Fototapety podle kategorie - Proužky

Tapeta pruhy je univerzální a nadčasovou dekorací interiéru. Nezávisle na tom, v jakém stylu jste si zařídili svůj obývací pokoj – moderním, rustikálním, koloniálním či glamour, tapeta s dekoračními pruhy bude vyzkoušenou ozdobou a výrazným akcentem! Vodorovné nebo svislé, černobílé i barevné, vlnící se nebo snad prosté? Není důležité, jaké trendy panují v současné chvíli ve světě dekorací interiérů. Pokud hledáte vzor, který nikdy nevychází z módy, je to právě fototapeta proužky. Jde o skvělé řešení nejen do obývacího pokoje. Hodí se také do romantické ložnice, nevelké koupelny, ale také do kuchyně, která díky ní získá barvy.

Fototapeta proužky do obývacího pokoje

Fototapeta proužky do obývacího pokoje

Fototapeta retro se svislými proužky v tlumených barvách (které nám delikátně připomínají galaxii) nabízí variantu do obývacího pokoje silné ženy.
Fototapeta abstraktní proužky

Fototapeta abstraktní proužky

Hledáme-li fototapety s proužky, nemusíme se omezovat na klasiku. Efektní abstraktní motiv zmodernizuje stylizaci.
274 fototapet
Fototapeta zlaté a bronzové proužky

Fototapeta zlaté a bronzové proužky

Pokud je Vaším problémem příliš úzká místnost, sáhněte po fototapetě s vodorovnými pruhy, která opticky prodlouží zeď.
Fototapeta klikaté proužky

Fototapeta klikaté proužky

Fototapetu s proužky nalepme na jednu zeď a zbylé nechme natřít. Ať se pruhy stanou hlavním akcentem místnosti.
Fototapeta proužky do dětského pokoje

Fototapeta proužky do dětského pokoje

Delikátní a klidná koloristika fototapety s proužky se hodí do aranžace dětského pokoje nebo do pokoje teenagera.
Fototapeta modré proužky

Fototapeta modré proužky

Originální, ale jednoduchá fototapeta nahradí jiné dekorační prvky v minimalistické místnosti.
Fototapeta akvarelové skvrny

Fototapeta akvarelové skvrny

Fototapeta s delikátními, zelenými, akvarelovými skvrnami, které vytvářejí krátké proužky, vnese zajímavý akcent do Vaší ložnice.
Fototapeta křiklavé proužky

Fototapeta křiklavé proužky

Proužky na zdech nabízejí univerzální možnost, jak oživit stylizaci interiéru. Takový motiv snadno zapojíme do aranžace jakéhokoliv typu.
Fototapeta proužky elegantní

Fototapeta proužky elegantní

Drobný vzor proužků na fototapetě bude zajímavým pozadím pro moderně zařízený byt.
Fototapeta s proužky a tečkami

Fototapeta s proužky a tečkami

Zajímavý nástěnný motiv se stane centrálním bodem stylizace. Barevná fototapeta se skvěle hodí do minimalistických prostor.
Fototapeta se mřížkou

Fototapeta se mřížkou

Samotné svislé proužky jsou Vám málo? Vodorovné také? Pak zvolte vzor se mřížkou! Ideálně se hodí do kancelářské aranžace interiéru.
Fototapeta barevné svislé pruhy

Fototapeta barevné svislé pruhy

Svislé proužky na fototapetě způsobí, že se pokoj bude zdát vyšší, zatímco pastelový vzor doplní interiér.

 

Návrat do minulosti – retro fototapeta proužky

Styl retro, podobně jako i tapety proužek, je univerzální a nadčasový. Není tedy nic divného na tom, že společně vytvářejí fantastickou dvojici unikátního vzhledu. Jestliže hledáte vhodné spojení, barevné vzory budou nejlépe působit v estetice 60. a 70. let. Díky současné módě, která vládne a která zahrnuje design dávných časů, je mnohem snazší najít vhodné retro doplňky a nábytek právě v této estetice. Mezi zajímavými vzory a barevnými prvky bude tapeta pruhy dokonalou ozdobou aranžace zvláště v případě, kdy sáhneme po vzoru s imitací lehkých odřenin.

Výrazné, navzájem spolu kontrastující, barvy oživí obývací pokoj a způsobí, že se v něm rychle nabijete dobrou energií a náladou. Tapeta pruhy ve svislém provedení jsou také vždy dobrou volbou, když chceme opticky prodloužit nízký panelákový byt.

Nízký strop kontra tapety proužek

Moderní budovy se snaží zajistit svým obyvatelům pohodlné a komfortní životní podmínky. Nehledě na velké množství bytů v obytných domech, obvykle mají byty vysoké stropy, což výrazně ovlivňuje kvalitu jejich užívání. Přesto spousta bytů z dřívějších časů se takovou předností pochlubit nemůže. Jestliže válčíte s nízkými stropy, pak nejlepší řešení nabízí fototapeta proužky ve svislém provedení, která opticky prodlouží byt a způsobí, že strop bude působit dojmem, že je mnohem vyšší. Díky tomu, že se tapeta pruhy hodí prakticky do každé aranžace, nemusíte se obávat, že nový dekorační prvek nebude možné zakomponovat do Vašeho současného interiéru. 

Fototapeta proužky v moderním obývacím pokoji

Naší další nabídkou je exotická fototapeta pruhy zebry. Tento černobílý vzor bude báječně působit v moderním minimalisticky zařízeném interiéru. Výrazný motiv trochu oživí místnost a přitom zachová tlumenou koloristiku. Tapeta zvířecí pruhy bude velmi dobře vypadat také v koloniálním stylu. V typicky zařízeném pokoji, v němž dominují odstíny hnědé, béžové či krémové barvy a masivní dřevěný nábytek, budou skvěle působit černo-oranžové pruhy tygra. Pokud jste však zařizovali s jistými modifikacemi a prolomili jste klasický koloniální styl bílými akcenty nebo jste spojili starožitný nábytek s moderním designem, pak bude skvělým řešením fototapeta.

Lidová kuchyně, čili fototapeta s barevnými proužky

Monochromatická, nebo barevná? Bez ohledu na to, jakou odpověď jste vybrali, pro obě verze budou dokonalým dekoračním elementem tapety proužek v barevném provedení. Aranžujete-li kuchyni, stojí za to sáhnout po folkloristických akcentech, které budou báječně působit především v radostné, pestrobarevné aranžaci. Fototapeta připomínající etnický vzor lidových krojů bude nádherným a originálním motivem. V černobílé kuchyni zase oživí interiér a bude báječně vypadat na monochromatickém pozadí. Pokud však Vám barevné vzory nic neříkají, klasická černobílá fototapeta bude také báječnou volbou.

Ložnice glamour – zlaté tapety proužek

Pokud máte rádi styl a baví Vás spojování na první pohled navzájem nepasujících prvků, pak je elegantní styl glamour řešením přímo pro Vás. To překvapivé spojení moderního designu a stylizovaně antikvárního nábytku, to sloučení minimalismu s doplňky plnými přepychu, a nakonec i kontrast mezi matnými a lesklými či perlovými povrchy. V takové aranžaci zlatá tapeta pruhy dokonale zvýrazní barokní charakter aranžace a bude skvěle vypadat, když se v interiéru objeví také další zlaté prvky – svícny, ozdobné rámy nebo lampy.

Mořské vlny v koupelně

Proužky to však nejsou pouze svislé akcenty. Jsou to také šikmo nebo vodorovně ustavené vzory. Pakliže nemusíte opticky prodlužovat místnost, pak stojí za to sáhnout po tapetách vodorovný proužek, které budou výborně vypadat v koupelně. Vyberte vzor s lehce se vlnícími proužky, které jako by se chtěly navzájem dotknout, a které Vám připomenou rozbouřené moře. Taková minimalistická dekorace bude skvělým řešením v moderní aranžaci. Dekorativní tapety jsou vyrobeny z materiálů odolných proti vodě a vlhkosti, takže se nemusíte obávat, že ztratí svůj atraktivní vzhled a že se začnou odlepovat.