Fototapety podle kategorie - Zvířata • Fototapeta

Divoká příroda dovede nadchnout svou krásou a nepřestává nás udivovat neobvyklostí forem a barev. Fototapeta s fotografií divokých ptáků, hadů a savců je originálním dekoračním prvkem. Často se využívá symbolický význam zvířat. Sovy jsou zosobněním moudrosti, beránci jsou spojováni s mírností a býci s neuvěřitelnou silou – tato zvířata se budou vyjímat na fototapetách v obývacím pokoji, ložnici anebo dokonce i v pracovně. Můžete zvolit také nálepky, plakáty nebo obrazy se zvířaty.
1 225 fototapet

 

Tapety zvířata v malém i velkém obývacím pokoji

Fototapeta zvířata sloni

Výběr správné fototapety zvířata do interiéru patří mezi důležitá rozhodnutí. Takový typ dekorace se totiž většinou stává výraznou dominantou pokoje. Proto je dobré postarat se o to, aby nedávala najevo pouze naši lásku ke konkrétnímu živočišnému druhu, ale aby také korespondovala se zařízením místnosti. Hledáme-li tapety, je dobré věnovat pozornost několika základním vlastnostem zařizovaného pokoje: osvětlení, velikost, koloristika a styl. Jestliže vezmeme v potaz všechny zmíněné faktory, máme jistotu, že se tapety se zvířaty budou báječně vyjímat. 

  • OSVĚTLENÍ. Tmavý obývací pokoj se může stát skutečnou dekoratérskou výzvou. Jestliže v našem pokoji chybí světlo, je dobré sáhnout po fototapety zvířatajasných a živých barvách. Vhodní jsou exotičtí papoušci s pestrým peřím stejně jako duhoví brouci s blýskavými křidélky.  
  • METRÁŽ. V případě komorního pokoje nebude rozumným výběrem tapeta zvířata, na které bude vyobrazen monumentální slon nebo stádo bizonů. Kompozice s velkým množstvím divoké zvěře či obří postava jednotlivého zvířete naprosto ovládne pokoj, dodá mu těžkost a vzniknou v něm disproporce. Máme-li k dispozici takový prostor, je lepší vsadit na  fototapety zvířata, které představují pouze jedno zvíře nebo jeho detail: duhové oko hmyzu nebo pestré paví pírko.
  • KOLORISTIKA. Tapety se zvířaty by neměly atakovat koloristiku vybavení pokoje. Jestliže máme obývací pokoj zařízený v moderním monochromatickém stylu, tak v podstatě jakýkoliv vzor bude vhodný. Ale v případě, že náš pokoj pulzuje barvami, černobílá fototapeta kůň se postará o koloristickou rovnováhu a propůjčí prostoru elegantní vzhled. 
  • STYL. Jestliže při aranžaci pokoje budeme mít na paměti výše zmíněné rady, budou fototapety zvířata vypadat dobře v každém interiéru. Ale existují dekoratérské styly, které jsou doslova stvořené pro takovou ozdobu. V koloniálním stylu bude dokonale vypadat divoká zvěř z exotických krajů, např. lvi, tygři nebo sloni. Skandinávské zařízení zdůrazníme postavami vlků a bílých lišek. A v rustikálním obývacím pokoji dodá fototapeta ptáci interiéru lehkost, protože v něm obvykle dominuje solidní, dřevěný nábytek.   

Tapety zvířat na milion způsobů  

Prohlížíme-li si tapety zvířátka 3D velmi rychle si všimneme, že existuje několik hlavních stylistických proudů a typů zobrazení. Jakmile si to uvědomíme, bude pro nás snazší zorientovat se v houštině nabídek a vybrat si tapety zvířat, které se nejlépe hodí do zařizovaného pokoje. Mezi zobrazeními, které se objevují nejčastěji, dominují:

  • černobílé záběry zvířat,
  • barevné zobrazení exotických druhů,
  • minimalistické snímky zdůrazňující pouze jedno zvíře na pozadí přírody, která je pro něj charakteristická,
  • prvky a vzory, které zdůrazňují pigmentové skvrny nebo specifika kůže či srsti, které jsou pro daný druh charakteristické.

Tapety ptáci v komorní kuchyni 

Fototapeta opice na stromě

Zvířata tapety jsou také dobrou variantou do komorní kuchyně. Nevelký prostor nemusí vůbec znamenat překážku, abychom kuchyň dokázali zařídit zajímavým a originálním způsobem. Jestli ji budete chtít opticky zvětšit, tak fototapety zvířata 3D budou znamenat zásah do černého. Navíc – vybereme-li si zobrazení nevelkých, exotických ptáků, způsobíme, že svým pestrobarevným opeřením odvrátí naši pozornost od nevelké metráže.  

Zvířata tapety v dětském pokoji 

V dětském pokojíku existuje jedno základní kritérium, kterým bychom se měli řídit – názor našeho děcka. V závislosti na tom, jaké zvířátko miluje ze všech nejvíc, budou nejlepším řešením fototapety zvířata právě s takovými zvířátky. To, jestli pokoj nabízí veliký prostor, nebo pouze několik metrů čtverečních, by nemělo mít vliv na naše rozhodnutí. V dětském světě budou všechny tapety zvířata skvěle vypadat a potěší oko malého milovníka zvířat.