Obrazy podle kategorie - Abstrakce • Obrazy na stěnu

Palety barev a dynamických tvarů - takhle můžeme více méně popsat abstrakci. Jde o poměrně netypickou oblast umění, která směřuje k novému, dosud neobjevenému a neznámému světu vysněných uměleckých tužeb. Obraz abstrakce je dnes velmi často vybíranou dekorací do interiérů. Barevné, geometrické formy a minimalistické, černobílé motivy - to jsou ozdoby do všech typů prostor, a to bez výjimky! Obraz abstrakce se může objevovat v různých estetikách, a proto ho bez problému zakomponujeme do aranžace obývacího pokoje, ložnice či kanceláře. S pomocí abstraktních obrazů můžeme vytvářet fascinující nástěnné kompozice, které propůjčí našemu bytu neopakovatelný vzhled. 

Obraz expresivní abstrakcionismus

Obraz expresivní abstrakcionismus

Černobílý abstraktní obraz navazuje na estetiku děl Franze Klinea. Minimalistická grafika zdůrazní moderní stylizaci interiéru.
Obraz moderní abstrakce

Obraz moderní abstrakce

Velký abstraktní obraz zastoupí jiné dekorace interiéru. Může se objevit v monochromatickém obývacím pokoji nebo v předsíni.
581 obrazů
Obraz geometrická abstrakce

Obraz geometrická abstrakce

Geometrická kompozice na obraze zdůrazní moderní zařízení bytu. Takový obraz stojí za to umístit na zeď v předsíni.
Obraz abstraktní barevné skvrny

Obraz abstraktní barevné skvrny

Výrazná koloristika abstraktního obrazu se trefí do vkusu teenagerům a milovníkům současného umění.
Obraz futuristická abstrakce

Obraz futuristická abstrakce

Abstraktní motivy se hodí do každé aranžace. Obraz futuristická abstrakce propůjčí charakter klasickému interiéru.
Obraz abstraktní 3D vlny

Obraz abstraktní 3D vlny

Abstraktní obraz je dokonalým nosičem barev. Své místo by měl nalézt na stěně interiéru pozbaveného tepla a dynamiky.
Obraz abstraktní portrét

Obraz abstraktní portrét

Klasický portrét v novém provedení - abstraktní barevné skvrny způsobují, že se vzhled ženy stává mnohem zajímavějším.
Obraz abstraktní 3D

Obraz abstraktní 3D

Kapka psychedélie v bytě - obraz abstrakce 3D jistě nezůstane nepovšimnut Vašimi hosty.
Obraz abstrakce barevné pruhy

Obraz abstrakce barevné pruhy

Svislé tahy štětcem ve dvou barvách - abstraktní kompozice obrazu zpestří stylizaci každého typu.
Obraz abstraktní triptych

Obraz abstraktní triptych

Abstraktní triptych zdynamizuje prostory obývacího pokoje. Výrazné barvy přitáhnou pozornost a zajímavá forma zdůrazní stylizaci interiéru.
Obraz abstraktní vitráž

Obraz abstraktní vitráž

V eklektickém obývacím pokoji nemůžou chybět abstraktní a barevné prvky - takové jako např. velký nástěnný obraz.
Obraz minimalistická abstrakce

Obraz minimalistická abstrakce

Minimalistický abstraktní obraz se může objevit v kanceláři nebo v pokoji teenagera. Je to delikátní, ale velmi zajímavá ozdoba interiéru.

 

Čárky, skvrnky, čmárnutí: abstraktní obrazy do bytu

„To je úplně abstraktní!” říkáme, když něčemu nejsme schopni žádným způsobem porozumět. Věci, které je těžké pochopit, se nám zdají úplně stejně nepřístupné a tajemné jako obraz abstrakce: plný divných, občas dost znepokojivých tvarů, a často také křiklavých barev. Abstrakce - jako osobitý umělecký styl - vznikla v první polovině minulého století. Byla výrazem vzpoury proti přeslazeným, akademickým uměleckým dílům, které se soustředily na zajímavých a „moralizujících” tématech, zatímco menší pozornost věnovaly nejdůležitějším prvkům malířského řemesla, takovým, jakými jsou zručné operování s barvami nebo se světlem a stínem. Umělci, kteří vytvářeli abstraktní obrazy na plátně, byli skutečnými revolucionáři: dokazovali, že je možné stvořit umělecké dílo nejen zbavené tradičně uchopeného „tématu”, ale také naprosto odtržené od reality skutečného světa. Jednou větou: abstrakce hlásá, že můžeme tvořit obrazy, které nic nepředstavují. Dnes se obraz abstrakce může nalézt v našich pokojích, v jídelně, ale také v kanceláři.

Moderní abstraktní obrazy a lidská přirozenost

Obraz abstrakce rozhodně není pro každého. Množství lidí zkrátka odmítá nápad, aby se obraz nepodobal něčemu (čemukoliv), co je alespoň částečně zakořeněno v běžné denní zkušenosti. A přece abstrakce, a ji reprezentující obraz abstrakce, se těší neslábnoucí popularitě od té doby, co tento styl vůbec vznikl! Ale proč? Co tak výjimečného má v sobě obraz abstrakce, že ho zbožňuje takové množství lidí? Naše teorie je takové, že jde o příjemný pocit, který nám způsobuje čistá hra barev a tvarů. Je to jak vzory, které se nám tvoří pod víčky, když velmi silně zavřeme oči, nebo jako bezvýznamné kresbičky, které jsme si malovali na sešity ve škole ještě jako děti (a někteří z nás, jak vidno, z toho nikdy nevyrostli). Zkrátka - obvykle - je abstrakce krásná...

Abstraktní obrazy na plátně, čili skvrny barev a tvarů

Naše abstraktní obrazy na plátně jsou variantou pro všechny z Vás, kdo hledáte neobvyklou ozdobu do bytu nebo firmy. Díky svému „nedostatku tématu” se budou skvěle hodit do každého interiéru: při výběru se stačí řídit koloristikou a atmosférou abstraktního obrazu. Stejně dobře můžeme obraz abstrakce pověsit v obývacím pokoji,  jak i v ložnici nebo dokonce v kanceláři: pod podmínkou, že se dobře komponuje koloristicky s celkem aranžace místnosti, samozřejmě. Moderní abstraktní obrazy (klikyháky, proužky, kolečka, fantaskní vzory) se můžou stát také prvkem, který osvěží jednoznačný styl místnosti.

Nalezněte svůj vlastní recept na stylizaci interiérů a použijte přitom obraz abstrakce. Fenomén abstraktního umění je neuvěřitelně fascinujícím tématem. Zveme Vás k cestě po jeho nepravidelném, hrubém, disharmonickém povrchu! Obraz abstrakce představuje variantu dekorace do každého typu místnosti. Svou roli splní v moderním interiéru, kde zdůrazní jeho nešablonovitý výraz. Abstraktní obrazy na plátně vypadají skvěle také v klasických stylizacích. Do tradičního interiéru vnesou špetku netypické a neschematické krásy. Všechny grafiky nashromážděné v galerii jsou sérií nejzajímavějších inspirací. Vyhledejte takové sestavy barev a forem, které budou nejlépe reprezentovat Vaše pojetí estetiky.

Rozhodně neabstraktní kvalita: obraz abstrakce v dokonalém provedení

Naše obrazy tiskneme na moderní syntetické plátno vysoké kvality, které strukturou připomíná tradiční malířské plátno, ale má nad ním výraznou převahu: je mnohem odolnější a umožňuje omývání obrazu. Každý obraz abstrakce je tištěn za použití inovativní, ekologické a bezzápachové technologie latexového tisku, díky čemuž vypadá zcela přesně tak, jako na ilustracích v našem katalogu, přičemž jeho barvy neblednou dokonce ani v jasně osvětlených interiérech. Vždy potiskujeme kraje abstraktního obrazu (stejně jako i každého jiného), takže vypadá stejně dobře zarámovaný i bez rámu. Nezarámovaný obraz bude dobře vypadat v minimalistickém interiéru, zatímco ten v rámu - v místnostech zařízených trochu více klasicky. Stojí za to zmínit, že rám samotný nabízí dobrý způsob, jak vytvořit „přechod” mezi obrazem a ostatními prvky zařízení interiéru: stojí tedy za to se pro něj rozhodnout! Obraz abstrakce nabízí snadný způsob, jak rychle provést metamorfózu interiéru. Obyčejný obývací pokoj nebo ložnice bez charakteru získají fascinující vizuální plusy, když se na jejich stěně objeví obraz abstrakce - nebo dokonce celá kompozice „abstraktní obrazy na plátně”.