Obrazy podle kategorie - Retro mapa

Je možné najít pozoruhodné umělecké dílo i jinde, nebo pouze v muzeu? Obraz retro mapa z kolekce Myloview je nejlepším důkazem toho, že skutečná arcidíla můžeme najít také v e-shopu. Námi sesbíraná kartografická zobrazení ilustrují zároveň jak celou zeměkouli, tak i jednotlivé kontinenty. Tyto obrazy jsou samozřejmě jiné, protože dnes už víme mnohem víc než kdysi, ale díky tomu nám mohou nabídnout ještě zajímavější pohled – cestu do minulosti, která bude zajímavější než studování knih. V jakých místech vynikne obraz stará mapa? Bude fantasticky působit nejen ve školní pracovně dějepisu nebo zeměpisu, ale také v obývacím pokoji ve stylu vintage nebo ve firemní kanceláři.

Obraz antická mapa světa

Obraz antická mapa světa

Kartografické motivy můžou skvěle doplnit téměř každý interiér. Styl boho s černobílým obrazem vytvoří zajímavé spojení.
Obraz retro mapa

Obraz retro mapa

Obraz s mapou v retro stylu vystavte na světlé zdi. Díky tomu bude tento vzor lépe vidět.
89 obrazů
Obraz s motivem USA

Obraz s motivem USA

Pokud hledáte zajímavou dekoraci do obývacího pokoje, zvolte obraz se starou mapou – nadčasovou dekoraci, kolem které nikdo neprojde bez povšimnutí!
Obraz stará mapa světa

Obraz stará mapa světa

Při hledání vhodné dekorace se můžete řídit vlastním hobby. Jestli je to cestování nebo kartografie, tak se Vám obraz s mapou jistě trefí do vkusu!
Ilustrovaný obraz stará mapa

Ilustrovaný obraz stará mapa

Ilustrovaná mapa se hodí např. do předsíně. Ve spojení s antikvárním nábytkem vytvoří výjimečnou kompozici.
Kartografický obraz ve starém stylu

Kartografický obraz ve starém stylu

Pokud jste fanouškem vegetace v interiérech, pak zvolte dekoraci v retro stylu. Sépie si skvěle rozumí se zelení.
Jakoby starý obraz retro mapa

Jakoby starý obraz retro mapa

Stará mapa bude fantasticky vypadat nejen ve školním kabinetě dějepisu nebo zeměpisu, ale také v ložnici.
Obraz s ilustracemi ve stylu vintage

Obraz s ilustracemi ve stylu vintage

Díky dekoraci s mapou ve starém stylu se můžete lépe vcítit do ducha dob minulých.
Obraz dvě polokoule

Obraz dvě polokoule

Pokud disponujete prostorným obývacím pokojem, rozhodněte se pro větší, formát obrazu. Retro mapa v takové formě Vám umožní plně představit krásu takové kompozice.
Obraz stará mapa v sépii

Obraz stará mapa v sépii

Bez ohledu na to, jakou práci děláte, pokud Vás zajímá geografie nebo daleké cesty, pak se k Vám bude obraz s mapou hodit perfektně.
Subtilní obraz mapa retro

Subtilní obraz mapa retro

Nástěnná dekorace s mapou může být zajímavou volbou pro snahu narušit klasickou, asketickou aranžaci.
Obraz s geografickým motivem

Obraz s geografickým motivem

Geografické motivy se hodí nejen do domácí aranžace, ale zároveň také do hotelu nebo restaurace.

 

Antikvární obraz retro mapa ve starodávném obývacím pokoji

Když chceme změnit náš dosavadní vzhled obývacího pokoje a hledáme nejlepší možné řešení, stojí za to vsadit na efektní ozdoby. Díky nim rychle, ale zároveň velmi spektakulárně osvěžíme aranžaci, která nás za ta léta zvládla trošku znudit. Pokud jsme milovníky retro estetiky, jistě se nám do vkusu trefí obraz stará mapa v dávném stylu, na němž budou zobrazeny obě půlky zeměkoule. Originál pochází z 19. století a nabízí ideální příklad toho, že kdysi byly dokonce i kartografické dokumenty vytvářeny velmi pečlivě a autoři dbali na každý detail. Nenalezneme zde však pouze představení kontinentů. Na okrajích se nacházejí rozvinuté žánrové scény a mytologické příběhy, které celku propůjčují naprosto unikátní charakter. Díky nim se můžeme ještě lépe vcítit do ovzduší minulých dob. Pokud máme k dispozici prostorný obývací pokoj, rozhodněme se pro několikadílný obraz retro mapa ve formě polyptychu, který nám umožní v celosti představit krásu takové kompozice.

Obraz s retro mapou v domácí i firemní kanceláři

Nejen v obývacím pokoji bude skvěle působit obraz mapa světa retro. Je to přímo ideální dekorativní prvek do naší domácí pracovny nebo do firemní kanceláře. Bez ohledu na to, jakou máme práci, tak pokud nás jen zajímají geografie nebo daleké cesty, bude se tam taková ozdoba hodit jako žádná jiná. Popřemýšlejme, jaký typ zobrazení bude nejlepší do našeho interiéru. Můžeme se rozhodnout pro obraz všech světadílů, nebo si vybrat pouze jeden z nich, který bude pečlivě nakreslený. Zcela jinak bude působit minimalistický, jinak zase realistický vzor. Výrazově úsporná mapa v barvě sépie - to jsou v podstatě pouze obrysy světadílů na pozadí oceánů. Nenajdeme zde geografické krajiny, kupecké stezky ani města. Taková mapa může být zajímavou volbou v případě, že chceme narušit moderní, asketickou aranžaci. A pokud se chceme těšit ze staromódní aranžace úplně, rozhodněme se pro mapu s ozdobnými rytinami a kartušemi, ve kterých se nacházejí informace k tématu tohoto dokumentu.

Nápomocný při výuce obraz stará mapa ve školní tříde

Obraz s retro mapou nám umožní také zpestřit obyčejnou školní pracovnu dějepisu nebo zeměpisu. Takové zobrazení bude fungovat jako jistný teleport, který studentům umožní uvědomit si, jak si v dávných dobách lidé představovali svět a jak ho tehdy malovali. Kdysi nebylo důležité pouze věrné zobrazení skutečnosti, ale také umělecké provedení takových grafik. Taková mapa nám pomůže také pochopit průběh jednotlivých vojenských tažení v průběhu času. Stačí si zvolit vzor s rozkreslenými útoky – a těžko uchopitelné informace z knihy budou ihned mnohem srozumitelnější a jasnější. Zajímavou volbou při dekorování třídy je také výběr jedné epochy a k ní přizpůsobených několik map, které budou prezentovat různé děje jednotlivých kontinentů.

Ideální do taverny obraz retro mapa světa v přímořském pubu

Ačkoliv kartografické dokumenty prezentují především, tak právě oceány umožnili lidem poznání cizích zemí a světadílů. Slavní objevitelé, kteří se plavili po mořích, navždy změnili lidské dějiny svým kolonizováním zcela nových oblastí a přinesením tam vlastní kultury. A právě tento vodní aspekt si zasluhuje speciální pozornost. Obraz s retro mapou je ideální volbou při dekorování přímořského pubu nebo taverny, zvláště pokud jsou zaměřeny na námořní trasy. Takový vzor bude kolem dokola zdobený nejen rytinami majestátních lodí, ale také postavami strašných stvůr, které prý kdysi obývaly hlubiny oceánů. Takové grafiky budou skvěle vypadat, když na nich budou zobrazeny také starodávné navigační pomůcky – buzoly nebo gyroskopy. Jestli chceme vytvořit skutečně famózní aranžaci, budeme potřebovat ještě něco navíc – nejen obraz. Retro mapa světa bude působit ještě lepším dojmem, když v taverně vystavíme makety lodí, rozvěsíme rybářské sítě a na zdi umístíme rytiny s nejpodivnějšími druhy ryb.