Fototapety podle kategorie - Ulice

Uličky měst a městeček v sobě mají něco magického. Že by to bylo tím, že nikdy vlastně nevíme, kam nás taková ulička zavede? Nebo je to spíš tím, že právě v takových zákoutích člověk může najít ta nejzajímavější místa – maličké kavárny se specifickou atmosférou nebo obchody s tajemnými předměty? Těžko říct, ale jedno víme jistě: fototapeta ulice je přímo dokonalým pomocníkem při dekorování interiérů různého typu! Fototapeta ulice, na níž jsou staré uličky, vnese do dekorovaného interiéru krásu a tajemství, které se mohou stát právě tím, co interiér potřebuje. Přemýšlíte, jak využít fototapety ulice při dekoraci? Máme pro Vás několik nabídek! 

Fototapeta pařížská alej

Fototapeta pařížská alej

Nemusíte letět do Francie, abyste pocítili atmosféru francouzských kavárniček. Postačí vhodná fototapeta, která dodá kouzlo z Elysejských polí.
Fototapeta ulička v Řecku

Fototapeta ulička v Řecku

Díky takové fototapetě se Vaše ložnice stane výjimečným místem, útulným a plným snů.
277 fototapet
Fototapeta řecké městečko

Fototapeta řecké městečko

Jestli chcete, aby ve se Vašem obývacím pokoji rozprostřel nádherný výhled, naše fototapeta tento úkol ideálně splní.
Fototapeta provensálská ulička

Fototapeta provensálská ulička

Fialové květy charakteristické pro Provence vnesou do aranžace slunečnou, klidnou auru.
Fototapeta městské panorama

Fototapeta městské panorama

Pařížská ulička se specifickou atmosférou nejen že zkrášlí a opticky zvětší interiér, ale probudí ve Vás touhu objevovat nová místa.
Fototapeta ulička v Toskánsku

Fototapeta ulička v Toskánsku

Výlet do Toskánska bez toho, abyste vyšli z domu – fototapeta s městskou krajinou přivolá vzpomínky na cestu do Itálie.
Fototapeta italská kavárnička

Fototapeta italská kavárnička

Všem Vám, kdo jste se zamilovali do prosluněné Itálie, nabízíme prostorovou fototapetu s typickou italskou kavárnou.
Fototapeta ulička italského města

Fototapeta ulička italského města

Jestli jste fanouškem kouzelných místeček s duší, pak Vás taková fototapeta jistě chytne za srdce.
Fototapeta ulička ve starém městě

Fototapeta ulička ve starém městě

Fototapeta s uličkou plnou památek nejen že vnese do interiéru středozemní klima, ale zároveň ho opticky zvětší.
Fototapeta Staré město

Fototapeta Staré město

Díky takové fototapetě se Vám dokonce ani mrazivé zimní večery nebudou zdá hrozné! Tento vzor způsobí, že se budete cítit jako v Řecku na prázdninách!
Fototapeta ulička v Andalusii

Fototapeta ulička v Andalusii

Bílá města v Andalusii tvoří výjimečně pohádkovou krajinu, kterou si díky naší fototapetě můžete přenést k sobě domů.
Fototapeta ulička na Krétě

Fototapeta ulička na Krétě

Fototapeta s výhledem na staré město řeckého ostrova Vám velmi dobře vyzdobí obývací pokoj, kancelář nebo restauraci.

 

Kouzlo starých uliček: fototapeta ulice

Nevelké, úzké a křivolaké uličky patří  už dlouhou dobu k nejoblíbenějším motivům zároveň jak malířů, tak i spisovatelů, muzikantů a filmařů. Francouzští impresionisté například velmi rádi malovali dlážděné, životem pulzující ulice Paříže! Těžko se ale téhle fascinaci divit: uličky měst v sobě mají to „cosi”, co způsobuje, že nás přitahují a fascinují. Asi nikoho nepřekvapí, že jsme jim věnovali celou vlastní kategorii. Ani to, že tapety ulice patří k našim nejpopulárnějším vzorům? Uličky jsou krásným motivem, ale ani zdaleka není tak snadné najít jim v interiéru to pravé místo – je to náročný motiv a občas dokonce obtížný! S našimi nápovědami si však jistě poradíte a snadno využijete fototapety ulice, abyste vytvořili výjimečnou dekoraci, jedinou svého typu!

Malá ulička, veliký interiér: zvětšující fototapeta ulice 3D

Fototapeta ulice v provedení 3D je jedním z těch motivů, které jsou přímo stvořeny k tomu, abychom je využívali k optickému zvětšení nevelkých místností. Ne všechny vzory se k tomu však hodí stejně dobře: velmi důležitý je způsob, jakým je ulice "uchopena"! Nejdůležitější je to, aby byla vyfotografovaná – nebo nakreslená, pokud se rozhodnete pro vzor tapety ulice v tomto provedení – tak, aby byla výrazně zdůrazněna perspektiva ulice. Jinými slovy: grafika musí mít hloubku! Taková fototapeta ulice způsobí, že interiér se bude zdát větší, než je ve skutečnosti, protože bude "vtahovat" pohled diváka do hloubky a vyvolá pocit, že stěna je mnohem dále než ve skutečnosti. A to velmi výrazně ovlivní pocit z prostoru: nebo spíše, jak bychom měli říct, prostornosti! To, jestli si vyberete fototapety italské uličky nebo tapety ulice New Yorku nebo ještě jiné, má až druhořadý význam: nejdůležitější je právě ta vhodná perspektiva. Podobný efekt vyvolají tapety ulice - schody, jestli potřebujete ještě více zpestření.

Národní inspirace: fototapeta ulice z různých koutů světa

Jestli chcete, aby bylo možné ve Vašem bytě pocítit závan exotiky – nebo alespoň teplého středozemního povětří – těžko si vyberete lepší dekoraci než fototapety uličky. Naleznete tu celou řadu pestrých nápadů: fototapeta ulice v Itálii se stane nádherným doplňkem aranžace každého interiéru, jehož zařízení je inspirováno estetikou krásné Itálie (zvláště stojí za to zde zmínit fototapety benátské uličky: jedny z nejpopulárnějších v naší nabídce, i to rozhodně ne bezdůvodně!) – a to bez ohledu na to, zda tím interiérem má být domácí obývací pokoje, nebo interiér restaurace podávající italskou kuchyni. Na druhou stranu fototapeta ulice, pověšená v ložnici (anebo dokonce v koupelně?), způsobí, že se stále budete cítit jako na prázdninách! Preferujete snad něco trochu víc... klasického? Tapety ulice v Řecku, plné pohledů na Atény a další slavná, starověká řecká města, to je něco přímo  pro Vás! Chcete explozi barev, dynamiky a pohybu? Tapety ulice v Barceloně budou skvělou volbou.

Jednoduše do cíle: tapety ulice jako dekorace cestovní kanceláře

V každém městě vypadají malé uličky s vlastní specifickou atmosférou jinak, ale pokaždé nás zvou a lákají k tomu, abychom jimi prošli, obdivovali je a objevili, co skrývají, případně v nich prožili nějaké dobrodružství. A proto jsou fototapety s tímto vzorem báječnou dekorací do cestovní kanceláře: na takovém místě budou vypadat zkrátka fantasticky, zároveň ozdobí interiér i probudí představivost u klientů. Dobrou volbou jsou univerzální a rozpoznatelná místa, na příklad fototapety ulice v Itálii nebo něco, co v nás asociuje prázdniny, jako třeba fototapety řecké uličky, abychom vytvořili estetickou, příjemnou aranžaci! Fototapety zobrazující uličky budou dokonale působit jako ozdoba interiéru, ve kterém je spousta pohybu – právě na příklad v cestovní kanceláři, kde budou vytvářet charakter místnosti. Naše tapety ulice vyrábíme takovým způsobem, aby byly tak odolné vůči škodlivým vnějším vlivům (takovým jako vysoká teplota, vystavení slunečním paprskům nebo dokonce vlhkost), jak je to jen možné. A co víc, jejich montáž vyžaduje sotva pár hodin, takže není potřeba ztrácet zisk a uzavírat firmu na delší dobu.