Obrazy podle kategorie - Retro • Obrazy na stěnu

Retro je všechno to, co navazuje na styly a ducha dřívějších epoch. No, možná "epoch" je trošku silné slovo: normální „retro” je dnes už to, co bylo inspirováno stylistikou, která byla populární ani ne před dekádou nebo dvěma! Například velmi populární jsou teď devadesátky, tedy 90. léta: skutečně retro! Retro styl v dekoraci interiérů neztrácí na popularitě už velmi dlouhou dobu – a, vezmeme-li v potaz, že další trendy mají tendence pravidelně se vracet do kurzu, pravděpodobně nikdy nevyjde z módy. Vyberete-li si některé naše obrazy retro, můžete velmi jednoduše, rychle – a především – stylově propůjčit svému bytu nebo firmě pomíjivou a samozřejmě žádoucí atmosféru „dávna”. Bez ohledu na to, zda pro Vás slova „obrazy retro” znamenají plátna se vzory jakoby ze starých ilustrací knížek pro děti, nebo spíš obrazy retro-vintage vytvořené reprodukcí černobílých snímků, které jako by byly přímo vytaženy z alb našich prababiček, můžete si být jistí, že naleznete zde něco přímo pro sebe!

Obraz retro s krajinou

Obraz retro s krajinou

Retro obraz s pohledem na zapadající slunce v horách oteplí monochromatickou aranžaci obývacího pokoje.
Obraz vinylové desky retro

Obraz vinylové desky retro

Obraz v retro stylu s vinylovými deskami stojí za to pověsit v obývacím pokoji melomana nebo v pokoji teenagera, kterého zajímá hudba.
77 obrazů
Obraz retro do obývacího pokoje

Obraz retro do obývacího pokoje

Barevný retro obraz pověšený v eklektickém obývacím pokoji doplní originální aranžaci.
Obraz retro Londýn

Obraz retro Londýn

V pokoji teenagera nebo ve školní jazykové třídě se rozhodněme pro mezinárodní inspiraje - např. retro obraz se symboly Londýna.
Obraz retro piáno a noty

Obraz retro piáno a noty

Jestli ve Vašem obývacím pokoji chybí elegantní doplňky, vyberte si velký obraz stylizovaný jako retro a vintage.
Obraz retro kolo

Obraz retro kolo

Barevné kolo na retro obraze můžeme pověsit do pokoje teenagera, aniž bychom narušili harmonii stylizace interiéru.
Obraz retro automobil

Obraz retro automobil

Mužská stylizace obývacího pokoje získá charakter díky doplňkům v retro stylu.
Obraz retro Eiffelova věž

Obraz retro Eiffelova věž

Malý retro obraz v černé a bílé nabízí univerzální variantu, jak doplnit prostory, ve kterých chybí příslovečná "třešinka na dortu".
Obraz retro s knihami

Obraz retro s knihami

Obraz retro s knihami a buzolou ve stylu vintage ideálně doplní aranžaci obývacího pokoje nebo ordinace v koloniálním stylu.
Obraz retro se ženou

Obraz retro se ženou

V předsíni by neměly chybět obrazy! V klasickém interiéru pověsme minimalistické, ale velmi zajímavé plátno v retro stylu.

 

Ve starém, dobrém stylu: obrazy retro do bytu a nejen tam

Retro, vintage, old school – to jsou tři výrazy, které se často používají jako synonyma, ale které ve skutečnosti znamenají něco zcela jiného! Rozdíly jsou sice dost jemné a skutečně není úplně jednoduché se v tom zorientovat, ale nebojte se – už to všechno vysvětlujeme!

Retro je to, co výrazně navazuje na styl, který byl všeobecně platný v některé z minulých epoch (obvykle poměrně nedávné – řekněme dvě, možná jednu a půl dekády před tou současnou!). Stačí podívat se na naše obrazy na zeď retro: zobrazují takové věci jako reprodukce černobílých snímků a dagerotypů, ilustrace kreslené perem, lidi oblečené v oděvy dřívějších dob a často také typografie navazující na dávné typy písma a motivy podobného typu. Ale ačkoliv každý náš retro obraz je, co naděláme, retro, tak rozhodně žádný z nich není vintage: protože vintage je to, co fakticky pochází z dávných časů! Vintage mohou být šaty, ve kterých Vaše máma byla na svém prvním večírku, nebo svatební portrét prarodičů – ale naše obrazy retro vintage mají pouze efekt vintage, protože pokaždé je pro Vás vytváříme na novo. A old school, někdy také psané jako oldschool? Tento výraz spojuje oba výše vyjasněné: oldschoolové je všechno, co má v sobě určité kouzlo starých časů a nadčasovou kvalitu. A proto naše retro obrazy, ačkoliv bezpochyby moderní, jsou také jednoznačně oldschoolové! Jak využít retro obrazy k vytvoření výjimečné dekorace, která bude mít duši? Máme pro Vás několik nápadů!

Shabby chic: obrazy na zeď retro v kouzelném stylu

Shabby chic je jeden z těch dekoračních stylů, které, ačkoliv existují už několik desetiletí, vzaly útokem teprve poměrně nedávno výlohy obchodů a rubriky blogů věnujících se interiérům. Je spojením všeho toho, kvůli čemu máme tak rádi styl retro, tedy tepla a jemného závanu nostalgie se zcela moderní pastelovou koloristikou, kterou tak zbožňují uživatelky Pinterestu. Není tedy nic zvláštního, že patří k těm nejpopulárnějším stylům dekorování interiérů! Jestli máte rádi kouzelné a útulné interiéry, které se zdají, že Vás celou svou duší zvou k tomu, abyste v nich usedli s knížkou a hrnkem horkého kakaa, pak je shabby chic styl pro Vás tím pravým! Toužíte po vyzdobení interiéru ve stylu shabby? Spojte pastelovou koloristiku zdí a nábytku s takovými dekoracemi jakými jsou obrazy retro vintage (mohou to být například reprinty snímku v sépii nebo dokonce zkrátka starosvětské růžičkové vzory) a dosáhnete sladkého, trošku sentimentálního (v pozitivním smyslu toho slova) efektu, který Vás zcela jistě nadchne!

Steampunk: retro obrazy s budoucnosti(í)

Přestože má daleko k popularitě shabby chic, steampunk si pomalu razí vlastní cestu do všeobecného povědomí. Když to vezmeme úplně jednoduše, je to styl, který kreativním způsobem uchopuje estetiku (nejčastěji viktoriánskou) 19. století (odtud steam, pára – přeci jenom bylo 19. století stoletím páry!). Retro obrazy v steampunkovém stylu zobrazují množství ozubených kol, pánů s buřinkou, kteří řídí tajemné stroje (vzpomeňte na stroj času Herberta!) a paní v krinolínách. Máte to rádi? Abyste dosáhli skutečného steampunkového efektu, spojte koloristiku kovů a drahých kamenů a obrazy retro vintage ve viktoriánském nebo industriálním stylu. Tak získáte skutečný výjimečný vzhled interiéru, ale i mnoha jiných míst – například tématicky zařízeného pubu nebo kavárny – budete překvapeni, jak skvělou práci odvede!

Rustikální styl: obrazy retro do kuchyně a nejen tam

Rustikální styl je skutečně nadčasovou klasikou: a proto naše obrazy retro na něj tak často navazují! Podstatou rustikálního stylu je jednoduchost a skromnost: interiér, který vypadá, jako bychom ho právě přenesli z jakéhosi dvorku z nějaké vesnice. Tedy: spousta dřeva a světlých barev, nejlépe bílé zdi, kostičkový ubrus a, přirozeně, naše obrazy retro! Pokud chcete dosáhnout skutečně rustikálního efektu, vyberte si obraz retro se vzorem jakým je venkovská krajina, jednoduchá kytice ve váze nebo dokonce prostý portrét.