Fototapety podle kategorie - Zeď

Tapeta zeď nabízí dokonalé řešení pro ty z nás, kteří máme rádi moderní, surové interiéry a minimalistické zařízení. Výrazný vzor zajistí, že pokoj nepotřebuje žádné další dekorace. Je natolik charakteristický, že vytvoří jedinečnou atmosféru svého druhu. Realistická tapeta imietace zdi nám umožní vnést tento dekoratérský motiv bez zbytečného obíjení omítky nebo objednávání kamenných obkladů do interiéru. Rychlým a jednoduchým způsobem můžeme dosáhnout dechberoucího efektu, který bude fantasticky vypadat jak v industriálních, tak i v rustikálních interiérech. Tapeta zeď je dostupná v různorodých vzorech a nadchne každého milovníka originálních řešení.

140 fototapet

 

Fototapeta zeď na několik způsobů

Pro mnoho z nás je tapeta zeď především populárním motivem cihlové stěny. Tento vzor se však objevuje v mnoha variantách, díky čemuž ho můžeme báječně zakomponovat do různých aranžačních koncepcí. Široká paleta vzorů nabízí jak hrázděné zdivo, tak gotické klášterní stěny nebo nástěnné malby vytvořené na pouze částečně omítnuté zdi. Díky tomu je tapeta zeď skvělým řešením do interiéru ve skandinávském, industriálním nebo rustikálním stylu.

Fototapeta barevná zeď do obývacího pokoje

Tapeta kamenná zeď perfektně pasuje do chladného, minimalistického interiéru ve skandinávském stylu. Bílé zdi, nábytek ze světlého dřeva, proutěné doplňky a pastelové koloristické akcenty budou vypadat dokonale na pozadí cihlové zdi natřené na bílo. Tapeta zeď bílá - zůstává sice v té samé koloristice jako zbytek zdí, ale představuje zcela jiný povrch, a tak přináší výrazné řešení, které zpestří tlumený interiér.

Tapeta hrázděné zdivo je dokonalým řešením do industriálního interiéru. V takových prostorách působí báječně verze s neomítnutou, cihlovou zdí. Červená koloristika oživí místnost a připomene surové interiéry dávných továren a průmyslových závodů. Skvělým nápadem je také fototapeta klášterní zdi. Surové, gotické zdi s charakteristickými vysokými okny dekorovanými kružbami budou korespondovat s betonovými zdmi a tlumenou koloristikou. Naopak plynulá linie dekorací vysochaných z kamene bude protiváhou jednoduché a geometrické formě nábytku. Jestliže jste však milovníkem trochu modernějšího umění, pak se Vám tapeta kamenná zeď s vibrujícími, živými barvami jistě trefí do vkusu.

Tapety zeď 3D v rustikálním interiéru

V aranžaci interiérů v rustikální stylistice je tapeta hrázděné zdivo „must have“ svého typu. Propojení cihlové nebo omítnuté zdi a dřevěných konstrukčních prvků vytváří skvělou sestavu surových a přírodních materiálů. Dřevěný akcent tapety bude korespondovat s nábytkem a lidovými postavičkami, které dekorují interiér. Naopak vzor zdi, v závislosti na zobrazení, vnáší výrazný, cihlový koloristický akcent, ale bude světlým pozadím pro květinové vzory na potahu pohovky či závěsech. Dokonalým řešením pro takový interiér je také tapeta zídka vystavěná z nepravidelných, šedých kamenů. Tento vzor v nás asociuje nevelké, malebné anglické domy a bude skvěle vypadat v rustikální aranžaci pokoje.

Tapeta zeď v malém obývacím pokoji

Tapeta imitace zdi splní svou roli také v komorní místnosti. V pokoji s nevelkou metráží nebo v kanceláři stojí za to vybrat vzor, který zobrazuje výrazně rozdílnou strukturu zdi. Tapety zeď, které ukazují nevysokou ohradu, vytvořenou z nepravidelných a vystávajících kamenů na rozlehlém poli, perfektně vytvoří pocit hloubky. Víceplánová kompozice tapety zobrazující louku, zeď a nebe způsobí, že místnost se bude zdá mnohem větší, než je ve skutečnosti.

Tapeta zeď v pokoji teenagera

Chcete-li oživit pokoj teenagera stojí za to vybrat tapetu s charakteristickým a výrazným zobrazením. Tapeta kamenná zeď s intenzivními barvami se bude dokonale hodit k modernímu, barevnému nábytku. V závislosti na tom, co se nám líbí, můžeme si vybrat vzor, který představuje stylizovaný nápis, graficky zpracovaný portrét nebo krajinomalbu či společensky angažovanou kresbu navazující na dnes již kultovního představitele street artu - Banksyho. Tapeta imitace zdi se určitě trefí do vkusu každému teenagerovi.

Fototapeta zeď bílá v minimalistické ložnici

Moderní ložnice je dokonalým místem pro výraznou dekoraci. Nezávisle na tom, jestli v ní panují monochromatické nebo intenzivní barvy, charakteristický motiv bílé cihlové zdi bude báječným pozadím pro minimalistické zařízení. Naopak tapeta jako zeď, kterou ozdobíme útulnou ložnici, originálním způsobem zajistí rovnováhu mezi měkkými akcenty v podobě plyšového koberečku a těžkých závěsů.