Obrazy podle kategorie - Graffiti

Móda a design dokážou člověka zaskočit. To, co se na začátku zdá být nepohodlné, nepraktické nebo neelegantní, se postupem času stává vrcholem všeho a získává titul nejžhavějšího trendu sezóny nebo dokonce celé dekády. Obrazy graffiti představující undergroundový proud pouličního umění mohou vzbuzovat v mnoha lidech jisté pochybnosti. Tyto dekorace jsou specifické svým poměrně syrovým, často až divokým charakterem, výrazné barvy přitahují celou pozornost diváka – a estetika teenagerů jako by se nehodila do elegantního obývacího pokoje. Jenže graffiti obrazy jsou rozhodně nedoceněnou možností, jak během okamžiku proměnit monotónní interiér ve stylovou aranžaci. Jestli byste si chtěli trošku zaexperimentovat se svým interiérem a obrazy graffiti Vám vrtají hlavou, rozhodně si pročtěte naše nižší rady.   

29 obrazů

 

Dekorace pro lidi toužíce po zajímavém designu, čili obrazy graffiti na tapetě

Dříve než se Banksy – čelní představitel street artu – stal známým a na celém světě oceňovaným umělcem, nástěnné malby a graffiti se těšily pochybnému uznání u značné části společnosti. Nebyly považovány za umění, ale za výstřelky chuligánů, kteří si spíše než obdiv zaslouží pořádnou pokutu. Banksy však dokázal toto pouliční umění dostat na úroveň politicky angažovaných uměleckých děl, kolem nichž se dá jen těžko lhostejně projít. Dokazují to i ceny, jakých dosahují jeho díla na světových aukcích. Graffiti obrazy mohou být tedy báječnou možností, jak vnést do interiéru trošku umění, a to i té nejvyšší úrovně. Pokud dokážete ocenit kvality pouličního malířství, můžete ho vědomě zakomponovat zároveň do elegantního, minimalistického, stejně jako i do industriálního obývacího pokoje, a vytvořit tak unikátní aranžaci podle svého (dobrého) gusta. Obrazy graffiti ve formě jedné, výrazné dekorace nebo galerie menších obrazů se jistě trefí do vkusu všem, kteří milují avantgardní řešení a výjimečný design. 

Nápad na prostorný interiér - velký obraz graffiti v moderním obývacím pokoji

Moderní obývací pokoj je obvykle zařízen v elegantní, minimalistické nebo v originální industriální estetice. Zároveň jak v prvním, tak i ve druhém případě budou obrazy graffiti skvělým doplňkem aranžace. V úsporné verzi, ve které dominují tlumené barvy, jednoduchý geometrické nábytek a minimální množství doplňků, vyplní velký, výrazný obraz prázdný prostor a způsobí, že se interiér okamžitě stane útulným a oku lahodícím. Pokud chcete oživit obývací pokoj, sáhněte po představeních v energických nebo dokonce neónových barvách. Jestliže Vám však naopak záleží na zachování tlumené koloristiky, bez problému naleznete černobílé obrazy s graffiti nebo se vzory v delikátních, pastelových odstínech. V industriálním obývacím pokoji budou dekorace v estetice urban style báječně korespondovat se syrovým charakterem neomítnutých betonových nebo cihlových zdí. Graffiti obrazy budou působit nejlépe, když se rozhodnete pro velké, výrazné představení, které vyplní prostorný interiér a stane se zásadní dominantou aranžace.

Obrazy graffiti v pokoji teenagera – vsaďte na barvy!

Obrazy graffiti se báječně hodí také do teenagerovské aranžace. Vaše dítě nemusí poslouchat žádný konkrétní hudební styl, jakými jsou rap či hip hop, aby se mu taková dekorace trefila do vkusu. Zkuste vyhledat vzory, které navazují na slavné práce Banksyho, představují zajímavý nápis nebo kompozici připomínající současné umělecké abstraktní dílo. Aby graffiti obrazy vytvořily harmonický celek s aranžovaným pokojem, je vhodné sáhnout po barvách, které budou korespondovat s nábytkem nebo zdmi. Tímto způsobem zabráníme vzniku dekoračního chaosu. V široké paletě vzorů nalezneme zároveň jak realistická zobrazení, která nám připomenou fotografie, tak i komiksové postavy ve zjednodušené, syntetické formě.

Obrazy graffiti na různé způsoby -  pub, taneční škola i pizzerie

Základním plusem, který charakterizuje obrazy graffiti, je jejich živí, energický vzhled. Gejzír barev způsobí, že pokoj získá vzhled jediný svého druhu, zatímco moderní forma umožní zakomponovat vybraný vzor do spousty, a to zcela různých, místností. Obraz graffiti bude skvěle vypadat v umělecké kavárně nebo ve studentském pubu, kde klademe důraz na syrový, avantgardní vzhled. Taková dekorace může rovněž zdobit stěny taneční školy, která se specializuje na breakdance styl, jenž výrazně čerpá z estetiky urban style. Tyto barevné vzory zpříjemní klientům čekání na chutné pokrmy v pizzerii nebo v restauraci. Možností máme skutečně mnoho – a v každé z nich bude veliký obraz graffiti vypadat naprosto fantasticky!