Obrazy podle kategorie - Abstrakce • Obrazy na stěnu

Palety barev a dynamických tvarů - takhle můžeme více méně popsat abstrakci. Jde o poměrně netypickou oblast umění, která směřuje k novému, dosud neobjevenému a neznámému světu vysněných uměleckých tužeb. Obraz abstrakce je dnes velmi často vybíranou dekorací do interiérů. Barevné, geometrické formy a minimalistické, černobílé motivy - to jsou ozdoby do všech typů prostor, a to bez výjimky! Obraz abstrakce se může objevovat v různých estetikách, a proto ho bez problému zakomponujeme do aranžace obývacího pokoje, ložnice či kanceláře. S pomocí abstraktních obrazů můžeme vytvářet fascinující nástěnné kompozice, které propůjčí našemu bytu neopakovatelný vzhled. 

Obraz barevné pruhy

Obraz barevné pruhy

Minimalistická grafika zdůrazní moderní stylizaci interiéru a dodá mu teplé barvy.
Obraz moderní abstrakce

Obraz moderní abstrakce

Velký abstraktní obraz zastoupí jiné dekorace interiéru. Může se objevit v monochromatickém obývacím pokoji nebo v předsíni.
581 obrazů
Obraz abstraktní kolečka

Obraz abstraktní kolečka

Geometrická kompozice na obraze zdůrazní moderní zařízení bytu. Takový obraz stojí za to umístit na zeď v předsíni.
Obraz abstrakce do obývacího pokoje

Obraz abstrakce do obývacího pokoje

Výrazná koloristika abstraktního obrazu se trefí do vkusu teenagerům a milovníkům současného umění.
Obraz pastelový akvarel

Obraz pastelový akvarel

Abstraktní motivy se hodí do každé aranžace – dokonce i do dětského pokoje.
Květinový obraz do obývacího pokoje

Květinový obraz do obývacího pokoje

Abstraktní obraz je dokonalým nosičem barev. Měl by se objevit na zdi interiéru postrádajícího teplo a dynamiku.
Obraz v moderním stylu

Obraz v moderním stylu

Moderní obraz se ideálně hodí do minimalistických interiérů – zajistí, že nikdo kolem něj neprojde bez povšimnutí.
Obraz abstraktní květiny

Obraz abstraktní květiny

Hledáte netypickou ozdobu do své kanceláře? Náš abstraktní návrh se k tomu hodí ideálně!
Obraz abstrakce barevné pruhy

Obraz abstrakce barevné pruhy

Svislé tahy štětcem ve dvou barvách - abstraktní kompozice obrazu zpestří stylizaci každého typu.
Obraz intenzivní barvy

Obraz intenzivní barvy

Výrazné barvy na obraze dodají prostorám dynamiku obývacímu pokoji nebo kuchyni. Přitáhnou pozornost a zajímavá forma zdůrazní stylizaci interiéru.
Obraz abstraktní vzor

Obraz abstraktní vzor

V minimalistickém obývacím pokoji nemůžou chybět abstraktní a barevné prvky – takové jako např. velký nástěnný obraz.
Obraz abstraktní podobizna slona

Obraz abstraktní podobizna slona

Abstraktní podobizna tohoto sympatického slona je delikátní, ale přitom velmi zajímavá ozdoba interiéru.

 

Čárky, skvrnky, čmárnutí: abstraktní obrazy do bytu

„To je úplně abstraktní!” říkáme, když něčemu nejsme schopni žádným způsobem porozumět. Věci, které je těžké pochopit, se nám zdají úplně stejně nepřístupné a tajemné jako obraz abstrakce: plný divných, občas dost znepokojivých tvarů, a často také křiklavých barev. Abstrakce - jako osobitý umělecký styl - vznikla v první polovině minulého století. Byla výrazem vzpoury proti přeslazeným, akademickým uměleckým dílům, které se soustředily na zajímavých a „moralizujících” tématech, zatímco menší pozornost věnovaly nejdůležitějším prvkům malířského řemesla, takovým, jakými jsou zručné operování s barvami nebo se světlem a stínem. Umělci, kteří vytvářeli abstraktní obrazy na plátně, byli skutečnými revolucionáři: dokazovali, že je možné stvořit umělecké dílo nejen zbavené tradičně uchopeného „tématu”, ale také naprosto odtržené od reality skutečného světa. Jednou větou: abstrakce hlásá, že můžeme tvořit obrazy, které nic nepředstavují. Dnes se obraz abstrakce může nalézt v našich pokojích, v jídelně, ale také v kanceláři.

Moderní abstraktní obrazy a lidská přirozenost

Obraz abstrakce rozhodně není pro každého. Množství lidí zkrátka odmítá nápad, aby se obraz nepodobal něčemu (čemukoliv), co je alespoň částečně zakořeněno v běžné denní zkušenosti. A přece abstrakce, a ji reprezentující obraz abstrakce, se těší neslábnoucí popularitě od té doby, co tento styl vůbec vznikl! Ale proč? Co tak výjimečného má v sobě obraz abstrakce, že ho zbožňuje takové množství lidí? Naše teorie je takové, že jde o příjemný pocit, který nám způsobuje čistá hra barev a tvarů. Je to jak vzory, které se nám tvoří pod víčky, když velmi silně zavřeme oči, nebo jako bezvýznamné kresbičky, které jsme si malovali na sešity ve škole ještě jako děti (a někteří z nás, jak vidno, z toho nikdy nevyrostli). Zkrátka - obvykle - je abstrakce krásná...

Abstraktní obrazy na plátně, čili skvrny barev a tvarů

Naše abstraktní obrazy na plátně jsou variantou pro všechny z Vás, kdo hledáte neobvyklou ozdobu do bytu nebo firmy. Díky svému „nedostatku tématu” se budou skvěle hodit do každého interiéru: při výběru se stačí řídit koloristikou a atmosférou abstraktního obrazu. Stejně dobře můžeme obraz abstrakce pověsit v obývacím pokoji,  jak i v ložnici nebo dokonce v kanceláři: pod podmínkou, že se dobře komponuje koloristicky s celkem aranžace místnosti, samozřejmě. Moderní abstraktní obrazy (klikyháky, proužky, kolečka, fantaskní vzory) se můžou stát také prvkem, který osvěží jednoznačný styl místnosti.

Nalezněte svůj vlastní recept na stylizaci interiérů a použijte přitom obraz abstrakce. Fenomén abstraktního umění je neuvěřitelně fascinujícím tématem. Zveme Vás k cestě po jeho nepravidelném, hrubém, disharmonickém povrchu! Obraz abstrakce představuje variantu dekorace do každého typu místnosti. Svou roli splní v moderním interiéru, kde zdůrazní jeho nešablonovitý výraz. Abstraktní obrazy na plátně vypadají skvěle také v klasických stylizacích. Do tradičního interiéru vnesou špetku netypické a neschematické krásy. Všechny grafiky nashromážděné v galerii jsou sérií nejzajímavějších inspirací. Vyhledejte takové sestavy barev a forem, které budou nejlépe reprezentovat Vaše pojetí estetiky.

Rozhodně neabstraktní kvalita: obraz abstrakce v dokonalém provedení

Naše obrazy tiskneme na moderní syntetické plátno vysoké kvality, které strukturou připomíná tradiční malířské plátno, ale má nad ním výraznou převahu: je mnohem odolnější a umožňuje omývání obrazu. Každý obraz abstrakce je tištěn za použití inovativní, ekologické a bezzápachové technologie latexového tisku, díky čemuž vypadá zcela přesně tak, jako na ilustracích v našem katalogu, přičemž jeho barvy neblednou dokonce ani v jasně osvětlených interiérech. Vždy potiskujeme kraje abstraktního obrazu (stejně jako i každého jiného), takže vypadá stejně dobře zarámovaný i bez rámu. Nezarámovaný obraz bude dobře vypadat v minimalistickém interiéru, zatímco ten v rámu - v místnostech zařízených trochu více klasicky. Stojí za to zmínit, že rám samotný nabízí dobrý způsob, jak vytvořit „přechod” mezi obrazem a ostatními prvky zařízení interiéru: stojí tedy za to se pro něj rozhodnout! Obraz abstrakce nabízí snadný způsob, jak rychle provést metamorfózu interiéru. Obyčejný obývací pokoj nebo ložnice bez charakteru získají fascinující vizuální plusy, když se na jejich stěně objeví obraz abstrakce - nebo dokonce celá kompozice „abstraktní obrazy na plátně”.