Obrazy podle kategorie - Impresionismus

Máte rádi pastelové barvy? Milujete slunce, světlo, radost, dynamiku? Ceníte si příjemné tématiky: sympatických portrétů, pěkných krajinek, pohledů na městské ulice plné pohybu, energetické scény ze života? Jestli ano, tak jistě milujete obrazy francouzských impresionistů, díla, která jsou nejčastěji spojována s impresionismem, tedy uměleckým proudem,  jehož cílem je malba v přírodě, snaha o zachycení atmosféru konkrétní chvíle a hra světla. Ale to nejsou jediné impresionistické obrazy, jejichž reprodukce i současná zpracování naleznete v našem katalogu! Jak využít impresionismus obrazy při dekoraci bytu či firmy, abychom nedosáhli anachronického a přehnaně okázalého efektu? Máme pro Vás několik malých rad!

Obraz impresionistické malířství

Obraz impresionistické malířství

Městská krajina v impresionistické estetice umožní vytvořit teplou, útulnou stylizaci v obývacím pokoji.
Obraz imprese krajina

Obraz imprese krajina

Impresionistická krajina obohatí stylizaci ložnice. Efektní koloristika obrazu dodá interiéru výjimečný charakter.
79 obrazů
Obraz impresionistické budovy

Obraz impresionistické budovy

Rozhodneme-li se pro impresionistický obraz, mějme na paměti, abychom ho správně zdůraznili. Veliký obraz můžeme opřít o stěnu.
Obraz impresionismus květiny

Obraz impresionismus květiny

Obraz s květinami doplní interiér každého typu. Impresionistický obraz propůjčí kouzlo např. klasické stylizaci obývacího pokoje.
Impresionistický obraz město

Impresionistický obraz město

Bílá zeď v předsíni je ideálním pozadím pro vysoké kvality impresionistický obraz s motivem města.
Obraz Lisabon impresionismus

Obraz Lisabon impresionismus

Impresionismus v moderním provedení? Samozřejmě! Obraz s tramvají v Lisabonu je jednou z těchto originálních dekorací.
Obraz impresionismus krajina

Obraz impresionismus krajina

Díky impresionistickým obrazům náš byt získá svěží a elegantní vzhled. Krajina je motivem, který vynikne v každém interiéru.
Obraz impresionismus máky

Obraz impresionismus máky

Červené květiny na bílém pozadí - impresionistický obraz s motivem máků obohatí minimalistickou stylizaci místnosti.
Obraz francouzský impresionismus

Obraz francouzský impresionismus

Reprodukce impresionistického obrazu umístěná v obývacím pokoji způsobí, že celek stylizace získá výjimečný charakter.
Obraz imprese Paříž

Obraz imprese Paříž

Pařížský akcent ve formě obrazu je nabídkou pro každého romantika. Pohled na Eiffelovu věž zpestří pokoj teenagera.
Obraz impresionismus malířství

Obraz impresionismus malířství

Mějme kolem sebe dokola nádherné umění! Postačí jeden impresionistický obraz, a náš byt se stane krásnějším.
Obraz impresionismus moře

Obraz impresionismus moře

Rybářské lodě a západ slunce - takový obraz pověšený v obývacím pokoji bude jeho nejdůležitější ozdobou. A tak to má být!

 

Prchavé chvilky: obrazy impresionismus

Impresionismus, jak už nám napovídá dokonce i jeho samotný název („imprese” přeci není ničím jiným než dojmem), je směrem, který si vytyčil cíl přenést na plátno subtilní pocity, jak vznikly v představách autora pod vlivem dané chvíle. Obvykle byl tento prchavý dojem vyvolán specifickou hrou světla, a proto obrazy francouzských impresionistů i jejich následovníků jsou přeplněny světlem každé možné denní, a  někdy také noční, doby.

Přestože se tomu těžko věří, když si prohlížíme velmi prosté a oku dnešního pozorovatele lahodící díla, tak obrazy francouzských impresionistů – zakladatelů tohoto proudu – byly svého času natolik revoluční, že dokonce vyvolávaly skandály. Francouzské publikum před zhruba dvě stě lety nemohlo uvěřit, že se malíř může nejen věnovat tématům zbaveným vznešenosti, jak se rozhodli impresionisté, ale také – ó, Bože! – opouštět zátiší své pracovny a vycházet se stojanem a paletou ven, aby maloval přírodu! V dnešní době už pravděpodobně žádný impresionistický obraz nikoho nepohorší: za to se obrazy reprezentující tento umělecký proud báječně hodí k tomu, abychom jimi vyzdobili byt!

Impresionismus obrazy a autoři zbožňovaní po celé generace

Impresionistický proud se zrodil v polovině 19. století a zcela změnil běh dějin umění. Zajímavé je, že dodnes ani trošičku neztratil na atraktivitě. A taková díla, jakými jsou obrazy Moneta impresionismus, tvorba Maneta, Degasa, Renoira nebo Van Gogha či jiné obrazy impresionismus (nebo lépe řečeno jejich reprodukce, protože originály dosahují při aukcích rekordních cen) jsou stále považovány za atraktivní ozdobu interiéru – a to zároveň jak domácího, tak i firemního. Obraz impresionismus východ slunce – jedno z oblíbených témat  impresionistů (nejznámějším příkladem je nádherná Imprese. Východ slunce Claudea Moneta, díky němuž celý umělecký proud získal svůj název a, jen tak mimochodem, dnes patří k nejdražším obrazům historie) – bude skvěle vypadat jak v kanceláři, tak i v domácí ložnici nebo dokonce na zdi restaurace (především, jak jistě očekáváte, francouzské!).

Plné slunce a barev: olejomalby impresionismus

Jestli hledáte klasicky krásnou, velmi vkusnou dekoraci obývacího pokoje, ložnice nebo v podstatě libovolného interiéru, pak impresionistické obrazy, a to především krajinomalby, budou zcela ideální volbou! Jejich koloristika a příjemná nálada jsou vhodné do jasných interiérů, především v neutrální koloristice, plných světla a přírodních materiálů. Velká reprodukce obraz Moneta impresionismus, pověšená na takovém místě v interiéru, kde bude přitahovat pozornost, na příklad nad pohovkou v obývacím pokoji nebo nad postelí v ložnici, propůjčí celému interiéru klasu a způsobí, že bude vypadat velmi, velmi stylově!

Obrazy impresionismus jako prvek moderní dekorace

Nejznámější impresionismus obrazy – ať už je to výše zmiňovaná Monetova Imprese,  cyklus portrétů baletek či jiných žánrových scének malovaných Degasovým štětcem, nebo dokonce mírně znepokojivé krajiny Vincenta Van Gogha – mají v sobě jakousi měkkost a delikátnost vzniklou jako efekt typické impresionistické malířské techniky založené na nanášení barvy pomocí maličkých teček a jemných tahů štětcem. Právě to, ve spojení s pro impresionisty typickou pastelovou paletou barev, způsobuje, že obrazy impresionismus vytvářejí nádherný, oku lahodící kontrast v interiérech, které byly zařízeny v syrovém a moderním stylu: impresionismus obrazy jsou zvláště vhodné k dekorování minimalistických prostor!

Nápady na obrazy impresionistů možná byly založeny na pomíjivých momentech a chvilkových dojmech, ale o našich reprodukcích se v žádném případě nedá říct, že by byly "pomíjivé"! Tiskneme je na velmi odolné plátno, které je k nerozeznání od tradičního malířského plátno, užíváme inovativní technologii latexového tisku, která umožňuje velmi realistický přenos barev, které jsou zároveň velmi trvanlivé. Ty chvíle, trvej!