jakém kontextu bude fototapeta graffiti vypadat dobře a vkusně.

Fototapeta graffiti do dětského pokoje

Tapeta graffiti se zdá být ideálním řešením do dětského pokoje nebo do pokoje teenagera. Rozhodný charakter aranžace spojený s intenzivními barvami a abstraktní grafikou se stane skvělým doplněním království dětské představivosti. Můžeme vybrat vzory spíše pro mládež, barevné, spojené s konkrétní subkulturou nebo použít jeden vybraný motiv založený na obraze nebo popisu. V pokoji pro teenagera si můžeme dovolit chaotičtější, pestřejší a extravagantnější kreace fototapety graffiti na zeď. Budou totiž přitahovat pozornost a s jistotou se zalíbí našim dětem.

Fototapeta graffiti na zeď v obývacím pokoji

Skvěle se hodí do bytů v loftech a do pokojů s vysokými stropy. Fototapety graffiti jsou dokonalým řešením v místnostech, které mají málo spotřebičů, jsou bez nábytku nebo jsou zařízené minimalisticky. Stávají se totiž výraznou dekorací a koncentrují pozornost na sobě. Můžeme rovněž využít tapety graffiti ve 3D provedení, které rozhodně ovlivní posouzení místnosti. Jednotlivé projekty, které jsou založeny na geometrických, abstraktních a silných liniích vytvoří zajímavou kompozici s pohodlnými, jednobarevnými křesly a pohovkami. Fototapety graffiti ve 3D provedení jsou také výbornou možností do malých, těsných interiérů, které potřebují opticky zvětšit. V závislosti na našem estetickém vkusu stojí za to v obývacím pokoji - místě relaxace a odpočinku - vsadit na tlumenější barvy, které se hodí k ostatním elementům zařízení.

Fototapeta graffiti do koupelny

To je poměrně neobvyklá lokalizace tapet graffiti na zeď. Přesto však stojí za zvážení. Graffiti v koupelně - nad vanou nebo kolem rámu zrcadla - propůjčí umělecký výraz celé aranžaci. Takto silný akcent dokonce ani nemusí korespondovat s armaturou či jinými prvky vybavení. Naopak se vlastně takový nelad může stát silou a trumfem této místnosti. Nebojme se proto mocných barev a výrazných linií. Koupelny, nejčastěji nevelké a málo různorodé, získají novou tvář, jestliže v nich vyzkoušíme fototapety s motivem graffiti.