Fototapety podle kategorie - Tunely

Fototapeta tunel je výjimečně originální dekorací, která se hodí do každého interiéru. Pro spoustu lidí je to ozdoba, kterou je při aranžování místnosti velmi těžké využít, a proto se pro ni rozhodne jen menšina. Přitom je třeba zdůraznit, že tapeta tunel nabízí neuvěřitelně rychlý a jednoduchý způsob, jak můžeme opticky zvětšit obývací pokoj, dodat mu hloubku a vnést do něj dojem pohybu. Díky tomu, že tato architektonická forma je k vidění v různých podobách a stylech, hodí se stejně dobře jak do tradičních, tak i do moderních interiérů. Jestliže si nejste jistí, jak v aranžaci použít prostorové fototapety s tímto motivem, níže představujeme několik možností řešení, díky nimž už fototapeta tunel 3d nebude mít před Vámi žádná tajemství! 

227 fototapet

 

Fototapeta tunel 3d - rychlá cesta k většímu obývacímu pokoji

Fototapeta s tunelem Vás přenese do úplně jiného rozměru. Jestliže při aranžování pokoje bojujete s nevelkou metráží, úzkým interiérem nebo nízkým stropem, tapeta 3d tunel opticky zvětší obývací pokoj a zajistí, že bude působit dojmem většího, než ve skutečnosti je. Široká paleta zobrazení zaručuje, že každý najde přesně takový charakter fototapety 3d tunel, který se bude hodit do dekoratérského stylu, který vládne v aranžovaném pokoji. Navíc má fototapeta s tunelem univerzální charakter, který zajistí, že bude nádhernou dekorací po dlouhá léta, bez ohledu na módu, která je zrovna "in", a na stylistické trendy.

Tapeta tunel v každém stylu i v každém interiéru

Mohlo by se zdát, že fototapeta tunel je málo atraktivní formou dekorace. Prim hrají okázalé architektonické konstrukce zobrazující starodávná řešení - např. Karlův most v Praze, industriální nádraží z 19. století nebo slavné kostely a paláce. Postačí však prohlédnout si několik nabídek, abychom pochopili, že fototapeta tunel není pouze praktickým řešením, které opticky zvětší naše prostory. Je to také dech beroucí dekorace, která může vystupovat v různých formách: od minimalistických, přes rustikální, až po čistou abstrakci, která připomíná teleport ze sci-fi filmů. Prostorové fototapety s motivem tunelu se skvěle hodí do každé místnosti.

  • Prostorová fototapeta s tunelem v minimalistickém stylu bude skvěle vypadat v moderním interiéru. Zobrazení tunelu vyrobeného ze surových materiálů: vykopaného do kamene nebo pozvednutého z betonu, bude dokonale korespondovat s monochromatickou koloristikou interiéru a použitými surovinami. Stále častěji jsou totiž moderní interiéry dekorované pomocí neomítnutých, betonových stěn nebo cihlových zdí.
  • Fototapeta tunel v industriální atmosféře nejčastěji zobrazuje dech beroucí ocelové konstrukce s prosklením, které připomínají řešení vlakových nádraží z 19. století. Tato řešení, které tehdy představovaly symbol modernity, dodnes vzbuzují úžas a respekt k výjimečnému umění architektů. Tapeta tunel v tomto stylu dokonale zdůrazní moderní charakter interiéru a vytvoří harmonický celek s kovovým nábytkem.
  • Abstraktní fototapeta 3d tunel se určitě trefí do vkusu milovníkům nových technologií a filmů science-fiction, ve kterých jsou teleporty a cesty časem na denním pořádku. Motiv roztočeného tunelu vytvořeného z barev a světla nejen že oživí monochromatické prostory, ale dojem pohybu způsobí, že se doposud statická kompozice pokoje stane mnohem dynamičtější a získá lehkost.
  • Prostorové fototapety v rustikálním stylu mohou také navazovat na formu tunelu. Malá alej umístěná pod hustě zarostlými korunami stromů nebo tunel vybudovaný z pružných bambusových tyček v tropickém lese budou báječnou ozdobou venkovského interiéru. Nejen že zdůrazní propojení s přírodou, ale budou se také hodit k dřevěnému nábytku, lučnímu kvítí ve folklorních vázách a k proutěným ozdobám.

Tapeta tunel 3D ve velkém obývacím pokoji

Fototapeta tunel se však hodí nejen do komorního pokoje. Stejně dobře bude vypadat v prostorném, industriálním obývacím pokoji, minimalistickém loftu nebo ve velké ložnici. A přestože v takovém interiéru není efekt hloubky a trojrozměrnosti prioritou, velká metráž způsobí, že budeme moct tuto dekoraci hezky vyexponovat.

Fototapeta tunel v ložnici

V takových prostorách fantasticky vypadá prostorová fototapeta s tunelem ve formě dvou řad spolu sousedících starověkých řeckých sloupů. Kompozice antického charakteru propůjčí ložnici klasický vzhled a eleganci, zatímco tlumená koloristika usnadní naše usínání.