Plakáty podle kategorie - Architektura • Plakáty na zeď

Známý bonmot říká, že psaní o hudbě je jako tancování o architektuře. K čemu pak v takovém případě můžeme přirovnat fotografování budov nebo jejich malování? To je hádanka... Nuže, abychom se příliš nezanořili do estetické či filosofické debaty, povíme pouze jednu věc: plakát architektura je to, co chcete mít u sebe doma. Vážně. Zkrátka nám věřte. Je to jedna z nejstylovějších, nejvýjimečnějších, nejzajímavějších a zároveň – kdoví jak je to možné – nejuniverzálnějších dekorací, jaké si jenom může člověk představit. Bez ohledu na to, zda sáhnete po černobílých plakátech architektura, nebo se raději rozhodnete pro nějakou barevnější výraznou dekoraci, vždycky si můžete být jistí, že udělá obrovský dojem. A proto na nic nečekejte: vyberte si takový architektonický plakát, který se nejlíp hodí do interiéru, který chcete vyzdobit! Nevíte, jak to udělat? V tom případě jste na správném místě: máme pro Vás několik nápověd...

Plakát architektura na ostrově Mykonos

Plakát architektura na ostrově Mykonos

Plakát představující středozemní architekturu je dokonalou nástěnnou dekorací pro milovníky řeckého pobřeží.
Plakát pařížská architektura

Plakát pařížská architektura

Starodávný pařížský kostel patří k divům architektury tohoto města. Plakát s touto majestátní budovou krásně ozdobí dokonce i kuchyni.
923 plakátů
Plakát Brooklyn Bridge

Plakát Brooklyn Bridge

Pohled na monochromatický Brooklynský most je návrh dekorace do eklekticky zařízeného obývacího pokoje.
Plakát Washington Bridge

Plakát Washington Bridge

Motiv architektury je často využívaný jako dekorace moderních bytů. Zajistí zajímavé doplnění celku.
Plakát žlutý dům v Berlíně

Plakát žlutý dům v Berlíně

Jak vyzdobit klasický interiér? Plakát s pohledem na žlutou budovu je návrh, který stojí za to vzít v potaz.
Plakát italská architektura

Plakát italská architektura

Barevný a kouzelný výhled na italské město působí vždy báječně – a to i ve formě klasického grafického plakátu.
Plakát s barevným městem

Plakát s barevným městem

Vzpomínky z Francie – plakát s výhledem na malebné městečko ozdobí zároveň jak domácí obývací pokoj, tak i interiér kavárny.
Plakát architektura v Uzbekistánu

Plakát architektura v Uzbekistánu

Milovníkům orientální architektury nabízíme plakáty s pohledem na nejkrásnější asijské svatyně.
Plakát pohled na Eiffelovu věž

Plakát pohled na Eiffelovu věž

Plakát se symbolem Paříže je neobvyklá dekorace do kanceláře, díky které získá interiér zajímavý charakter.
Plakát architektura v akvarelu

Plakát architektura v akvarelu

Aranžace v retro stylu je dobré zpestřit subtilními doplňky. Plakát s pohledem na věž s hodinami oživí interiér.
Plakát moderní architektura

Plakát moderní architektura

Pokud nevíte, pro jaký nástěnný motiv se rozhodnout, zvolte univerzální architektonické téma – hodí se do každého interiéru!
Plakát skyline

Plakát skyline

Veliký plakát zlepší optiku interiéru. Motiv 3D je moderní, a navíc velmi dekorativní.

 

Architektonické plakáty: základ dobrého stylu

Když se nad tím zamyslíme, pak zjistíme, že použití architektonických motivů jako dekorace interiérů se může zdát dost osobní. Proč? Protože to znamená, že vnitřek budovy zdobíme... vnějškem budovy. Kdybychom to chtěli udělat naopak, na fasádách domů bychom museli malovat sedačky, vany a kuchyňské linky...

No dobře, žerty stranou! Nikomu není třeba vysvětlovat, proč má plakát architektura tak ohromný dekorativní potenciál. Krásný snímek zobrazující některou z nejznámějších budov světa – nebo i zcela neznámou, nicméně však velmi atraktivní budovu – to je zkrátka stylová ozdoba, která dodá spoustu kouzla každému interiéru, ve kterém se rozhodnete ji pověsit. Velký vliv na to má i fakt, že budovy – díky obrovským nejen historickým, ale také geografickým proměnám architektury – patří k vůbec nejzajímavějším zobrazením, jaké si dokážeme představit. A právě proto dekorativní nápady, které zde představujeme, v žádném případě nevyčerpávají všechny možnosti toho, jakým způsobem je možné využít architektonický plakát jako dekoraci interiéru – jde pouze o inspiraci a jakýsi základ, na němž můžete budovat své vlastní nápady!

Jak vybrat architektonický plakát do aranžace interiéru?

Mohlo by se zdát, že výběr vhodného plakátu s architektonickou tématikou do konkrétního interiéru bude tou nejjednodušší věcí na světě. Vždyť architektura a aranžace interiérů – nazývané občas architekturou interiérů – jsou si přeci navzájem tak blízké! Ve skutečnosti jde v tomto případě o něco víc než jen o to, abyste vybrali vhodný styl budovy, která je představena na plakátu, do stylu interiéru, který má tento plakát ozdobit. Rozhodně to totiž není tak, že v obývacím pokoji zařízeném ve stylu shabby chic bude dobře vypadat pouze plakát architektura zobrazující krásnou venkovskou chaloupku nebo rozkošný dvorek, zatímco do minimalistické místnosti můžeme vybírat výlučně černobílé plakáty architektura. Bývá to přesně naopak! A proto je mnohem lepší brát v potaz jisté objektivní vlastnosti. Například:

koloristika: vyberte si takový plakát architektura, jehož barvy se hodí do interiéru, ve kterém ho plánujete pověsit. „Hodí se” může pro různé lidi znamenat různé věci, ale obvykle jde o to, že doplňky tohoto typu je dobré vybírat na zásadě kontrastu nebo harmonie barev. A tak pokud hledáte něco, co byste mohli pověsit na zářivě modré zdi, tak v harmonii s ní bude plakát zobrazující blankytné kopuly budov na pobřeží řeckého Santorini, zatímco kontrastovat s ní bude pohled na barevné kamenné domy  Berlína. Černobílé plakáty architektura se hodí do mnoha různých interiérů – pod podmínkou, jejich zbylé vlastnosti budou vhodně vybrány.

formát (rozměr): proporčnost především! Čím menší interiér, tím menší by měl být plakát, který bude využit k jeho vyzdobení – a vice versa. Přesto si dejme pozor, existují výjimky! Ve velkém interiéru může nevelký plakát působit báječně jako „bodová” dekorace, například pověšený nad nočním stolkem nebo postavený na poličce. Naopak veliký plakat ve velmi malém interiéru může být tím, co „dělá” celek aranžace, protože způsobí, že další ozdoby budou zbytečné.

atmosféra: to není snadné vysvětlit, že? Atmosféra to je zkrátka všeobecný dojem, jaký dělá konkrétní plakát architektura. A každý samozřejmě dělá jiný. Na příklad: ta samá Eiffelova věž, v závislosti na tom, jak byla vyfotografovaná, může působit velmi surovým dojmem industriálního molochu, nebo může vypadat jako ta nejsladší, nejrozkošnější věc, jakou si člověk dokáže představit. Těžko se tedy dá říct něco ve stylu „plakát s Eiffelovou věží bude vypadat fantasticky v romantické ložnici” – protože všechno záleží na tom, jaký je to plakát!

Proč je dobré využít plakát architektura k vyzdobení interiéru?

Architektura patří k těm tématům, které jsou zároveň výrazné a, jestli je to tak možné říct, neutrální. Neužíváme zde slovo „neutrální” ve významu „nudné”, to v žádném případě! Jde spíš o to, že plakát architektura je takovou ozdobou, kterou můžeme pověsit doslova všude: bez problému naleznete takový, který se hodí do domácí ložnice, do kanceláře, do koupelny, dokonce i do dětského pokoje… Ne o všech tématech je možné to říct!