Fototapety podle kategorie - Hory

Fototapeta hory je nabídkou jak pro ty z Vás, kteří milujete horolezectví a dobývání dalších a dalších vrcholků, tak i pro ty, kdož krásu zakletou do skal obdivujete z jistého odstupu. Zasněžené štíty, zelené horské louky se salašemi nebo slunce zapadající za horský hřeben, to je pouze malý výčet možností, jaké nabízejí naše fototapety hory. Není důležité, jestli bydlíte v centru velké metropole, nebo v malém domečku na samotě u lesa, fototapeta hory je skvělým řešením do každého interiéru. V moderním industriálním obývacím pokoji hory prolomí městský charakter a zároveň budou korespondovat s výraznými, ostrými liniemi nábytku. V rustikální aranžaci zdůrazní spojení s přírodou a budou se skvěle prezentovat ve společnosti dřevěného, lidového nábytku. 

Fototapeta hory do ložnice

Fototapeta hory do ložnice

Pokud byste se každé ráno chtěli probouzet u úpatí hor, pak s takovou fototapetou umístěnou v ložnici si splníte svůj sen!
Fototapeta hory na podzim

Fototapeta hory na podzim

Zlatavá krajina podzimních hor na fototapetě bude výborně vypadat v ložnici zařízené v hnědých a béžových odstínech.
571 fototapet
Fototapeta hory v Grand Teton

Fototapeta hory v Grand Teton

Fototapeta s krajinomalbou hor a jezera oteplí místnost a propůjčí jí tajemnou atmosféru.
Fototapeta horský les v zimě

Fototapeta horský les v zimě


Všem milovníkům světlých fototapet a zimní atmosféry nabízíme fototapetu s horskou krajinou plnou nadýchaného sněhu.
Fototapeta minimalistická pohoří

Fototapeta minimalistická pohoří

Minimalistická fototapeta s motivem hor se hodí jako neutrální pozadí pro výrazné doplňky a barevný nábytek.
Fototapeta abstraktní hory

Fototapeta abstraktní hory


Barevná fototapeta s abstraktním, horským motivem vypadá skvěle v moderní ložnice, stejně jako v pokoji teenagera.
Fototapeta zasněžené štíty

Fototapeta zasněžené štíty

Fototapeta s klasickým motivem zasněžených horských štítů – to je nabídka pro všechny milovníky dekorací inspirovaných přírodou.
Fototapeta pohled na Machu Picchu

Fototapeta pohled na Machu Picchu

Fototapeta s výjimečnou atmosférou, kterou zajišťují horské štíty, bude dobře vypadat ve společnosti přírodních barev a faktur.
Fototapeta hory minimalistické

Fototapeta hory minimalistické

Tmavá fototapeta s minimalistickým motivem horských štítů ponořených v mlze je dokonalou ozdobou pro světlou vanu.
Fototapeta hory v zimě

Fototapeta hory v zimě

Majestátný horský masiv zvěčněný na fototapetě je dokonalou dekorací bytových interiérů, stejně jako barů a restaurací s horskou kuchyní.
Fototapeta horské štíty

Fototapeta horské štíty

Pohled na majestátní hory Vám jistě zpříjemní každodenní relaxaci. Taková fototapeta dobře vypadá v každé stylizaci.
Fototapeta hory z ptačího pohledu

Fototapeta hory z ptačího pohledu

Fototapeta s pohledem na hory z ptačího pohledu opticky zvětší interiér a propůjčí mu překvapivě krásný vzhled.

 

Fototapeta hory – krása zakletá do skal

Tapeta hory je dokonalou variantou pro ty z Vás, kteří rádi čerpáte inspiraci z přírody a krajiny kolem nás. Hory totiž odedávna člověka inspirovaly. Báli jsme se jich a zároveň jsme obdivovali jejich tajemnost, divokost a nedostupnost. Právě tenhle ambivalentní, složitý charakter hor způsobil, že se staly výjimečně populárním motivem v české i světové literatuře. Už ve staré řecké mytologii si můžeme číst o hoře Olymp, na níž žili nejdůležitější bohové.

V Bibli se hory objevují často a pokaždé jsou místem důležitých událostí, čehož příkladem může být hora Sinaj. V Polsku se zase chlubí okouzlujícím příběhem o Giewontu - hoře ve tvaru spícího rytíře, který se probudí, až to bude Polsko nejvíc potřebovat. A my Češi máme téměř totožnou legendu spojenou s Blaníkem a v něm spícími rytíři. Už těchto pár příkladů ukazuje, jak velkou inspirací mohou být pro člověka hory.

Tapeta hory zvětší malý obývací pokoj

Fototapeta hory není pouze kouzelnou dekorací obývacího pokoje. Je to také dokonalý způsob, jak si můžeme opticky zvětšit pokoj, který má nevelkou metráž. Efekt trojrozměrnosti, který nabízí fototapeta hory, způsobí, že se v obývacím pokoji objeví pocit hloubky. Ve výsledku se pak naše prostory budou zdát větší, než ve skutečnosti jsou. Díky tomu můžeme dokonce i nevelký pokoj zařídit nejen prakticky, ale také vkusně. Jestliže je navíc náš interiér charakteristický slabým osvětlením, stojí za to vybrat si fototapety hory v jasných, živých barvách.

  • Fototapety hory jsou dokonalou dekorací interiéru pro milovníky romantických legend a bájí, stejně jako pro příznivce krás naší vlasti.
  • Tapety hory budou skvěle vypadat jak v moderních, tak i v rustikálních interiérech. 
  • Umístíme-li je do nevelkého pokoje, opticky zvětší aranžované prostory.

Fototapety hory v moderním interiéru 

Motiv hor se výborně hodí do moderního, monochromatického obývacího pokoje či salónu. Minimalisticky zařízený interiér totiž přeje výrazné dekoraci v podobě tapety s dominantním vzorem. Tapeta hory bude skvěle vypadat ve společnosti jednoduchých kožených pohovek, nábytku ze skla a oceli, kovových lamp a neomítnutých betonových stěn. Přítomnost přírody, dokonce i jen v podobě divokých a syrových krajin, prolomí trochu městský charakter zařízení a vnese do místnosti barevný akcent v podobě zelených luk nebo blankytného nebe.

Fototapeta Alpy v rustikální aranžaci

Jestliže se Vám splnil sen většiny z nás a bydlíte na horách v kouzelném domečku zařízeném v rustikálním stylu, pak tapeta hory dodatečně zdůrazní unikátní charakter interiéru. Dřevěné vybavení místností v podobě nosných sloupů a nábytku zdobeného folklorními prvky, krb obložený kameny a lampy se stínidly s lidovými vzory - to vše bude vypadat dokonale na pozadí horské fototapety a společně vytvoří stylisticky propojený celek. Jestliže navíc bojujete s nevelkou metráží interiéru, pak fototapeta hory zobrazující panorama opticky zvětší místnost. Romantická horská krajina je báječným nápadem, jak zaaranžovat útulnou ložnici zároveň v moderním, jak i v rustikálním provedení. Zelená krajinka plná života oživí monochromatický interiér, zatímco pohled na slunce zapadající za hory nastolí venkovskou atmosféru. Tapeta hory, která zobrazuje beskydské salaše a ovce, bude skvěle korespondovat s dřevěným nábytkem a nadýchanými bílými koberečky připomínajícími ovčí vlnu. V pokoji teenagera, který miluje horské výlety, bude skvěle vypadat grafická fototapeta hory. Minimalisticky pojatá ilustrace ve formě výrazných trojúhelníků symbolizujících horské vrcholky nebo jemně načrtnuté panorama štítů vytvoří originální dekoraci, která pasuje k modernímu nábytku a současnému designu.