Obrazy podle interiérů - Ložnice

Dekorování ložnice je vlastně radostí samo o sobě. Konečně se nemusíme zabývat tím, jak zareagují hosté (jak tomu bývá v případě obývacího pokoje), ani komplikovanými technickými vymoženostmi, jaké staví před dekoratéra kuchyně a koupelna. Můžeme tak zkrátka popustit uzdu naší představivosti a udělat to, co jsme vždycky chtěli udělat! Pravděpodobně právě proto máme tak rádi naše moderní obrazy do ložnice. Máme tu nejpestřejší vzory, protože tématiku neomezuje žádná konvence – můžeme si, a to poměrně doslovně, dovolit úplně cokoliv! Můžete si vybrat obraz do ložnice nad postel představující odvážný, smyslný akt, který byste se neodvážili pověsit do obývacího pokoje. Můžete si také vybrat obrazy na zeď do ložnice s motivy, které úzce souvisí s Vašimi zájmy, ale které se z nějakého důvodu příliš nehodí k tomu, abyste jimi vyzdobili jiný interiér. Můžete také udělat něco úplně, radikálně jiného! Co? Pročtěte si rady, které jsme pro Vás připravili, a jistě najdete jeden-dva nápady...

Obraz do ložnice černobílý

Obraz do ložnice černobílý

Minimalistická ozdoba ložnice: černobílý diptych nezaškodí dokonce ani té nejvíc asketické aranžaci.
Obraz do ložnice květiny

Obraz do ložnice květiny

Abychom osvěžili stylizaci klasické ložnice, vystačí rozhodnout se pro jeden koloristický akcent - např. na obraz s motivem květin.
141 obrazů
Obraz abstraktní vzor

Obraz abstraktní vzor

Abstraktní nástěnný obraz zmodernizuje prostor ložnice a stane se výrazným akcentem celku.
Obraz odkvetlá pampeliška

Obraz odkvetlá pampeliška

Motiv odkvetlé pampelišky je častou a s chutí využíván v minimalistických prostorách. Delikátní grafické téma se hodí jako dekorace ložnice.
Obraz hory do ložnice

Obraz hory do ložnice

Pokud máte rádi odpočinek na horách, pak Vám taková nástěnná dekorace jistě chytí za srdce!
Obraz stříbrné listí

Obraz stříbrné listí

Interiér ložnice je dobré občas oživit výrazným prvkem. V této roli vynikne např. náš listnatý obraz.
Obraz do ložnice s liškou

Obraz do ložnice s liškou

Nerezignujme na přírodní prvky v moderní ložnici. Obraz s liškou a stromy se sem hodí naprosto dokonale!
Obraz do ložnice s listím

Obraz do ložnice s listím

Přírodní nástěnné motivy jsou mile viděny ve stylizaci každého typu. Díky nim osvěžíme ložnici a ulevíme tak aranžaci.
Obraz ženy v kloboucích

Obraz ženy v kloboucích

V dámské ložnici najděme místo pro barevné doplňky. Obraz s portrétem žen oteplí stylizaci.
Obraz pastelová krajina

Obraz pastelová krajina

Obraz s horskou krajinou se může objevit zároveň jak v moderní, tak i v klasické ložnici.
Obraz do ložnice s geometrií

Obraz do ložnice s geometrií

Moderní vzor propojující květiny s geometrií se hodí do ložnice v každém stylu. Taková dekorace se stane hlavní ozdobou interiéru.
Obraz květiny a listí

Obraz květiny a listí

Obraz se zelenými listy oživí bílý, monochromatický interiér. Taková grafika se skvěle hodí také do stylu urban jungle.

Subtilní obraz s andělem v monochromatickém provedení se dokonale hodí jak do velmi jasné, tak i do tmavší aranžace ložnice. Skvěle se bude doplňovat se dřevěným rámem postele i ženskými doplňky.

Obraz s jelenem se trefí do vkusu nejen milovníků fauny. Zalíbí se také fanouškům moderních, výjimečných dekorací s charakterem. Tohoto typu dekorace představují báječnou třešničku na dortu aranžace ve skandinávském a minimalistickém stylu. 

 

Ložnice snů ve třech krocích: jak využít obrazy do ložnice?

Zkušení dekoratéři interiérů často opakují, že neexistuje interiér, který by byl zcela jednoduchý a naprosto bezproblémový při výzdobě, a který vůbec nevyžaduje námahu, invenci a snahu: ale přitom právě v ložnici můžeme nejsnáze rozpoznat něčí styl a vkus. Proč právě tam? To je jednoduché: obývací pokoj, jako reprezentativní interiér, dekorujeme především s myšlenkou na osoby, které nás budou navštěvovat, takže zkrátka o něm přemýšlíme v první řadě jako o svého typu vizitce domu. Naopak kuchyně a koupelna jsou interiéry, které zřejmě můžeme nazvat užitkovými: jejich zařízení musí být jednoznačně podřízeno funkčnosti, kvůli čemuž si zde nemůžeme dovolit žádné dekorační ohňostroje nápadů. Ale co s ložnicí? Ložnice skutečně zařizujeme podle sebe a přesně tak, jak se nám to líbí. Jak to udělat, aby se stala místem, ve kterém bude příjemné začínat i končit naše dny? Nejlepší způsob je využít obrazy na zeď' do ložnice! A jak na to? Není to nic těžkého: postačí, když se seznámíte s našimi radami a nápovědami. Určitě mezi nimi naleznete ideální nápad právě pro Vás.

Krok první: obrazy v ložnici musí tvořit atmosféru

Ještě než začnete dekorovat ložnici svých snů, promyslete pořádně to, jaké pocity by měla vyvolávat. Chtěli byste se v ní cítit jako v pokoji pětihvězdičkového hotelu stojícího na rajském ostrově v jakémsi teplém moři? Nebo má být ložnice spíš hnízdečkem lásky zamilovaných? Místem, které Vás bude inspirovat? Tichou oázou klidu, ve které naberete síly? Na Vaší odpovědi na tuto otázku by mělo záležet, jaké obrazy do ložnice si vyberete. Na příklad v případě "rajského" ostrůvku se skvěle hodí obraz nad postel ozdobený marockým motivem nebo dokonce krajinkou s pláží. Romantický pokoj potřebuje zase stejně romantickou dekoraci, sáhněte proto po moderních obrazech do ložnice s akty, s pohledem na Paříž nebo dokonce s květinovým motivem. Ztišená ložnice bude skvěle  vypadat, jestliže tam zavěsíte obrazy s minimalistickými motivy.

Krok 2: Nejdříve celek, potom drobnosti

Už víte, jaká atmosféra má panovat ve Vaší ložnici, ale stále ještě nemáte žádný nápad, jaké obrazy do ložnice budou nejlepší? Popřemýšlejte, jaké barvy, motivy a vzory máte spojeny s konkrétní aurou, a sáhněte po obrazech, které jim odpovídají! Je přeci jasné, že jestli má být ložnice intimní a smyslná, pak jsou žlutá barva a veselé obrazy ze hry – a jestli má být klidná a tichá, tak se do ní asi nebudou hodit obrazy s výraznými, abstraktními motivy v křiklavých barvách. Mějte také na paměti, že potřeba celek-drobnosti musí fungovat také na úrovni celého interiéru: abychom dosáhli komplexního, harmonické aranžace, měli bychom vybírat dekorace takovým způsobem, aby jejich barvy a motivy korespondovaly s koloristikou a stylem celého pokoje. Nemusí být úplně stejné: spíše naopak, mohou být dokonce vybrány kontrastně, hlavní je, abychom za žádných okolností nevybírali náhodně!

Na kterém místě pověsit obrazy v ložnici?

Takže teď už víte, jaký motiv si vyberete a máte jasnou představu o tom, jak by vlastně celkově měla vypadat ložnice – skvěle! Ale kam tedy pověsit ten pečlivě vybraný obraz? Nejpopulárnější volbou jsou obrazy nad postel, a to z jednoduchého důvodu: stěna nad postelí je obvykle "ztraceným" prostorem, a proto stojí za to ji ozdobit, když už ji nemůžeme využít ani k pověšení poliček ani k ničemu podobnému. Mějme také na paměti, že nemusíme svůj obraz vlastně ani pověsit: ty nevelkého formátu můžeme postavit na nábytek, a ty skutečně veliké – opřít o zeď. Jestliže rezignujeme na pověšení obrazu, lepší bude nechat ho bez rámu, zatímco jestli ho pověsíme – rám mu dodá styl a eleganci, kromě toho pomůže vytvořit barevný "přechod" mezi plátnem a zbylými prvky aranžace.

Obrazy akty: odvážná dekorace interiéru

Obrazy akty: odvážná dekorace interiéru

Inspirací umělcům samozřejmě bývá příroda – malebné krajinky a množství květin ve formě zátiší, architektura – na příklad slavné kostely nebo mosty, a samozřejmě také historické události. Vedle těchto témat se však objevuje také jiný, který probouzel představivost v dávných dobách stejně, jako ji probouzí i dnes. Subtilní akty jsou umělecká díla, na která se teď podíváme pěkně pod lupou.