Fototapety podle kategorie - Zvířata • Fototapeta

Divoká příroda dovede nadchnout svou krásou a nepřestává nás udivovat neobvyklostí forem a barev. Fototapeta s fotografií divokých ptáků, hadů a savců je originálním dekoračním prvkem. Často se využívá symbolický význam zvířat. Sovy jsou zosobněním moudrosti, beránci jsou spojováni s mírností a býci s neuvěřitelnou silou – tato zvířata se budou vyjímat na fototapetách v obývacím pokoji, ložnici anebo dokonce i v pracovně. Můžete zvolit také nálepky, plakáty nebo obrazy se zvířaty.
Fototapeta zvířata černobílá

Fototapeta zvířata černobílá

Fototapeta v černé a bílé zdůrazní elegantní styl interiéru. Zvířecí motiv mu propůjčí charakter šelmy.
Fototapeta dva koně

Fototapeta dva koně

Postačí, že klasickou stylizaci posílíme moderním doplňkem (např. fototapetou), a celkové vyznění interiéru bude originální.
1 349 fototapet
Fototapeta tropičtí růžoví plameňáci

Fototapeta tropičtí růžoví plameňáci

Exotické motivy na zdech jsou v módě už několik sezón. Pokud hledáte dekoraci v tomto stylu, vyberte si z nabídky výše.
Fototapeta zvířata ve stylu vintage

Fototapeta zvířata ve stylu vintage

Pokud hledáte fototapety, které přitáhnou pozornost, vyberte si vzor se zvířaty, který dokonale doplní interiér eko nebo vintage.
Fototapeta kosatky do koupelny

Fototapeta kosatky do koupelny

Koupelna je ideálním místem pro mořské dekorace. Motiv s kosatkami umístěný na jedné ze zdí se skvěle hodí k určení relaxační sféry.
Fototapeta s jelenem

Fototapeta s jelenem

Oblíbené zvíře minimalistů? Bezpochyby jelen! Fototapeta s podobiznou tohoto zvířete doplní minimalistický obývací pokoj.
Fototapeta s koněm

Fototapeta s koněm

Fototapeta s koněm bude zajímavým prvkem elegantního obývacího pokoje. Prostorný interiér získá neopakovatelný charakter.
Fototapeta s papoušky

Fototapeta s papoušky

Zařizujete-li doma zelený koutek, nezapomínejte, že jen květiny nestačí – důležité je také dekorace zdi! K její aranžaci použijte např. fototapety s papoušky.
Fototapeta zvířata: veverky

Fototapeta zvířata: veverky

Taková fototapeta – to je čistá radost pro milovníky přírody. Vzor s veverkami zdůrazní krásu obývacího pokoje zařízeného ve stylu eko.
Fototapeta zvířata – barvy

Fototapeta zvířata – barvy

Jak oteplit minimalistický obývací pokoj? Postačí fototapeta s barevným zvířecím motivem!
Fototapeta zvířata na pasece

Fototapeta zvířata na pasece

Realistický tisk na fototapet do ložnice zastoupí jiné nástěnné dekorace.
Fototapeta žirafy a listí

Fototapeta žirafy a listí

Vzor se žirafami oživí monotónní, nudný interiér a dodá mu neopakovatelné kouzlo.

 

Fototapety zvířata v malém i velkém obývacím pokoji

Výběr správné fototapety zvířata do interiéru patří mezi důležitá rozhodnutí. Takový typ dekorace se totiž většinou stává výraznou dominantou pokoje. Proto je dobré postarat se o to, aby nedávala najevo pouze naši lásku ke konkrétnímu živočišnému druhu, ale aby také korespondovala se zařízením místnosti. Hledáme-li tapety, je dobré věnovat pozornost několika základním vlastnostem zařizovaného pokoje: osvětlení, velikost, koloristika a styl. Jestliže vezmeme v potaz všechny zmíněné faktory, máme jistotu, že se tapety se zvířaty budou báječně vyjímat. 

  • OSVĚTLENÍ. Tmavý obývací pokoj se může stát skutečnou dekoratérskou výzvou. Jestliže v našem pokoji chybí světlo, je dobré sáhnout po fototapety zvířatajasných a živých barvách. Vhodní jsou exotičtí papoušci s pestrým peřím stejně jako duhoví brouci s blýskavými křidélky.  
  • METRÁŽ. V případě komorního pokoje nebude rozumným výběrem tapeta zvířata, na které bude vyobrazen monumentální slon nebo stádo bizonů. Kompozice s velkým množstvím divoké zvěře či obří postava jednotlivého zvířete naprosto ovládne pokoj, dodá mu těžkost a vzniknou v něm disproporce. Máme-li k dispozici takový prostor, je lepší vsadit na  fototapety zvířata, které představují pouze jedno zvíře nebo jeho detail: duhové oko hmyzu nebo pestré paví pírko.
  • KOLORISTIKA. Tapety se zvířaty by neměly atakovat koloristiku vybavení pokoje. Jestliže máme obývací pokoj zařízený v moderním monochromatickém stylu, tak v podstatě jakýkoliv vzor bude vhodný. Ale v případě, že náš pokoj pulzuje barvami, černobílá fototapeta kůň se postará o koloristickou rovnováhu a propůjčí prostoru elegantní vzhled. 
  • STYL. Jestliže při aranžaci pokoje budeme mít na paměti výše zmíněné rady, budou fototapety zvířata vypadat dobře v každém interiéru. Ale existují dekoratérské styly, které jsou doslova stvořené pro takovou ozdobu. V koloniálním stylu bude dokonale vypadat divoká zvěř z exotických krajů, např. lvi, tygři nebo sloni. Skandinávské zařízení zdůrazníme postavami vlků a bílých lišek. A v rustikálním obývacím pokoji dodá fototapeta ptáci interiéru lehkost, protože v něm obvykle dominuje solidní, dřevěný nábytek.   

Tapety zvířat na milion způsobů  

Prohlížíme-li si tapety zvířátka 3D velmi rychle si všimneme, že existuje několik hlavních stylistických proudů a typů zobrazení. Jakmile si to uvědomíme, bude pro nás snazší zorientovat se v houštině nabídek a vybrat si tapety zvířat, které se nejlépe hodí do zařizovaného pokoje. Mezi zobrazeními, které se objevují nejčastěji, dominují:

  • černobílé záběry zvířat,

  • barevné zobrazení exotických druhů,

  • minimalistické snímky zdůrazňující pouze jedno zvíře na pozadí přírody, která je pro něj charakteristická,

  • prvky a vzory, které zdůrazňují pigmentové skvrny nebo specifika kůže či srsti, které jsou pro daný druh charakteristické.

Tapety ptáci v komorní kuchyni 

Zvířata tapety jsou také dobrou variantou do komorní kuchyně. Nevelký prostor nemusí vůbec znamenat překážku, abychom kuchyň dokázali zařídit zajímavým a originálním způsobem. Jestli ji budete chtít opticky zvětšit, tak fototapety zvířata 3D budou znamenat zásah do černého. Navíc – vybereme-li si zobrazení nevelkých, exotických ptáků, způsobíme, že svým pestrobarevným opeřením odvrátí naši pozornost od nevelké metráže.  

Zvířata tapety v dětském pokoji 

V dětském pokojíku existuje jedno základní kritérium, kterým bychom se měli řídit – názor našeho děcka. V závislosti na tom, jaké zvířátko miluje ze všech nejvíc, budou nejlepším řešením fototapety zvířata právě s takovými zvířátky. To, jestli pokoj nabízí veliký prostor, nebo pouze několik metrů čtverečních, by nemělo mít vliv na naše rozhodnutí. V dětském světě budou všechny tapety zvířata skvěle vypadat a potěší oko malého milovníka zvířat.