Obrazy podle kategorie - Tečky

Když někdo říká, že obraz z teček je jen plátno, které se hodí výlučně jako ozdoba interiéru dětského pokoje, přivádí nás tím téměř k zuřivosti. „Nic takového, tečky jsou přeci pro každého!” myslíme si v takovou chvíli. Člověk z nich vůbec nemusí vyrůst: přímo naopak, to ony mohou dospívat s námi. Z našeho nesouhlasu s rezignováním na tečky se zrodil právě tento mini rádce na téma, jakým způsobem můžeme obraz tečky využít v „dospělých”  interiérech různého typu – jak v domácí ložnici či obývacím pokoji, tak dokonce i v restauraci nebo v kavárně! Doufáme, že zde naleznete inspiraci pro své vlastní experimenty s tímto krásným, hravým vzorem – a že si obrazy z teček získají takovou popularitu, kterou si rozhodně zaslouží. Seznamte se s našimi radami a využijte je jako výchozí bod k vlastním stylovým pokusům!

60 obrazů

 

A tečka: obrazy z teček pro velké i malé

Zábavný a půvabný vzor, jakým jsou tečky, puntíky, flíčky nebo jakkoliv jinak bychom se rozhodli je nazvat, byl z nějakého zvláštního důvodu téměř celý určen pouze do dětských pokojíků, eventuálně také do pokojů teenagerů – škoda, protože je skutečně snadné použít ho také k výzdobě interiérů, které můžeme směle označit za „dospělácké”! Puntíky, které jsou dnes velmi silně spojené především s aranžacemi různého typu ve stylu vintage, zvláště pak těch, které navazují na 50. a 60. léta, prožily svou chvíli oslnivé popularity na začátku této dekády – více méně v tu samou dobu, kdy byl obrovským hitem chevron, tedy vzor klikyháků. Od té doby stále existovaly kdesi na horizontu světa designu a dekorace – ale my věříme, že si zaslouží něco víc! První místo na pódiu! Doufáme, že se nám povede nadchnout i Vás naší láskou k tečkám – přečtěte si o tom, jakým způsobem obrazy malované tečkami mohou proměnit Vaše byty i firmy!

Sáhněte po klasických obrazech z teček...

Těžko najít tradičnější, nadčasovější vzor než bílé tečky na černém pozadí – nebo opačně, černé tečky na bílém pozadí. Oblečení zdobená tímto vzorem nosily celé řady žen, které jsou považovány za ikony stylu: od Grace Kelly až po Lady Gaga. Stejná atmosféra čehosi zároveň svěžího i vintage, která způsobuje, že puntíky jsou trvalým módním prvkem, způsobí i to, že se obraz tečky stane báječným dekoračním akcentem v interiéru. Co to znamená? To je jednoduché: abyste dosáhli výrazného efektu, sáhněte po obraze z černých teček na bílém pozadí (nebo, jak už jsme sugerovali, naopak), zatímco pro zmírnění výsledku můžete vybrat verzi s tělovou barvou místo bílé, nebo šedivou či tmavě modrou místo černé (to je také klasika, ale mnohem subtilnější). Pokud dekorujete jiný interiér než dětský pokoj nebo ložnici teenagera, bude pravděpodobně nejlepším řešením držet se dál od všech jiných barev: barevné obrazy malované tečkami mohou nechtěně vytvořit trochu přehnaně infantilní atmosféru!

 ...nebo přímo naopak

Není puntík jako puntík! Nemusí být přeci každý ideálně rovnou, symetricky rozloženou tečkou: v našem katalogu naleznete také nejeden obraz z teček, které vypadají, jako by byly natištěny pomocí prstů, nebo takový, v němž se tečky skládají do zajímavých pointilistických vzorů... Takový obraz z teček, který není tak úplně obrazem z teček, může být překvapivě osvěžující a... překvapivě dospělý.

Obrazy malované tečkami: vrstvy, vrstvy, vrstvy!

Víte, že spojování, skládání a sestavování vzorů patří k našim nejoblíbenějším trendům – obraz tečky není výjimkou! Můžete, jako ve staré písničce, spojit puntíky a růže, tedy tečky s květinovými vzory, ale můžete se také vydat cestou pop artu a spojit puntíky s jinými motivy inspirovanými geometrií, na příklad proužky nebo čtverečky. Obraz z teček bude fantasticky vypadat na pozadí vzorované fototapety!

Při výběru obrazu z teček, mějte na paměti měříko

Drobné vzorky jsou obvykle považovány za dospělejší, vhodnější k ozdobení obývacího pokoje nebo ložnice, zatímco ty větší a výrazné jsou lepší, pokud plánujete vyzdobit dětský pokoj. Nevelký tečkovaný vzorek v sobě bude mít cosi rafinovanějšího – bude zvát k tomu, abyste k němu přišli blíž a pořádně si ho prohlédli. Velké puntíky jsou mnohem zřejmější.

Ať se obrazy z teček stanou akcentem, ne centrem

Věnovali jsme tu spoustu místa úvahám na téma „co udělat, aby vzory s puntíky byly tak subtilní a dospělé, jak je to jen možné“ - a přesto je pravda taková, že dokonce i ty nejrafinovanější, nejelegantnější interiéry hodně získají doplňkem, který v sobě má mládí a zábavu! Stojí za to využít obraz tečky tak, abychom do interiéru vnesli závan rošťáctví – na příklad ho pověsit vedle jiných, „vážnějších“ pláten.